Aktuality

Pozvánka na 4. kolo

12.09.2022 Už ve středu nás čeká dohrávka 4. kola proti Otaslavicím, se kterými jsme si na podzim otevřeli navzájem střelnici a potěšili nejednoho diváka. Jak se bude vyvíjet první letošní měření sil se dozvíte už ve středu, kdy půl hodinky po šestnácté přivítáme ex-klenovského Erika Drekslera se svými spoluhráči. Opět spoléháme na vaši vaši velkou podporu. Těšíme se na vás.

S Brodkem vítězně

11.09.2022 Sobotní hodové utkání na půdě Brodku u Prostějova nám přisoudilo plný bodový zisk. Po nevydařeném derby z minulého týdne jsme si byli vědomi důležitosti utkání. V úvodu jsme sice až příliš lehkovážně přistoupili k bránění domácího útočníka, který ale neměl dostatečně seřízená mířidla. Několik nepřesností a ztrát bylo poté k vidění na obou stranách, které zakončila až vydařená kombinace, na jejímž konci byl Martin Spálovský. Jeho přesná střela znamenala vedení našeho týmu. O chvíli později jsme dokonale využili rychlé přenesení hry, což pramenilo samostatným únikem Honzy Všianského, jenž lišácky zakončil podél vyběhnuvšího domácího gólmana. To nám očividně vlilo krev do žil a i nadále jsme byli nebezpečnějším mužstvem. Dokonce to vypadalo i na tříbrankové vedení, bohužel přesnou hlavičku Raymonda zhatil praporek pomezního. Poté se ještě mohl po individuální akci prosadit Martin Hirsch, proti však byl skvělým zákrokem gólman Brodku. Domácí hrozili především ze standardních situací. Ač je zahrávali velmi přesně a nebezpečně, ani z tohoto mráčku jim ale nezapršelo. Do druhé půle domácí kouč pozměnil rozestavení a více vsadil na útočnou fázi. Tenhle tah se ukázal jako velmi účinný. Dvakrát se v dobré pozici objevil Zdeněk Švéda. Poprvé s přispěním Kuby Poláka a následného odkopu Tomáše Cetkovského jsme se ubránili, podruhé mu střela nesedla. Šance se však rodily i na naší straně. Nejvyšší muž na hřišti si naskočil na centrovanou standardku, překonal i domácího strážce svatyně, radost však Martinovi Cesarovi zhatil znovu praporek pomezního. Hra za hranicí pravidel ze strany domácích kulmovala ve druhém poločase, kdy šlo mnohdy o naprosto zbytečné a zákeřné fauly. Naštěstí se vše obešlo bez zranění. Snad i proto, že se nám několikrát povedly opravdu pěkné kombinace. Po jedné z nich se v obrovské šanci objevil Pepa Popelka, míč však v dobré pozici poslal mimo tři tyče. Stejný hráč mohl jít sám na brankáře, ovšem odpískaný ofsajd Lukáši Zapletalovi, který se do hry nakonec nezapojil, přerušil tento průnik. O chvíli později už však bylo veseleji. Pro dlouhý nákop si vyběhl domácí gólman až k rohovému praporku, jenž pod tíhou tlaku dotírajícího Lukáše Zapletala nahrál svému spoluhráči. Ten musel také zvolit rychlý odkop, trefil však jen presujícího Pepu Popelku, od něhož se míč odrazil před opuštěnou bránu, kam dobíhal Honza Vrána a po pár vteřinách na hřišti dal výsledku konečnou podobu. Už ve středu 14. září se představíme na domácím hřišti ve třetím po sobě jdoucím regionálním derby. Dohrávka 4. kola začíná v 16:30. Přijďte nás znovu podpořit. My uděláme vše pro to, abychom společně odcházeli s úsměvem na tváři.

TJ Sokol Brodek u Prostějova - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:3 (0:2)
Branky: 17. Spálovský, 20. Všianský, 90+3. Vrána. Rozhodčí: Valouch - Horák, Majer. Žluté karty: 24. Matoušek P., 59. Harazin, 83. Bureš - 34. Všianský, 45. Owusu, 66. Spálovský, 69. Cesar. Diváků: 250.
Sestava Klenovic: Polák - Bridzik (89. Drábek), Cesar, Cetkovský, Popelka - Owusu (64. Chlud), Poláček, Hirsch, Buček (46. Zapletal) - Všianský (89. Vrána), Spálovský (84. Vacek). Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Jeli jsme do Brodku s tím, že chceme získat body, protože úvod soutěže nám nevyšel dle očekávání. Věděli jsme, že soupeř má řadu mladých kluků, kteří jsou hodně pohybliví a důrazní. Na to jsme se taky připravili, ale první minuty jsme se trochu hledali. Pak jsme ale byli třicet minut lepším týmem a soupeře zatlačili a dali i dvě pěkné branky. Posledních deset minut nás soupeř přehrával. Do druhé půle jsme šli s tím, že nesmíme dát soupeři možnost vrátit se do zápasu, byli jsme aktivnější. Brodek hrozil jen málo a v nastavení jsme náš výkon korunovali třetím gólem. Kluky musím pochválit, že tento těžký duel zvládli a odjezdili celý zápas.“

Derby nevyšlo

4.09.2022 Dnes jsme bohužel tahali za kratší konec a po prvním regionálním derby s největším rivalem jsme odešli poraženi. Vše ale začalo radostně a po deseti minutách jsme se ujali vedení. Centr chytře prodloužil Raymond Owusu, na což nemohl domácí golman zareagovat. Jenže o pouhé dvě minuty později jsme poprvé nabídli domácím možnost skórovat a srovnat tak stav utkání. Tu další jsme Pivínu darovali po půlhodině hry, kdy se poprvé prosadil David Trajer. Jeho střelecké kvality jsou v regionu velmi dobře známy, ale ani to nám jako upozornění nestačilo. Těsně před odchodem do šaten se prosadil podruhé, aby hned zkraje druhé půle přidal i svou třetí branku. To už naše šance byly v podstatě ty tam. Velmi rozmáčené a nekvalitní hřiště tomu nepřidalo. Domácí měli spoustu prostoru a lépe kombinovalo, my snadno ztráceli jednoduché míče. A příliš prostoru zůstalo i Jarkovi Svozilovi, který z hranice velkého vápna zamířil přesně k tyči, kam se bezmocný Kuba Polák nemohl natáhnout. To byla také poslední branka utkání, ač ještě jednou zvonila tyč naší svatyně. Domácí šli za vítezstvím s větším nasazením a zaslouženě si dokráčeli pro plný bodový zisk. My se musíme už soustředit na další zápas, sezóna je stále v začátku. Hodí se dnešní hodnocení zakončit úsměvným heslem: Nač stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko. 😂 V sobotu zajíždíme k dalšímu regionálnímu derby do Brodku u Prostějova, kde bychom rádi odčinili dnešní nepovedené utkání, domácím máme navíc co vracet. Očekáváme i vaši podporu, zvláště ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujeme. Úvodní hvizd zazní v 16hod.

Sokol v Pivíně - TJ Sokol Klenovice na Hané 5:1 (3:1)
Branky: 34., 43. a 48. Trajer, 12. Bartoník, 73. Svozil J. - 10. Owusu. Rozhodčí: Smékal - Kubalák, Milar. Žluté karty: 17. Vrba, 38. Hýžďal, 54. Oršel 21. Zapletal, 38. Cesar, 64. Spálovský, 70. Cetkovský, 87. Drábek. Diváků: 205.
Sestava Klenovic: Polák - Bridzik (35. Spálovský), Cesar, Cetkovský, Buček (75. Popelka) - Zapletal, Všianský, Owusu (83. Kubalčík), Grepl (83. Drábek) - Hirsch, Chlud (75. Vacek). Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 5. kolo

3.09.2022 Po odloženém utkání s Otaslavicemi odehrajeme opět další utkání 1.B třídy, skupiny A. První derby tak nakonec vyšlo na tradičního rivala z Pivína, kam už zítra zajíždíme, abychom se porvali o důležité body do tabulky. Věříme, že některá zranění jsou dostatečně doléčena, jiná bohužel potrvají delší dobu a jsou zcela jistě obrovskou ztrátou, ale i s tím se musíme poprat. Začínáme už v 16:00 na hřišti v Pivíně, proto věříme, že i divácká kulisa bude opět početná a požene obě mužstva k co nejlepším výkonům. Těšíme se na vás.

Hodová mizérie

23.08.2022 Znovu před domácím publikem jsme se v sobotu představili v dalším kole 1.B třídy skupiny A. Soupeřem nám byli hráči Sokola Ústí, které oproti loňské sezóně doznalo výrazných změn. A-mužstvo odhlásilo Krajský přebor, a tak zůstal už jen jeden tým. A jak se ukázalo, kvalita Ústí šla rázem nahoru. Naše družina řeší naopak jiné starosti. Po odchodu Drekslera a Štěpánka jsme sice posty dokázali kvalitně nahradit, bohužel absence nejen nových hráčů, ale i stávajících členů je až příliš rozsáhlá. A co hůř, v sobotu se marodka rozrostla o další dva členy základní sestavy. První dvě utkání jsme dokázali ještě ubojovat, ve třetím už byl soupeř nad naše síly. Úvod přesto vypadal ještě nadějně, kdy se s deštivým počasím lépe popasovala naše družina. Zakončení Hirsche či Všianského ale nebylo přesné. I tak jsme se však dostali do vedení nabídnutou penaltou, kterou proměnil Honza Všianský. Poté ale přišla zbytečná chyba a hosté srovnali skóre, aby chvíli na to šli dokonce do vedení. Nám se ještě podařilo další proměněnou penaltou Hirsche srovnat, do šaten se ale ještě hosté jednou radovali ze vstřelení branky. My bohužel přišli o zraněného Pytelu. Do druhé půle jsme chtěli zabojovat o výsledek a měli zkraje i tlak, bohužel přišla rána na druhé straně a odskok už o dvě branky. I tak jsme zbraně neskládali, jenže přišla další rána v podobě zranění našeho kapitána. Oba marodi se ihned po utkání podrobili vyšetření v prostějovské nemocnici, podrobnější analýza teprve určí délku jejich rekonvalescence. Od toho okamžiku jsme se už jen víceméně bránili výpadům soupeře. Dva z nich ještě skončily v síti bezmocného Poláka, pro kterého to byl zápas s hořkou příchutí. Pro náš tým a trenéra těžká situace, musíme se s ní však poprat a bojovat za Klenovice a hlavně pro naše věrné fanoušky, kteří na hodové utkání dorazili i při nepříznivém počasí. V sobotu se potřetí v řadě na domácí půdě představíme v prvním regionálním derby s Otaslavicemi, startujeme opět v 16:30. Budeme se na vás těšit, vaši podporu teď potřebujeme jako sůl.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Ústí 2:6 (2:3)
Branky: 23. Všianský (pk), 40. Hirsch (pk) - 29. a 87. Koutný, 34. a 45. Žeravík, 49. Kuča, 69. Frydrych. Rozhodčí: Straka - Zemánek, Haberland. Žluté karty: 58. Spálovský, 78. Všianský - 18. Jambor, 23. Kopecký. Diváků: 119.
Sestava Klenovic: Polák - Buček, Rozehnal (61. Vrána), Bridzik, Grepl - Spálovský, Chlud, Hirsch, Zapletal - Všianský, Pytela (33. Popelka). Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Prvních třicet minut jsme byli lepší a soupeře jsme nepouštěli za půlku. Pak jsme ale začali tvořit chyby, které soupeř využil, a pustili jsme ho do vedení. Myslím si, že v té době se lámal chleba celého duelu. Utkání také velmi ovlivnilo střídání Pytely a Rozehnala kvůli zranění. Po tomto momentu už jsme nebyli konkurenceschopní a soupeř nás přehrával, což dokazuje i výsledek. Zatím se na nás lepí smůla a seznam zraněných ještě přibývá. Snad se dají kluci brzy dohromady a zase budeme moci nastupovat v nejsilnějším možném složení. Takto nás to na hody mrzí dvojnásob.“

Pozvánka na 3. kolo

19.08.2022 Opět na domácí půdě se zítra představíme v dalším kole 1.B třídy skupiny A. Na hody přijedou do Klenovic hráči Ústí u Hranic, jejichž tým po odhlášení A mužstva doznal výraznou obměnu. Pro fanoušky je opět připravena poločasová soutěž ve střelbě na bránu, tak si nezapomeňte koupit zpravodaj a odnést si zajímavé ceny. Začínáme už v 16:30 v klenovském sportovním areálu, následovat bude společné posezení a hodová zábava. Nenechte se přemlouvat a dorazte v hojném počtu.

Domácí zlatý bod

14.08.2022 První domácí utkání nového ročníku bylo jako na houpačce. Do Klenovic přijelo velmi kvalitní mužstvo z Opatovic, které zcela jistě pomýšlí na nejvyšší příčky. Náš kouč neměl vůbec snadnou úlohu se složením základní jedenáctky, absencí v úvodu je až příliš. Spousta nepřesností na obou stranách, tak vypadal začátek zápasu. Hosté hrozili dlouhými nákopy za obranu, větší nebezpečí ale Kuba Polák nezaznamenal. Nám chybělo také lepší dotažení některých akcí, abychom mohli pomýšlet na případný úspěch. To se přeci jen povedlo po půlhodině hry. Přesný míč do uličky za obranu převzal Lukáš Zapletal, jenž nasadil housličky i opatovickému gólmanovi a poslal nás do vedení. Tento stav jsme si pohlídali až do konce prvního poločasu. V tom druhém se dal očekávat nápor hostující družiny, což se také projevilo. Pro nás bylo důležité nedostat brzkou branku, která by mohla dát utkání zcela jiný ráz. Ta po deseti minutách přeci jen přišla, ale z kopaček Honzi Všianského, což znamenalo navýšení našeho vedení. Poté ještě pronikal do vápna kapitán Tomáš Rozehnal, který byl ve vápně nedovoleně sražen, rozhodčí ale faul vytáhnul těsně za tuto linii. Z přímého kopu jsme příliš nezahrozili. Postupně se Opatovice čím dál více tlačily před naši bránu. Po hodině hry se jim podařilo vlétnout do otevřené obrany a snížit stav utkání. V tu chvíli jsme tahali za kratší konec a horko těžko bránili soupeřovy výpady po křídlech. Srovnání skóre viselo na vlásku. K tomu přeci jen došlo v pětasedmdesáté minutě. A o šest minut později bylo ještě hůře. Z podobného výpadu se po centru prosadil Veselka, jenž zaznamenal hattrick. V tu chvíli to s námi nevypadalo vůbec dobře. Vsadili jsme ale na jednu kartu a poslali nejvyššího muže na hřišti do útoku, což se nakonec vyplatilo. Ztráta míče a následný milimetrový centr Martina Spálovského do vápna našel osamoceného jmenovce Cesara, který se v této situaci nemýlil. Do konce chybělo pouze pár minut, větší vůli po vítězství jsme přeci jen v sobě našli ještě my. Jako správný kapitán vzal zodpovědnost na sebe Tomáš Rozehnal a i přes drobné fauly na půlicí čáře se prokličkoval přes hostující obránce a řítil se sám na gólmana. Snad v poslední chvíli jej nedovoleně zastavil dobíhající obránce, z čehož pramenila alespoň slibná standardní situace. Umístěnou pumelici na bránu poslal Martin Spálovský, avšak pouze do míst, kde stál připravený strážce opatovické svatyně, který míč vyrazil na roh. Ani z tohoto posledního mráčku ale nezapršelo. Od tohoto ročníku už pokutové kopy při nerozhodném stavu nenásledují, a tak si každý tým připsal po bodu. Pro nás zcela jistě má hodnotu zlata. Příští sobotu se znovu na domácí půdě představíme v hodovém utkání proti Ústí, startujeme už v 16:30. Budeme se na vás těšit.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Opatovice 3:3 (1:0)
Branky: 35. Zapletal, 56. Všianský, 86. Cesar - 63., 75. a 81. Veselka. Rozhodčí: Horák - Procházka, Pytela. Žluté karty: 50. Zela, 56. Klvaňa, 74. Hostaša (všichni OPA). Diváků: 100.
Sestava Klenovic: Polák - Buček, Cesar, Cetkovský, Popelka - Zapletal, Rozehnal, Všianský (61. Kubalčík), Drábek (83. Vrána) - Chlud, Spálovský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Měli jsme potíže s marodkou i některými dovolenými a ze zápasu jsem tak měl poměrně obavy. Kluci ale makali a předvedli týmového ducha. V prvním poločase byl soupeř aktivnější a lepší na míči. Nám se však podařilo dobře vyřešit dvě rychlé akce a z jedné z nich jsme šli do vedení. Ve druhé půli soupeř ještě přidal na aktivitě, my šli nicméně do dvoubrankového vedení. Pak se podařilo soupeři snížit a najednou mu to vlilo krev do žil. Deset minut před koncem se mu podařilo skóre i zvrátit. My to ale nevzdali a ještě se nám podařilo srovnat. Velmi cenný bod a kluky musím za jejich bojovnost a odhodlání pochválit.“

Pozvánka na 2. kolo

12.08.2022 Už zítra se poprvé v novém ročníku představíme na domácí půdě. Do Klenovic přijedou hráči Opatovic, kteří v minulé sezóně dlouho hráli o postup zpět do vyšších pater, nakonec se umístili těsně pod bednou. Nepůjde tedy vůbec o snadného soupeře. Ačkoliv se naše družina hned na úvod potýká s velkou marodkou, rozhodně budeme chtít i tentokrát uspět a potěšit tak naše věrné fanoušky. Na ty samozřejmě čekají dobroty z udírny, zlatavý mok a poločasová soutěž ve střelbě na bránu. Tak si nezapomeňte koupit zpravodaj, který doznal grafické úpravy. I nadále si můžete odnést zajímavé ceny. Tak tedy, zítra od 17hod v klenovském sportovním areálu, chceme slyšet společné Klenovice, Klenovice.

Vítězný vstup do soutěže

7.08.2022 Dnes jsme dopoledne zajížděli pro nás k neznámému soupeři, jednomu z nováčků letošního soutěžního ročníku. Krásné počasí, příjemné prostředí, mistrovská euforie soupeře. Ta se také v úvodu projevila, kdy nás soupeř vysoko napadal, což neslo i své ovoce. Spousta protiútoků, které jsme v několika případech odvrátili se štěstím, v jednom případě se vytáhl bravurním zákrokem Kuba Polák. Po půlhodině hry pak přišel důležitý moment pro naši družinu. Přímý kop chytře rozehrál kapitán Tomáš Rozehnal na Radka Bridzika, ten jej z první poslal do vápna, kde se ve skrumáži dostal až k osamocenému Tomášovi Cetkovskému, pro nějž už nebyl problém míč dopravit do brány. To nám očividně vlilo krev do žil a klid na kopačky. Ve velké šanci se ještě objevil náš kapitán, bohužel už neměl prostor na lepší zakončení. Do poločasu se už nic závažnější na hřišti neudálo. Druhou pětačtyřicetiminutovku jsme začali lépe a v některých případech chybělo málo, abychom překonali domácího gólmana. To se ale povedlo po hodině hry. K přímému kopu se postavil Martin Cesar a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Domaželice však zbraně nesložily. Ale ani v obrovských šancích si nevedly s patřičným klidem, a tak jsme se dočkali první výhry, zároveň prvního čistého konta a do třetice prvních bodů do tabulky. I bez velkých letních posil jsme týmovým výkonem vstup do soutěže zvládli na výbornou. Děkujeme samozřejmě našemu fanouškovskému jádru, které si s námi společně po utkání užilo zaslouženou děkovačku. Vy ostatní se můžete těšit na nadcházející tři víkendy, které sehrajeme v domácích podmínkách. Nejdříve příští sobotu přivítáme Opatovice, o týden později v hodovém zápase prověříme Ústí, trio uzavře první podzimní derby s Otaslavicemi. Všechny vás tímto srdečně zveme, i nadále se můžete těšit na klubový magazín i poločasovou soutěž. Ceny jsme trochu obohatili, tak se máte na co těšit.

TJ Sokol Domaželice - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:2 (0:1)
Branky: 30. Cetkovský, 62. Cesar. Rozhodčí: Vybíral - Panák, Navrátil. Žluté karty: 40. Navrátil - 33. Cesar, 83. Spálovský. Diváků: 142.
Sestava Klenovic: Polák - Bridzik, Cesar, Cetkovský, Popelka - Zapletal (90. Kubalčík), Rozehnal, Všianský, Grepl - Chlud (78. Buček), Spálovský (85. Drábek). Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „V prvním poločase to byl bojovný fotbal a hrálo se hlavně od vápna po vápno. My jsme zodpovědně bránili a čekali na svou příležitost. Ta přišla po pěkně rozehrané standardce, kdy otevřel skóre Cetkovský. Zbytek poločasu jsme si pohlídali. Ve druhé soupeř otevřel hru a my jsme měli i další šance. Krásnou branku pak přidal Cesar z volného kopu, kdy předtím trefil břevno. Zápas se pak už spíše dohrával. I soupeř měl ale nějaké příležitosti, nevyužil je a na konci bych řekl, že už mu trochu došla energie.“

Pozvánka na 1. kolo

4.08.2022 Ani jsme se nenadáli a už stojíme na prahu nového ročníku 1.B třídy skupiny A. Letos se můžeme těšit na kvarteto nových týmů, k prvnímu z nich zajíždíme hned na úvod. A jako již téměř tradičně, začínáme v neděli dopoledne. Soupeř pro nás zcela neznámý, přesto musíme být na pozoru a nic nepodcenit. Vítěz okresního přeboru Přerovska z minulé sezóny zcela jednoznačně dominoval, soupeřům navíc nasázel přes stovku gólů. Přesto věříme, že se projeví zkušenosti naší družiny a budeme tak v neděli slavit úspěch. Budeme rádi za vaši podporu i na hřišti Domaželic.

LÉTO 22

10.07.2022 Za týden nám začíná příprava na novou sezónu. Letní pauza byla krátká, ale už není čas na hrdinství, nyní se musíme soustředit pouze sami na sebe a na to, abychom hráli pohledný fotbal, zanechali dobrý dojem a potěšili své věrné fanoušky. Přípravu odstartujeme v úterý 19. července tréninkovou jednotkou, na kterou navážeme víkendovým přípravným utkáním na domácím hřišti proti Plumlovu, následující sobotu pak proti hráčům z Vícova. Podzim začínáme na půdě nováčka z Domaželic v neděli 7. srpna od 10hod. Doma se poprvé představíme v sobotu 13. srpna.

Vládci Větřáku

13.06.2022 V sobotu odpoledne jsme odehráli poslední utkání letošního ročníku 1.B třídy sk.A. A bylo to Grand-finále, jak se patří. Do Klenovic totiž zavítal největší rival, zároveň geograficky nejbližší soupeř, Pivín. Že se bude hrát v podobném duchu, jako středeční utkání na půdě Otaslavic, napověděl už první poločas. Tentokrát však nepadlo jedenáct branek, ale sedm je pro diváky také dostatečným zadostiučiněním. Do klenovského areálu jich dorazilo krásných čtvrt tisíce. Ti byli svědky těsného vítězství domácího celku. Pojďme ale pěkně popořádku. Úvodní desetiminutovka nabídla několik šancí na obou stranách, míč se za záda ani jednomu z gólmanů hráčům dostat nepodařilo. Za domácí pelášil na bránu kapitán Rozehnal, jeho přihrávku dokázali pivínští obránci ještě odvrátit. Na druhé straně se především připomínal hostující kapitán Pavel Valtr. Po dvanácti minutách přeci jen přišla první gólová radost. Centrovaný míč přiťukl Radek Štěpánek lépe postavenému Lukáši Zapletalovi, který levasou mířil přesně k tyči a otevřel tak skóre zápasu. V další obrovské šanci se ocitl Radek Štěpánek, který měl spíše volit střelu, namísto toho chtěl vybídnout Honzu Všianského ke skórování, jenže tato varianta se nakonec neukázala jako správná. A tak podle známého pravidla nedáš dostaneš, udeřilo na straně druhé. Jaroslav Svozil po přiťuknutí zvolil střelu z první, ta sice jen orazítkovala břevno, dobíhající Jiří Vláčilík už neměl těžkou pozici. O tři minuty později jsme si ale vzali vedení zpět. K přímému kopu se postavil Erik Dreksler a s přispěním hostujícího gólmana jeho pokus skončil až za brankovou čárou. Stejný hráč pak mohl vedení ještě navýšit, tentokrát tváří v tvář svůj pokus poslal jen do rukavic připraveného Martina Pospíšila. Pivín mohl přeci jen do poločasu ještě srovnat. Po nedorozumění v naší obraně zela brána prázdnotou, i tak ale byla malá pro hostujícího útočníka, jenž svůj pokus poslal nad. Úvod druhé půle vyšel lépe Pivínu. Po šesti minutách reagovali hosté na faul rychlou rozehrávkou, kterou dokonale využil jmenovec slavného českého reprezentanta Josef Baroš a bylo srovnáno. S tím se nechtěla naše družina smířit a snažila se znovu zvrátit skóre na svoji stranu. Hostující obranu především zaměstnával Lukáš Zapletal. Když už nezakončil sám, poslal přihrávku Honzovi Všianskému, ten ale v jasné pozici nemířil přesně. O pár okamžiků později se však už na zadní tyči nemýlil a znovu rozradostnil domácí příznivce. Hosty tlačilo dopředu převážně duo Valtr-Svozil, druhý jmenovaný však čtvrt hodiny před koncem svůj tým oslabil. Po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy. Ani tato nepříjemnost hosty v honbě za vyrovnáním neotupila. Kombinací se za obranou ocitl nejstarší hráč na hřišti, čtyřiapadesátiletý Jaroslav Frýbort, který obešel i Kubu Poláka, v poslední chvíli však jeho pokus před brankovou čárou zneškodnil Martin Cesar. Z rohového kopu se bohužel o chvíli později hlavičkou prosadil Martin Svozil a deset minut před koncem tak bylo i potřetí srovnáno. Naštěstí si formu schoval na závěr Lukáš Zapletal, který využil dlouhý nákop za obranu a před vyběhnuvším Pospíšilem špičkou poslal míč do sítě. Jeho druhá branka v zápase byla nakonec tou vítěznou. Víc už se na hřišti, ani mimo něj, neudálo, a tak mohla vypuknout vítězná radost nejen ze zápasu, ale po všech těch peripetiích také z dokončeného ročníku. Závěrečné posezení s fanoušky se tradičně táhlo až do pozdních nočních hodin, nechyběly dobroty z grilu, obložené mísy, vše podpořené zlatavým mokem. Všem příznivcům kopané, zvláště té klenovské, bychom chtěli moc poděkovat za přízeň. I když naše výkony nebyly vždy optimální, věříme, že jsme určitě nezklamali. Máme se alespoň na co zaměřit a zase se dále zlepšovat. Přejeme vám krásné a slunečné letní dny, budeme se na vás opět těšit na přelomu července a srpna.

TJ Sokol Klenovice na Hané - Sokol v Pivíně 4:3 (2:1)
Branky: 12. a 85. Zapletal, 34. Dreksler, 67. Všianský - 31 Vláčilík, 51. Baroš, 80. Svozil M. Rozhodčí: Motal - Majer, Milar. Žluté karty: 10. Dreksler, 63. Zapletal - 22. Svozil M., 45. a 76. Svozil J., 65. Vláčilík, 89. Hýžďal. Červená karta: 76. Svozil J. Diváků: 242.
Sestava Klenovic:: Polák - Bridzik, Cetkovský, Cesar, Popelka (46. Pytela) - Zapletal, Dreksler, Rozehnal, Grepl - Štěpánek, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „V první půlce byl Pivín lepší. Nechávali jsme středním záložníkům moc prostoru, čehož zkušení Svozil s Valtrem dokázali využívat a kombinovali daleko lépe než my. Bylo spíše štěstí, že po prvním poločase jsme vedli o branku my. Ve druhé polovině se ukázalo, že jsme o něco lépe fyzicky připravení. Vypracovali jsme si tam hned nějaké šance. Paradoxně jsme ale dostali srovnávací branku. Ale v následných minutách se projevila naše připravenost a mohli jsme proměnit i další šance. I vítězství o branku však bereme proti rivalovi a jsme rádi, že jsme se rozloučili se sezónou vítězně. Pro diváky si myslím, že to byl další dobrý zápas.“

Drama až do konce

9.06.2022 Jak jsme avizovali před zápasem, tak se také stalo. Celkem 11 branek, spousta dalších šancí, to se muselo divákům náramně líbit. Ne tak už samotným aktérům, v neposlední řadě oběma trenérům. První půle nám vůbec nevyšla. Soupeř nás dorážel už při samotné rozehrávce, což nám dělalo potíže a vedlo k mnoha nepřesnostem, které domácí dokonale využili. Na dvoubrankové vedení jsme ještě dokázali odpovědět, záhy jsme však opět inkasovali a to nebyl ještě konec. Po půlhodině hry tak na ukazateli svítil stav 4:1 pro domácí. Ti byli očividně hladoví po vítězství a zasadili nám do poločasu ještě jednu ránu. Vše napovídalo tomu, že odejdeme s pořádným výpraskem. Bouře v šatně však jakoby poslala na hřiště jiné Klenovice. Po deseti minutách druhé pětačtyřicetiminutovky snížil Erik Dreksler z přímého kopu na rozdíl tří branek. Bohužel o tři minuty později došlo, slovy klasika, k politování hodnému nedopatření, k jakému dochází maximálně jedenkrát za deset let, a tak soupeř opět odskočil na rozdíl čtyř branek. Pak ale přišly naše chvíle. První branku v klenovském dresu zaznamenal Ray Owusu, druhým gólem v utkání snižoval Dreksler, respektive Štěpánek. Patnáct minut před koncem nám chyběl krůček k vyrovnání. Soupeř hrozil rychlými brejky, nejbezpečnější byla střela Hona, ale i s tou si Kuba Polák poradil. Vyrovnání měl na hlavě Cetkovský, domácí si však dobře postavili brankovou konstrukci, která jim ve druhé půli hned dvakrát pomohla. Ani závěrečný tlak, kdy i zmiňovaný Poliš dorazil na roh do vápna, nevedl bohužel ke srovnání. Posledním, co tak na hřišti zaznělo, byl hvizd hlavního arbitra a následná radost Otaslavic. Senzace však byla velmi blízko. Už v sobotu bychom měli navázat na druhý poločas dnešního utkání, abychom se mohli po zcela posledním utkání radovat z vítězství a užít si i následné společné posezení s fanoušky. Zveme vás tímto na GRAND FINÁLE letošního ročníku. Výkop zazní v 17hod. Těšíme se na vás.

TJ Sokol Otaslavice - TJ Sokol Klenovice na Hané 6:5 (5:1)
Branky: 8. a 58. Vogl, 16. Drmola, 21. Hon, 28. Chvojka, 41. Špaček - 19. a 75. Štěpánek, 55. a 71. Dreksler, 64. Owusu. Rozhodčí: Vedral - Dokoupil, Jelínek. Žluté karty: 80. Tkáč, 90. Hon - 59. Štěpánek. Diváků: 100.
Sestava Klenovic:: Polák - Bridzik, Cetkovský, Owusu, Popelka - Zapletal, Dreksler, Rozehnal, Pytela (46. Spálovský) - Štěpánek, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Zápas dvou poločasů. V prvním nás soupeř zcela jednoznačně přejel. Bylo to evidentní a my jsme nestíhali v ničem. Dostali jsme pět branek a dělali jsme obrovské individuální chyby. Mohli jsme možná být i rádi, že je to jen pět. Přišlo mi, že od chvíle, co je soutěž rozhodnutá, z nás nějak spadla koncentrace, což bylo vidět. V poločase jsme si museli trochu hlasitěji popovídat. Řekli jsme si, že zapomeneme na výsledek, jaký je, a zkusíme zabrat, ať tady necháme dobrý dojem. Myslím si, že to se nám podařilo. Ve druhé půli jsme byli lepší a byli i blízko srovnání. I tu remízu bychom si možná zasloužili, ale rozhodl žalostný první poločas. Být fanouškem, tak odcházím asi s nadšením, protože tohle byla vážně reklama na fotbal.“

Pozvánka na 25. kolo

8.06.2022 Vložená předehrávka závěrečného kola nás už dnes zavane na půdu Otaslavic, kde sehrajeme poslední venkovní utkání v tomto ročníku. Druhé jarní regionální derby začíná v 17:30. Naposledy jsme se s dnešním soupeřem podělili o body, bonusový jsme pak získali v penaltovém rozstřelu. Oběma týmům jde už jen o konečné umístění, a tak se dá očekávat otevřené utkání se spoustou šancí. Těšíme se na vaši plnou podporu.

Rozhodly až penalty

5.06.2022 Anglický týden jsme začali včera proti hráčům z Želatovic. Den jako malovaný, ovšem jen do doby, než zazněl úvodní hvizd. Pak se spustil obrovský liják, který ale na fotbalovosti pranic neubral. Na soupeře jsme vlétli od prvních minut a hned v té druhé jej donutili k chybě, kterou dokonale využil Martin Pytela a poslal nás do vedení. Fotbal nahoru dolů přinášel i rychlé protiútoky, které ale obrany v zádech s gólmany dokázaly eliminovat. Po pětadvaceti minutách se hostům jeden z brejků přeci jen podařil, což znamenalo vyrovnání stavu. Déšť ustal, skvělá podívaná však nikoliv. Do poločasu se přítomní diváci již branky ale nedočkali. Druhá půle byla z naší strany povedenější, přesto se paradoxně ujali vedení hosté. Ke srovnání mohlo dojít záhy, stoprocentní šanci ale trestuhodně zahodil Grepl, Cetkovský po závaru měl také gól na kopačkách, na brankové čáře jej však soupeř na poslední chvíli odvrátil. Střely Zapletala, Spálovského či Všianského hosté zblokovali či se nevešly mezi tři tyče. Želatovice Kubu Poláka v bráně příliš nezaměstnaly, přesto hrozily především ze středové línie. Všechny hrozby jsme však včas odvrátili a nakonec se dočkali i vytouženého vyrovnání. Martin Pytela byl nešikovně sražen ve vápně, kde si na penaltový puntík postavil míč Martin Cesar, jenž nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. A mohlo být ještě veseleji. Dlouhý aut prodloužil hlavou Tomáš Cetkovský a jen bravurní zákrok strážce želatovické svatyně neznamenal vítězný gól pro naši družinu. Zasloužená dělba bodů tak měla penaltové rozuzlení. V nich jsme se tentokrát moc nevytáhli a hned třikrát své pokusy neproměnili. I přes tento dílčí neúspěch šlo o povedené utkání, zasloužený bod s kvalitním soupeřem rozhodně bereme. Už ve středu zajíždíme k předehrávce 25. kola na půdu Otaslavic, výkop je stanoven na 17:30. Poté už pouze poslední utkání sezóny, další regionální derby, v sobotu 11.6. s největším rivalem z Pivína. Zveme všechny příznivce na obě tato derby. Budeme rádi, když s námi budete až do samotného konce.

TJ Sokol Klenovice na Hané - FC Želatovice "B" 2:3PK (1:1)
Branky: 2. Pytela, 86. Cesar (pk) - 25. Klimek, 54. Král. Rozhodčí: Vachutka - Kubalák, Horák. Žluté karty: 37. Zapletal, 50. Všianský - 30. Koplík, 82. Herman, 86. Jemelka, 86. Tomek. Diváků: 100.
Sestava Klenovic:: Polák - Bridzik, Cetkovský, Cesar, Popelka (60. Spálovský) - Grepl, Dreksler, Rozehnal, Pytela - Zapletal, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Vyrovnané, remízové utkání. Soupeř byl velmi kvalitní a chtěl hrát kombinační fotbal stejně jako my. V podstatě ani jednomu celku už o nic nejde, tak to bylo i takové uvolněnější. Myslím si, že se lidé bavili. Úvod nám vyšel a dokázali jsme se lépe popasovat s lijákem, který utkání o chvíli zpozdil, a dali jsme první branku. Soupeř potom vyrovnal a na začátku druhé půle se dostal do vedení, i když v tu dobu jsme byli paradoxně lepší my. Snažili jsme se pak ještě srovnat, a to se nám pár minut před koncem podařilo. Zaslouženě se dělily body. Penalty jsme zrovna v pátek trénovali a dneska jsme hned tři z pěti nedali, což se nám snad ještě nestalo. Příště už to tak necháme bez tréninku.“ (smích)

Pozvánka na 23. kolo

3.06.2022 Zítra začínáme kolotoč posledních zápasů sezóny. Za týden už budeme pouze bilancovat, co se povedlo či nepovedlo. Ještě předtím však sehrajeme tři utkání v rychlém sledu. Prvním z trojice jsou hráči rezervy Želatovic, kteří se velmi povedeným jarem vyhoupli už na druhou pozici a mohou se pyšnit nejlepším útokem v soutěži. Proto nás nečeká vůbec nic jednoduchého. K dobrému výsledku potřebujeme i vás, naše nejvěrnější fanoušky. Těšíme se na vaši podporu. I tentokrát je pro vás připravena poločasová soutěž, dobroty z udírny či vychlazené pivíčko jsou již samozřejmostí.

Předali jsme mistrovské žezlo

30.05.2022 Král je mrtev, ať žije král. Tak by se dalo v krátkosti charakterizovat včerejší utkání na půdě Kovalovic. Domácí vystřídali právě naši družinu na mistrovském trůnu, na kterém jsme se díky "kovidové pandemii" hřáli od nezapomenutelné sezóny 2018/19. Úvod klání patřil nám, vypracovali jsme si hned tři gólové situace, ty však gólem neskončily, a tak po naší chybě udeřil soupeř. Další zásah přidal krásnou střelou Martin Cesar, naneštěstí na vlastní branku. I nadále jsme byli vyrovnaným soupeřem, Kovalovice pouze nakopávaly dlouhé míče, které velmi dobře získávaly rychlá křídla a zle zatápěly naší obraně. Šance na snížení byly i z naší strany, bohužel pozorného gólmana domácích se překonat nepodařilo. I proto udeřilo opět na druhé straně, a tak se šlo do šaten s tří gólovým rozdílem. Úvod druhé půle nám vůbec nevyšel. Pětiminutovka vyšla na jedničku Kovalovicím, což znamenalo náskok pěti branek. Teprve poté jsme se opět nadechli k lepšímu výkonu a po prostřídání obou týmů jsme domácí zatlačili na jejich polovinu a v závěru téměř nepůjčili míč. Náskok však byl ale příliš velký a času málo. Alespoň o čestný úspěch se postaral Erik Dreksler, jenž prokázal přehled a zamířil přesně přes bezmocného gólmana Kovalovic. Víc už se na hřišti neudálo, kromě zasloužených oslav domácího celku za vítězství v letošním ročníku 1.B třídy skupiny A. Soupeři gratulujeme, my už se soustředíme na další domácí utkání, které sehrajeme příští sobotu proti rezervě Želatovic. Všichni jste opět srdečně zváni do našeho areálu. Úvodní hvizd zazní v 17hod.

TJ Sokol Kovalovice - TJ Sokol Klenovice na Hané 5:1 (3:0)
Branky: 8. Krčmář, 25. Cesar (vl.), 41. Ševeček, 49. Vojáček, 51. Lukáš - 84. Dreksler. Rozhodčí: Němec - Vybíral, Pospíšil. Žluté karty: 31. Kantor, 34. Židlík - 13. Štěpánek, 22. Cesar, 32. Dreksler, 32. Owusu. Diváků: 150.
Sestava Klenovic:: Dočkal - Bridzik, Owusu, Cesar, Grepl - Spálovský, Dreksler, Rozehnal, Zapletal - Štěpánek, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Výsledek vypadá jednoznačně, ale nemyslím si, že jsme podali až tak špatný výkon. Soupeř sice má rychlé hráče, kteří nám dělali problémy, ale dokázali jsme se s tím popasovat. Start zápasu jsme měli dobrý, ale místo vedení o dva až tři góly jsme prohrávali. Bohužel jsme šance nedali a soupeř nás trestal za každou chybičku. Musím říct, že postupují právem, mužstvo mají opravdu dobré a sluší se jim pogratulovat. Nám už v podstatě o nic nejde, tak jsem rád, že dostali možnost i někteří, kteří pravidelně nehráli během jara.“

Pozvánka na 22. kolo

29.05.2022 Včera jsme si užili finálové utkání letošního ročníku Ligy mistrů, dnes to budeme my, kdo se na zeleném pažitu představí v dalším kole 1.B třídy skupiny A. Od 17hod se střetneme s dosavadním lídrem tabulky, kterým jsou Kovalovice. Soupeř má jistě o motivaci postaráno, my nepochybně budeme chtít navázat na formu z posledních zápasů a oddálit tak domácím postupové oslavy. Těšíme se i na vaši podporu.

První jarní derby vítězně

22.05.2022 První jarní regionální derby jsme včera sehráli proti hráčům z Vrchoslavic. V posledním vzájemném měření padlo celkem sedm branek, v sobotu se domácí publikum dočkalo kvarteta přesných zásahů. Z toho trio z našich kopaček. Úvod byl opatrnější z obou stran, hostům byl k výhodě silný vítr, z čehož pramenily dlouhé nákopy, které zaměstnávaly naši obranu. Po čtvrt hodině přišla chvíle Honzy Všianského. Ve vápně si zpracoval míč a Zidanovkou chtěl obejít Jurčíka v bráně Vrchoslavic, který jej zkosil jak řepku na poli při žních. Následovala žlutá karta a pokutový kop pro naši družinu. Tu bezpečně proměnil Martin Cesar. I nadále jsme bojovali převážně s protivítrem, snažili se o kombinaci, díky které jsme dostali i do jasných pozic. Bohužel nás zradila koncovka. Soupeř hrozil z dlouhých nákopů a rychlých brejků, s nimiž jsme si dokázali poradit. Druhá půle přinesla spoustu gólovek, z nichž byly proměněny alespoň tři. Navýšit skóre mohl, respektive měl, Erik Dreksler, jemuž byla brána příliš malá. Po deseti minutách druhého dějství se poprvé v zápase prosadil Honza Všianský, který si vyměnil míč s naším kapitánem a pelášil na vrchoslavickou bránu. Také podruhé si vychutnal gólmana hostí, když jej lobem přehodil a zvýšil tak naše vedení. Poté jsme přenechali iniciativu na soupeři a zbytečně utkání zdramatizovali. Vrchoslavice i přes nepříznivý stav působily houževnatěji, přesto se nám podařilo vstřelit i třetí branku. Podruhé se v utkání trefil Honza Všianský, čímž dosáhl na DEVADESÁT branek v dresu Klenovic. Minutu na to však hosté korigovali opět na rozdíl dvou branek a udrželi nás tak v koncentraci až do samého konce. Velkou šanci měl ještě Raymond Owusu, který mířil na zadní tyč, jenže střela neměla pořádnou razanci a skončila v rukavicích Jurčíka. Ty vyprášily také střely Rozehnala či Zapletala, k dorážce už jsme měli daleko. Víc už se na hřišti neudálo, hosté se ještě v poslední minutě domáhali penalty, která by v případě odpískání pouze kosmeticky upravila finální skóre. To zůstalo po devadesáti minutách v náš prospěch, a tak si zapisujeme třetí vítězství v řadě a plný bodový zisk. Příští neděli zajíždíme do nedalekých Kovalovic, které vévodí tabulce a i tam budeme chtít navázat na dobrou formu, která nám věříme zůstane při zbývajících zápasech 1.B třídy. Doma se opět představíme v sobotu 4. června proti rezervě Želatovic. Obě utkání začínají v 17hod. Očekáváme znovu vaši podporu a těšíme se na vás.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Vrchoslavice 1946 3:1 (1:0)
Branka: 56. a 78. Všianský, 15. Cesar (pk) - 79. Hradil. Rozhodčí: Mašek – Majer, Kubalák. Žluté karty: 44. Všianský, 64. Rozehnal, 82. Zapletal - 14. Jurčík, 19. Fialka, 31. Lakomý, 64. Jašek. Diváků: 85.
Sestava Klenovic:: Polák - Bridzik, Cetkovský, Cesar, Popelka (67. Spálovský) - Zapletal, Dreksler, Owusu, Grepl - Rozehnal - Všianský (84. Drábek). Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „V první řadě jsem rád, že jsme doma získali další tři body. Jinak ale bylo utkání z naší strany zbytečně nervózní a přišlo mi, že někteří utkání podcenili. Ze začátku jsme soupeře zatlačili a podařilo se nám vytvořit nějaké šance, ze kterých jsme se dostali do vedení. Pak jsme ale polevili a hrál zase spíše soupeř. Ve druhé půlce jsme měli hned na startu tutovku, kterou jsme nedali, a zase nás to znervóznilo. Naštěstí pak ale zaúřadovali naši útočníci a podařilo se nám vedení navýšit. Přišel i třetí gól, s čímž jsem spokojen, ale za tohoto stavu jsme utkání měli odehrát lépe a kombinačně pro diváky.“

Pozvánka na 21. kolo

19.05.2022 Dalším kolem pokračujeme v sobotu na domácí půdě v regionálním derby proti Vrchoslavicím. Na podzim jsme v zájemném měření rozhodli o vítězství povedeným prvním poločasem. Zopakujeme dobrý výkon i dnes? Přijďte se přesvědčit na vlastní kůži. Výkop je naplánován na 17hod. Dejte si něco dobrého k pití či z udírny, pořiďte si zápasový magazín, máte šanci vyhrát nějakou tu pěknou cenu.

Týmový výkon přinesl ovoce

16.05.2022 Včera jsme po týdenní pauze odehráli další povedené utkání, tentokrát na půdě Radslavic. Na podzim to byla docela přestřelka, která dopadla lépe v náš prospěch a i tentokrát jsme se radovali z vítězství, ovšem z toho nejtěsnějšího. O jedinou branku tohoto mače se postaral Honza Všianský. Počasí jak malované, tráva jak na golfovém greenu, navíc řádně pokropena (tu a tam zradila nejednoho hráče), ideální podmínky na nedělní fotbálek. Úvod nás nezastihl v ideálním světle, soupeř ale s našimi chybami nenaložil nejlépe. Pak jsme hru zpřesnili, domácí obraně pláchnul kapitán Tomáš Rozehnal, byl zastaven nedovoleně, k nevoli naší družiny však nepochopitelně rozhodčí vytasil jen žlutou kartu. Nicméně i na další kiksy hlavního arbitra jsme odpověděli tím nejlepším způsobem. Po závaru před bránou domácích se dostal k odraženému míči Lukáš Zapletal, posadil míč přesně na hlavu vzduchem plachtícího Honzu Všianského, pro něhož to byla již rutina. Ve slibně rozehraném poločase jsme pokračovali aktivně i v tom druhém. Nejprve ale mohli domácí srovnat skóre, Kuba Polák byl však proti. Poté se dobře uvolnil Radek Štěpánek a ačkoliv nemířil špatně, gólman si s jeho ránou dokázal poradit. Soupeř hrozil především po rychlých brejcích, které jsme ale dokázali eliminovat. Rozhodnutí mohlo přijít těsně před koncem, kdy se do vápna Radslavic řítilo naše útočné duo, ovšem řešení této situace ke gólu nakonec nevedlo. I proto jsme se strachovali o výsledek až do závěrečného hvizdu. To už v našem vápně při soupeřově rohu figuroval i domácí brankář. Ani on však míč za záda Kuby Poláka nedostal, a tak si posledně jmenovaný připsal další čisté konto. Týmový výkon a nasazení až do posledních vteřin bylo základním kamenem k úspěchu. Věříme, že na něj navážeme v domácím prostředí v sobotu 21. května, kdy na svém hřišti hostíme od 17hod v regionálním derby Vrchoslavice. Dorazte nás podpořit v co nejhojnějším počtu. Už teď se na vás těšíme.

SK Radslavice - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:1 (0:1)
Branka: 30. Všianský. Rozhodčí: Lasovský – Běhal, Vedral. Žluté karty: 26. Šimeček, 61. Stoklásek, 80. Barot, 88. Horký - 22. Dreksler, 26. Štěpánek, 89. Rozehnal. Diváků: 101.
Sestava Klenovic:: Polák – Bridzik, Owusu, Cesar, Popelka – Grepl (77. Spálovský), Dreksler, Rozehnal, Zapletal – Všianský, Štěpánek. Zastupující trenér: Roman Cibulka.
Hodnocení zastupujícího trenéra Klenovic Romana Cibulky: „Vybojované, o to cennější vítězství. Jeli jsme do Radslavic potvrdit dobrou formu, zvláště na venkovních hřištích a to se nám povedlo. V úvodu jsme vlastními chybami nabídli soupeři možnosti ke skórování, štěstí bylo ale na naší straně. Pak měli jít hosté do deseti, nestalo se, my ale odpověděli tím nejlepším způsobem. Hlavou se prosadil Všianský. Byli jsme i nadále před bránou nebezpečnější. Podobný scénář se udál i ve druhé půli. Soupeř se snažil o vyrovnání, dnes jsme ale bojovali jako jeden muž a udrželi čisté konto. Potěšili jsme tak nejen klenovské fandy, ale na dálku i bronz chytajícího kouče na Kanárských ostrovech. (smích)“

Pozvánka na 20. kolo

13.05.2022 Po týdenní pauze se opět vracíme do koloběhu zápasů 1.B třídy, skupiny A. V neděli zajíždíme na půdu třetích Radslavic, kde budeme rozhodně chtít uspět a potvrdit dobrou jarní formu. Na podzim jsme si doma otevřeli střelnici, když padlo celkem 11 branek, z toho rovná sedmička z našich kopaček. Nedělní utkání začíná v 16:30hod na hřišti v Radslavicích, kam můžete společně s námi zavítat.

S Tovačovem znovu vítězně

1.05.2022 Včera jsme nastoupili na domácím hřišti proti borcům z Tovačova. Doufali jsme, že páteční rejdění čarodějnic zaklelo naši bránu, což se víceméně podařilo. Soupeř nás dokázal pouze jedenkrát potrestat, nám se to podařilo hned pětkrát, a tak si připisujeme další vítězství na vlastním hřišti. Úvod zcela patřil naší družině a jen špatná koncovka v obrovských příležitostech neznamenala změnu skóre. Největší šanci měl nás kapitán Tomáš Rozehnal, ale i mistr tesař se někdy utne. Co se nepovedlo jemu, dokázal v osmnácté minutě Honza Všianský, který nasměřoval náš tým k vítězství. Minutu poté po dobrém napadání soupeřovy obrany se k míči dostal Tomáš Grepl, jenž nedal hostujícímu gólmanovi žádnou šanci. Šancí jsme však měli na mnohem vyšší vedení, což nás asi ukolébalo a pár okének jsme nechaly také soupeři. Ten jedno v obraně dokázal využít a snížit na jednobrankový rozdíl. Naštěstí přišla v závěru půle chvíle dalšího Snajpra Radka Štěpánka, který nám do šaten vlil znovu větší klid na naše kopačky. To umocnil znovu Honza Všianský hned zkraje druhého dějství a bylo to už o tři branky. Po hodině hry se znovu prosadil Radek Štěpánek. Ten zaznamenal v probíhajícím ročníku svou již patnáctou branku. I nadále jsme víceméně kontrolovali hru, soupeř hrozil především ze standardních situací. Po jedné z nich bylo blízko k pokutovému kopu, nepřehlednou situaci nejspíš rozhodčí pořádně neviděl, a tak se hrálo dál. Vzhledem k času by to zřejmě na výsledek už nemělo tak či tak sebemenší vliv. I proto jsme si připsali zasloužené vítězství a zopakovali výsledek z podzimního měření sil, které skončilo na půdě Tovačova také 5:1 v náš prospěch. Příští týden má po odstoupení Jezernice naše družina od fotbalu volno, týden poté zajíždíme do Radslavic, doma se představíme až 21. května, kdy od 17hod přivítáme v okresním derby Vrchoslavice. Zapište si tedy do kalendáře tato data a dorazte nás podpořit v hojném počtu. Už teď se na vás těšíme.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Tovačov 5:1 (3:1)
Branky: 18. a 48. Všianský, 45. a 62. Štěpánek, 19. Grepl - 36. Pasz. Rozhodčí: Bašný – Weiser, Milar. Žluté karty: 26. Cesar, 63. Rozehnal - 77. Mezulianík. Diváků: 109.
Sestava Klenovic:: Polák – Bridzik (21. Spálovský), Cetkovský, Cesar, Popelka (71. Drábek) – Grepl (71. Pytela), Dreksler, Rozehnal, Zapletal (60. Vacek) – Všianský, Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 18. kolo

28.04.2022 V sobotu odpoledne se představíme opět před domácím publikem. Počasí konečně slibuje příjemnější teploty, sluníčko by nás mělo také pěkně hřát. Proto neváhejte a dorazte do našeho areálu, začínáme již ve 14:30hod. S Tovačovem tradičně padá více branek, naposledy jsme na jeho půdě zvítězili 5:1, a tak se můžete těšit na atraktivní podívanou. Věříme, že ani tentokrát vás nezklameme. Poločasová soutěž při zakoupení zpravodaje je již samozřejmostí.

Porážka s hořkou příchutí

24.04.2022 Už dnes brzy ráno jsme zajížděli k nejvzdálenějšímu soupeři soutěže, kde jsme se naposledy představili před šesti lety. Ani tentokrát nebudeme na tohoto soupeře vzpomínat v dobrém. Podzimní utkání jsme doma ztratili v poměru 1:4, stejný výsledek se zrodil také v 17. kole 1.B třídy, skupiny A, na hřišti Opatovic. Zápas se ale vyvíjel velice dobře, kdy i místní hlasatel zvláštním způsobem oznámil naši vedoucí branku. Ta padla po krásném voleji Všianského. Vše bylo jasnější o pár okamžiků později, kdy bez okolků můžeme říci, že si rozhodčí udělal ze zápasu vlastní představení až do doby, kdy to domácím velice usnadnil. Vlastní chybou v samém závěru poločasu jsme dostali Opatovice ještě více na koně. Ve druhé půli to byli oni, kdo byl nebezpečnější, zvláště levé křídlo Tomáš Klvaňa, který svůj dobrý výkon podpořil i druhou brankou, následně pak orazítkoval ještě břevno Polákovy svatyně. Zasloužené vítězství domácích, ač s hořkou pachutí, musíme hodit za hlavu. Soupeř se po zásluze pohybuje na druhé příčce tabulky. Když to vezmeme s úsměvem, nemůžeme pokaždé vozit body z venku. O ty další se pokusíme hned následující sobotu v domácím střetnutí s Tovačovem, na které vás všechny zveme. Páteční čarodějnický rej na hřišti snad zakleje naši bránu a my stejně jako minulé utkání před vlastními fanoušky žádný gól neobdržíme. Nezapomeňte, startujeme už ve 14:30. Budeme se na vás těšit.

TJ Sokol Opatovice - TJ Sokol Klenovice na Hané 4:1 (3:1)
Branky: 7. Klvaňa, 30. Šigut, 45. Kurfürst, 65. Klvaňa - 6. Všianský. Rozhodčí: Němec – Vilímek, Hruboš. Žluté karty: 58. Zela, 73. Šigut - 10. Popelka (mimo hřiště), 55. Cesar. Diváků: 65.
Sestava Klenovic: Polák – Bridzik, Cetkovský, Cesar, Grepl – Spálovský (84. Drábek), Dreksler, Rozehnal, Vacek (46. Owusu) – Všianský (26. Zapletal), Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Výsledek vypadá jednoznačně, ale nemyslím si, že to odpovídá dění na hřišti. První poločas byl vyrovnaný. Nám se podařilo brzy dostat do vedení, ale soupeř využíval svých rychlých krajů, což nám dělalo potíže a podařilo se jim z toho skóre otočit. Myslím si ale, že těch šancí bylo na obou stranách zhruba stejně, jen jsme je nedokázali využít jako soupeř. Ve druhé půli nás Opatovice začaly trochu přehrávat, ale hráli jsme nadále kombinačně, jenže kontaktní branka nepřišla. Soupeř zvýšil a už se pak jen dohrávalo. Trochu mě mrzí, že rozhodčí pouštěl zbytečně tvrdou hru, kde šlo i o zdraví a normálně začal pískat zákroky až v druhé půli. Prohráli jsme ale s kvalitním mužstvem a asi bych se nezlobil, pokud by soupeř postoupil nahoru.“

Pozvánka na 17. kolo

22.04.2022 O víkendu pokračujeme dalším kolem, v pořadí již sedmnáctým. V neděli zajíždíme na hřiště Opatovic, kde jsme se naposledy představili před šesti lety v posledním utkání ještě 1.A třídy. Soupeř po pádu z vyšší soutěže opět atakuje nejvyšší příčky, které mu zaručí návrat zpět. Naše družina se samozřejmě pokusí jim toto snažení ještě na chvíli odložit a potvrdit dobrou formu, zvláště pak na venkovních hřištích. Utkání začíná v neděli již v 10hodin, i tak vás zveme na toto střetnutí, abychom cítili vaši podporu.

Jednoznačné domácí vítězství

17.04.2022 Na podruhé už to vyšlo. To, co se nám nepodařilo v prvním jarním domácím utkání, zvládli jsme hned v tom druhém. Jasné vítězství, podtržené čtyřmi góly a spokojenost trenéra, hráčů i fanoušků, to je oč tu běží. Proti bylo snad jen počasí, které je stále doslova aprílové. Z léta až do zimních teplot se střídá týden co týden. Nicméně ani to samozřejmě nevedlo k tomu, abychom nesehráli další povedené utkání. Nejdříve jsme si však museli zvyknout na silný, chladný vítr, jenž ani jedno mužstvo nedokázalo využít ve svůj prospěch. Po dvaceti minutách jsme se ujali vedení po přesném pasu Erika Drekslera na Martina Pytelu. Ten se zblízka nemýlil. O deset minut později bylo ještě veseleji. Nejdříve se Honza Všianský po rohovém kopu zastřeloval, aby hned z následujícího poslal míč až za záda bezmocného gólmana hostí. Druhá půle začala dalekonosnou střelou hráče Ústí, ani on však nevyužil sílu větru a poslal míč dostatečně daleko od brankové konstrukce. Ta pak zazněla po další akci hostů, větší ohrožení ale nepřinesla. A tak uděřilo na druhé straně. Další rohový kop a nejvyšší muž na hřišti Martin Cesar se pověsil do vzduchu a trefil přesně. Soupeř pak ještě jednou zabrnkal na naše nervy, respektive zazvonil o brankovou konstrukci. I tentokrát se hostující družina z branky radovat nemohla. A když se po hodině hry trefil Erik Dreksler, bylo o výsledku rozhodnuto. I nadále jsme kontrolovali hru , další přesný zásah už však my ani Ústí nepřidalo. Zrodila se tak první nula v letošním ročníku, která okořenila návrat Kuby Poláka mezi tři tyče. Dalšími zajímavostmi je posun Pytyho a Bublu na pátou, respektive devátou příčku v historické tabulce střelců. Vedení si již 84. brankou pojistil SuperVšia. Další utkání sehrajeme v neděli na půdě Opatovic již od 10hod, doma se pak střetneme poslední dubnovou sobotu s Tovačovem. Zde je změna času na dřívějších 14:30. Budeme se na vás těšit.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Ústí "B" 4:0 (2:0)
Branky: 20. Pytela, 33. Všianský, 51. Cesar, 62. Dreksler. Rozhodčí: Čásek – Minx, Milar. Žluté karty: 32. Číhal (Ústí). Diváků: 100.
Sestava Klenovic: Polák – Bridzik, Cetkovský, Cesar, Grepl – Spálovský (46. Owusu), Dreksler, Rozehnal, Pytela (46. Dadák) – Všianský (80. Drábek), Zapletal (73. Vacek). Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 16. kolo

13.04.2022 Už v sobotu odpoledne sehrajeme další domácí utkání, ve kterém přivítáme rezervu Ústí. Naposledy jsme dotáhli zápas až do penalt, kde jsme bohužel další bod nepřidali, a tak budeme chtít uspět už po devadesáti minutách a navázat tak na minulé utkání v Újezdci. Budeme rádi, když si k nám opět najdete cestu a podpoříte nás v našem snažení. Zakoupením zpravodaje nejen podpoříte náš projekt Každý gól se počítá, ale také máte možnost vyhrát hodnotné ceny, jako jsou klubová čepice, šála, minidresík či nápojový poukaz. Utkání začíná v 16hod, těšíme se na vás.

Vítězství v nastaveném čase

9.04.2022 Druhé venkovní utkání, druhé vítězství, tentokrát za plný počet bodů. Zrodilo se ale až v samém závěru. Nejdříve se prosadili domácí, i když bychom rádi viděli opakovaný záběr, protože jasnější ofsajd snad nejde přehlédnout. Nicméně to nás v honbě za vítězstvím nezastavilo a hned o pár minut později jsme po faulu na Pytelu skóre srovnali. Z penaltového puntíku se prosadil Radek Štěpánek. Naše lepší kontrola míče vedla i k šancím, ve kterých jsme ale nebyli přesní. Domácí hrozili zejména při rohových kopech, kdy se dvakrát dostali k odraženému míči a jen zásluhou zákroků Radka Dočkala zůstalo skóre nezměněno. Druhá půle pokračovala v podobném scénáři až do sedmdesáté minuty. To všem pláchnul Martin Pytela a svůj únik zakončil přesně. O pět minut později však bylo znovu srovnáno. Vyražený míč našeho gólmana nešťastně zasáhl vracejícího se Martina Cesara, zabránit neštěstí už bohužel nešlo. Už vše směřovalo k dělbě bodů a pokutovým kopům, v posledních vteřinách jsme však vybojovali rohový kop. Ten poslal do vápna Erik Dreksler, kde svedl souboj Tomáš Cetkovský, poté už jen Radek Štěpánek poslal míč za záda všech bránících hráčů Újezdce a mohla tak vypuknout nefalšovaná radost. Zvláště pak, když rozhodčí zároveň ukončil utkání. Opět se prokázalo, že na venkovních hřištích dokážeme bodovat a vracet se s úsměvem domů. Příští sobotu hostíme rezervu Ústí, tak si už zajistěte volné odpoledne a dorazte za námi. Těšíme se na vás.

TJ Sokol Újezdec - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:3 (1:1)
Branky: 9. Kocfelda, 75. Cesar (vl.) - 12. Štěpánek (pk), 70. Pytela, 90+2. Štěpánek. Rozhodčí: Kundrát – Vít, Vybíral. Žluté karty: 77. Mazur - 59. Cesar. Diváků: 65.
Sestava Klenovic: Dočkal – Bridzik, Cetkovský, Cesar, Popelka (60. Spálovský) – Pytela (75. Drábek), Dreksler, Rozehnal, Vacek (73. Grepl) – Štěpánek, Zapletal. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „První poločas byl z naší strany hodně slušný. Hráli jsme po zemi a dokázali jsme soupeře kombinačně přehrávat, čímž jsme dostávali soupeře pod tlak. Bohužel hned z kraje utkání jsme po nedorozumění vzadu inkasovali branku. Podařilo se nám však brzy srovnat. Na konci první půle nás ještě podržel brankář. Ve druhé půlce byla hra hodně rozkouskovaná a bylo tam hodně faulů, takže trochu stranou šla fotbalovost, která byla vidět v prvním poločase. Rozhodčí to za mě i zbytečně pouštěli a některé zákroky se měly trestat. Přesto jsme šli do vedení, ale po pár minutách jsme po druhé chybě o vedení přišli. Už to vypadalo na penalty, ale v poslední sekundě se nám podařilo z rohu skórovat. Vezeme si tak domů tři body, se kterými jsem hodně spokojený.“

Pozvánka na 15. kolo

6.04.2022 Naším sobotním soupeřem jsou hráči Újezdce, na jehož hřišti odpoledne odehrajeme další utkání 1.B třídy, skupiny A. Na podzim jsme soutěž začínali právě s tímto mužstvem, zápas jsme dovedli do vítězného konce po penaltovém rozstřelu, když hosté vyrovnali v nastaveném čase. Věříme, že herní kvalitu dnes přetavíme i v pozitivní výsledek a odvezeme si body do Klenovic. Utkání začíná v 15:30hodin.

I takové dny jsou

3.04.2022 Mrazivé počasí nám zmrazilo i střelecký apetit, což nás stálo bodový zisk. V prvním poločase hrozil soupeř především z rychlých brejků, nebezpečí však nakonec z toho nevzniklo. Když zůstala píšťalka sudího klidná po pádu Radka Štěpánka v pokutovém území, hra se přelila na druhou stranu, kde hostující hráč dostal nečekanou nabídku skórovat do prázdné brány, jež také využil. Nastřelení břevna či několik závarů z rohových kopů bohužel k vyrovnání nevedlo, a tak se opět radovali hráči Moštěnic. Příliš prostoru dostal Michal Mádr a střelou překonal našeho gólmana. Ke snížení došlo záhy. Svým jedenáctým zásahem v probíhajícím ročníku se prosadil Radek Štěpánek. To už na hřišti nebyl zraněný snajpr Všianský, kterého chvíli na to doplnil kvůli zranění Popelka. Druhá půle byla o snaze s výsledkem ještě něco udělat. Proti však byl neskutečný výkon Radima Kuby v bráně hostí, jenž byl téměř dalším stoperem a zneškodnil spoustu rodících se šancí či bravurními zákroky vychytal naše všechny pokusy. Náš obrovský tlak bohužel zhatil nepovedený zákrok jeho protějšku v naší svatyni, hosté se tak zadarmo dostali k dalšímu zásahu, což se ukázalo jako rozhodující. I přesto jsme se ještě stále tlačili do útoku a měli i obrovské šance, chybělo nám ale potřebné štěstíčko (tyčka Drekslera, milimetry vedle Cetkovského). Když to shrneme, výkon s mnoha šancemi byl pro oko diváka koukatelný, bodový zisk pak zamrzel každého klenovského fandu. Věřme, že marodi se dají brzy do kupy a celý tým se už v příštím utkání na půdě Újezdce bude radovat z plného bodového zisku.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Horní Moštěnice 1:3 (1:2)
Branky: 37. Štěpánek - 18. Fröde, 34. Mádr, 69. Suchánek. Rozhodčí: Borůvka – Lasovský, Kubalák. Žluté karty: 28. Cesar, 51. Dadák - 72. Šedivý, 84. Ducar. Diváků: 50.
Sestava Klenovic: Dočkal – Bridzik, Cetkovský, Cesar, Popelka (40. Dadák) – Pytela (62. Spálovský), Dreksler, Rozehnal, Vacek (62. Grepl) – Štěpánek, Všianský (32. Zapletal). Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Byl to takový zápas blbec. Řekl bych, že soupeř vystřelil jednou na branku a dal nám tři góly. Co my jsme dokázali vymyslet za hrubky, jsem dlouho neviděl. Na mužstvu je vidět síla. Za stavu 1:2 jsme byli v tlaku a byli jsme lepším mužstvem, jenže jsme nebyli schopní to prolomit v koncovce. Pak jsme místo toho dostali po chybě třetí branku a už bylo po naší hře i po zápase. Pevně věřím, že už se nám to podaří nějakým způsobem zlomit. K tomu jsem ještě musel střídat dvakrát už do poločasu kvůli zranění, takže opravdu nevydařený zápas po všech směrech.“

Pozvánka na 14. kolo

30.03.2022 Už v sobotu odpoledne se poprvé na jaře představíme doma. Minulý týden jsme si užívali téměř letního počasí, tentokrát nás nečekají zrovna příjemné podmínky. I přes to všechno jsme na zápas nachystáni, a tak doufáme, že se s vámi opět sejdeme a následně oslavíme vítězství, ve které věříme. Soupeři máme rozhodně po podzimu co vracet. Nezapomeňte si zakoupit zpravodaj a zapojit se do poločasové střelby na bránu. Máte možnost vyhrát klubové suvenýry, nebo také šálu či zimní čepici, která se bude zcela jistě zítra hodit. Tu si můžete případně zakoupit za 200Kč. Tak v sobotu v 15:30 se na vás těšíme.

Jaro jsme začali vítězně

27.03.2022 Krásné slunečné počasí dnes přilákalo do ochozů sportovního areálu velké množství fotbalu chtivých diváků, kteří se určitě nenudili. Ač šlo o první jarní kolo, bylo k vidění oboustranně kvalitní utkání, které musely o vítězi rozhodnout až penalty. K těm ale nemuselo vůbec dojít, kdybychom proměnili alespoň jednu z vyložených šancí, které jsme zejména ve druhé půli měli. Do vedení se nicméně po rychlém protiútoku po našem rohovém kopu dostali domácí. Zblízka překonal Radka Dočkala v naší bráně Ondra Frehar. Brzy jsme po krásné akci na jeden dotek srovnali, bohužel branka nebyla pro ofsajd uznána. Naše družina hrozila především z rohových kopů, chybělo nám ale potřebné štěstíčko, které přeci jen před poločasem přišlo. Hlavičku Radka Štěpánka neudržel domácí Zatloukal a bylo srovnáno. Druhá půle přinesla řadu vyložených šancí v našem podání, zakončení však postrádalo větší klid nebo přesnost. Troubky se na dostřel naši svatyně dostávali jen sporadicky, v jedné situaci nám ale zatrnulo, obrana nakonec šanci domácích včas zblokovala. Už tak zazněl jen závěrečný hvizd z úst hlavního arbitra a šlo se do penalt. V nich zazářil Radek Dočkal, jenž hned tři pokusy lapil a zařídil nám bonusový bod. Nutno dodat, že naprosto zasloužený.

FK Troubky - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:2pk (1:1)
Branky: 16. Frehar - 41. Štěpánek. Rozhodčí: Vláčil – Vojtek, Dokoupil. Žluté karty: 32. Petráš, 72. Němčák, 83. Skopal - 62. Štěpánek, 77. Dreksler. Diváků: 120.
Sestava Klenovic: Dočkal – Bridzik, Cetkovský, Rozehnal, Popelka – Pytela, Dreksler, Všianský, Vacek – Štěpánek, Borovský. Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 26. kolo

21.03.2022 Tak jsme se opět dočkali. Již o tomto víkendu zajíždíme do nedalekých Troubek k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání. Poslední vzájemné měření jsme v rámci 13. kola dotáhli do penalt, kde jsme uspěli a připsali si tak bonusový bod za vítězství. Nedělní utkání začíná v 15hod, na který vás srdečně zveme.

WINTER 22

20.02.2022 Jarní část se blíží mílovými kroky. Nebude dlouho trvat a znovu vyběhneme k mistrovskému utkání. Než se tak ale stane, odehrajeme čtyři přípravné zápasy, na které vás všechny srdečně zveme. Ten první sehrajeme proti tradičnímu soupeři z Plumlova již příští sobotu od 16hod na prostějovské umělce. O týden později, první březnovou sobotu, vyzveme tamtéž kralické Béčko. Následovat bude souboj s Určicemi na nové umělce v areálu Za olympijskou ulicí. Přípravu zakončíme s Brodkem u Prostějova, pravděpodobně na jejich hřišti. Později vás budeme ještě informovat. Poté už bychom měli sehrát šestadvacáté kolo na půdě nedalekých Troubek, čímž odstartujeme druhou polovinu sezóny 21/22. Buďte s námi u toho!!!

KLENOVICE FASHION

20.02.2022 Zima se našich končin letos vyhnula velkým obloukem a ani to nevypadá, že by nás měla nějak víc potrápit, přesto se nám ještě v ranních či nočních hodinách může hodit novinka v naší zimní kolekci. Přinejmenším budeme připraveni na příští ročník, ať už zima udeří dříve či později. Pokud i vy máte zájem o naši žhavou novinku z kolekce WINTER22, neváhejte nás kontaktovat a pořídit si jednu či obě varianty, které jsou k dispozici. Dětské velikosti jsou pouze v červené variantě, dospěláci si mohou vybrat z černé či červené. Tak neváhejte, počet je omezen. Za pouhých 200Kč může být tato úžasná čepice vaše a už se nemusíte bát chladných dnů, rozhodně vás nenechá ve štychu. Společně s klubovou mikinou a bundou se tak můžete vydat i na náročnější túru do hor. Pro objednávky pište na jazzed@seznam.cz nebo do soukromé zprávy na Facebooku.

Drakiáda těsně pro Moštěnice

30.10.2021 Včerejší poslední utkání podzimu nám nepřineslo kýžené body a úsměv na tvářích do dlouhé zimní přestávky. Drakiáda, jak bychom mohli nazvat včerejší zápolení s větrem, vyšla lépe domácím, kteří se dokázali jednou prosadit a po nejtěsnějším rozdílu si připsat také plný počet bodů. Zda by VAR odhalil postavení mimo hru úspěšného střelce můžeme už jen polemizovat, nic to nemění na faktu, že jsme své šance měli lépe proměňovat a nikdo by se pak nad průběhem utkání nemusel pozastavovat. Nutno však dodat, že i Radek Dočkal v bráně zneškodnil dva soupeřovy nájezdy, více práce však ani on neměl. Silný vítr na otevřeném moštěnickém hřišti udělal ze včerejšího utkání spíše dovednostní soutěž o to, kdo dokáže udržet míč ve vymezeném prostoru. Paradoxně samotné využití tohoto povětrnostního živlu bylo pro obě mužstva spíše na škodu. Nyní nás čeká zimní přestávka, ve které budeme chtít nabrat znovu síly, uzdravit malé či velké šrámy a řádně se připravit na jarní část. V té se většinou představíme na domácím hřišti, a tak se budeme opět těšit na vaši podporu a společné pozápasové chvíle. Všem fanouškům tak děkujeme za přízeň, kterou nám stále věnujete. A nebojte, my se polepšíme.

TJ Sokol Horní Moštěnice - TJ Sokol Klenovice 1:0 (1:0)
Branka: 33. Karas. Rozhodčí: Lizna – Látal, Chuda. Žluté karty: 67. Šedivý, 86. Bednář, 89. Barták, 90. Podhorný, 90. Pizur – 72. Spálovský, 86. Štěpánek. Diváků: 47.
Sestava Klenovic: Dočkal – Drábek, Všianský, César, Popelka – Spálovský (73. Cetkovský), Rozehnal, Dreksler, Vacek (85. Polák) – Štěpánek, Grepl. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Myslím si, že zápas hodně ovlivnil vítr a fotbalové to příliš nebylo. V prvním poločase jsme hráli s větrem a dostali se k pár akcím, tu největší však jen těsně minul lobem Štěpánek a z následného brejku jsme dostali branku. Od té doby bych řekl, že jsme měli více ze hry. Nějaké šance jsme si taky vypracovali, ale ty měl i soupeř z brejku. Žádná už však nebyla využita, takže odjíždíme bez bodu a teď nás čeká poctivá příprava na jarní část, abychom ty body začali pravidelně sbírat.“

Pozvánka na 1. kolo

29.10.2021 Poslední kolo podzimu, zároveň však dle rozpisu první hrací, odehrajeme zítra na půdě Horních Moštěnic. Vinou vládních opatření jsme se naposledy utkali s tímto soupeřem před více než dvěma lety, kdy jsme na domácí půdě podlehli 1:3. I to je motivace do sobotního zápasu, odčinit poslední vzájemné střetnutí, zároveň se však rozloučit s podzimem vítězně a upevnit si pozici v horní polovině tabulky. Budeme rádi, když nás přijedete podpořit, utkání začíná ve 14:30 hodin.

Přehlídka neproměněných šancí

28.10.2021 Nabitý program dnes pokračoval dohrávkou 12. kola. Na domácím hřišti jsme sehráli utkání s Otaslavicemi, které bylo přehlídkou neproměněných šancí. Přesto padly celkem čtyři branky, po dvou na obou stranách, a tak musel o výsledku rozhodnout penaltový rozstřel. Hosté se zásluhou Michala Kalába brzy ujali vedení, když využili naší nepřesnosti v rozehrávce. To nás na chvíli zmrazilo, ale i tak jsme se čím dál více tlačili do zakončení. Bohužel nepřesná muška, zvednutý praporek či pozorná obrana k vyrovnání nevedla. Naopak to byli hosté, kdo změnil stav skóre. Zblízka propálil Kubu Poláka David Piňos. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Ve druhém poločase by z nás měl i tatíček Masaryk radost, jak jsme bojovali za tým. K dokonalosti chybělo jen lepší proměňování šancí, kterých bylo opravdu dost a dost. Hned z první jsme se přeci jen dokázali prosadit, když se z pozice stopera do druhého dějství vysunul do útoku kapitán Tomáš Rozehnal, nezištně našel Kubu Vacka, ten se do prázdné branky nemýlil. Poté následoval obrovský tlak před hostující svatyní, několikrát zazněla její konstrukce či chyběly opravdu jen centimetry. Otaslavice mohly vstřelit pojistku, z nadějné pozice však bránu přestřelily. V poslední minutě řádné hrací doby tak došlo k zaslouženému vyrovnání. To obstaral Radek Štěpánek a zajistil alespoň bodový zisk. Ten druhý jsme přidali v penaltovém rozstřelu, zásluhou zákroků Kuby Poláka a proměnění všech našich pokusů. Důležité tedy je, že jsme se i s nepříznivým stavem dokázali poprat a nakonec byli o něco veselejší. Proměnit však alespoň polovinu šancí, mohlo být ještě veseleji. Soupeři děkujeme za sehrání zápasu nakonec na našem hřišti, kde ukázal svoji kvalitu. Příjemnou návštěvou na tomto utkání nás poctila i Lexinka, jedna z milionu, která byla svědkem dalších branek v síti soupeře, což těší především nás, že můžeme přispět další částkou na její rehabilitace.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Otaslavice 3:2pk (0:2)
Branky: 46. Vacek, 90. Štěpánek – 3. Kaláb, 27. Piňos. Rozhodčí: Stloukal – Kubalák, Lasovský. Žluté karty: 38. Všianský, 87. Holub – 24. Drmola, 45. Piňos, 52. Šatný, 70. Gerneš. Diváků: 80.
Sestava Klenovic: Polák – Spálovský, Cesar, Rozehnal, Popelka – Liška, Owusu (75. Holub), Dreksler, Vacek - Všianský, Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 12. kolo

27.10.2021 Už zítra se odehraje odložené utkání, které jsme v rámci 12. kola 1.B třídy, skupiny A měli odehrát na půdě Otaslavic. Po dohodě se v den vzniku samostatného československého státu nakonec zápas uskuteční na našem hřišti. Rozloučíme se tak s podzimní částí sezóny s regionálním mužstvem, což je tou nejlepší pozvánkou na tento souboj. Budeme rádi, když si opět najdete cestu do klenovského areálu a podpoříte nás v honbě za dalšími mistrovskými body.

Troubky jsme zdolali na penalty

25.10.2021 Po týdenní pauze jsme v sobotu odehráli další mistrovské utkání, tentokrát na domácí půdě. Ne příliš pohledné utkání pro oko fanouška nepřineslo ani mnoho šancí. Hosté využili svou hned první, když trenér před utkáním přesně na tuhle situaci v kabině upozorňoval, přesto se po rohovém kopu Troubky prosadily na první tyči. Největší šanci první půle měl na kopačkách Lukáš Zapletal, následnou dorážku pak nezvládl Radek Štěpánek. Ten se přeci jen nakonec prosadil v padesáté minutě a srovnal tak skóre. Obrovský tlak naší družiny v závěru k brance nevedl, a tak o výsledku musely rozhodovat pokutové kopy. Až v poslední sérii lapil Kuba Polák soupeřův pokus, symbolicky tak o dalším bodu v náš prospěch rozhodl kapitán Tomáš Rozehnal. Už ve čtvrtek, pokud vše půjde, jak má, se v dohrávce 12. kola utkáme s Otaslavicemi, nakonec na vlastním hřišti, kam vás tímto všechny zveme. Výkop opět ve 14:30 hodin.

TJ Sokol Klenovice na Hané - FK Troubky 2:1pk (0:1)
Branky: 50. Štěpánek – 14. Brázda. Rozhodčí: Stloukal – Valouch, Hausnerová. Žluté karty: 60. Vacek – 78. Polepil, 90. Skopal. Diváků: 54.
Sestava Klenovic: Polák – Drábek, César, Rozehnal, Grepl – Zapletal (84. Holub), Dreksler, Všianský, Vacek (72. Popelka) – Štěpánek, Pytela. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Po delší odmlce jsme hráli doma a chtěli jsme zvítězit. Byl to však poměrně vyrovnaný duel, který tou remízou skončil asi spravedlivě. Moc šancí k vidění nebylo a jednalo se spíše o boj. Hosté si v první půli vytvořili jednu tutovku, kterou dokázali proměnit. My jsme chtěli i ve druhé půli pokračovat v kombinační hře a brzy jsme srovnali. Jenže pak jsme zase přestali hrát svou hru a spíše míče nakopávali, což k ničemu nevedlo. Kdybychom zůstali u kombinace, věřím, že bychom dovedli zápas do vítězného konce. Naštěstí jsme zvládli aspoň penalty a bereme dva body.“

Pozvánka na 13. kolo

22.10.2021 Už zítra nás čeká poslední domácí utkání podzimu, ve kterém přivítáme nedaleké Troubky. Naposledy jsme se díky lockdownu s tímto soupeřem utkali 2. listopadu před dvěma lety, tak se alespoň můžeme těšit na další změnu v zápasovém programu. Přijďte nás zítra podpořit a následně si užít společné chvíle při dobrém pivíčku a nějakém tom dlabanci. Zveme proto všechny naše fanoušky na "Záverečnou" za podzimní částí probíhajícího ročníku 1.B třídy, sk. A. Společně to rozjedeme!!! Výkop utkání je ve 14:30hod, nebude chybět ani poločasová střelba na bránu.

Pozvánka na 12. kolo

15.10.2021 Téměř na den v loňském roce jsme odehráli poslední mistrovské utkání před lockdownem na hřišti v Otaslavicích, kam se vracíme v rámci 12. kola 1.B třídy, skupiny A. Poslední utkání se nám příliš nevydařila, a tak máme co napravovat. A proč bychom nemohli právě zítra v dalším regionálním derby uspět? Přijďte se proto přesvědčit do Otaslavic, výkop utkání je plánován na 14:30 hodin.

Smolná prohra v Želatovicích

5.10.2021 Velmi smolné utkání jsme odehráli na hřišti Želatovic. První branka padla až v samotném závěru prvního poločasu, mohlo však být veseleji daleko dříve. Několik slibných příležitostí jsme však nedokázali gólově vyjádřit, soupeř v jednom případě orazítkoval tyč, přesto jsme šli zásluhou Radka Štěpánka do šaten veselejší. Také ve druhé půli to dlouho vypadalo, že bychom mohli výsledek přinejmenším udržet, šance na navýšení skóre se však také objevily. Dopadly bohužel stejně jako většina v poločase prvním. Domácím jsme doslova vyrovnání darovali a ti nabídnutou šancí nepohrdli. Navíc ihned využili naši nesoustředěnost a vývoj utkání otočili ve svůj prospěch. Také soupeř však zachyboval a nabídl nám vyrovnání. Už už to vypadalo, že dojde k penaltovému rozstřelu, bohužel v tu nejnevhodnější chvíli přišlo naše zranění, čímž se domácí útočník řítil sám na Kubu Poláka a ve spolupráci s dalším spoluhráčem vstřelili vítěznou branku. Fair play by v tomto případě očekával asi málokdo, soupeři to ale nemůžeme mít za zlé. V deseti mužích v poli jsme bohužel v nastavení inkasovali ještě pojistku v podobě čtvrté branky, a tak jsme poprvé nebrali na hřišti soupeře ani bod. V dalším kole zajíždíme na půdu Pivína, kterému jsme vyhověli o přeložení na jeho sportoviště, a tak vás všechny zveme na regionální ´el clasico´ tuto neděli se startem od 15 hodin.

FC Želatovice "B" - TJ Sokol Klenovice na Hané 4:2 (0:1)
Branky: 68. a 84. Němec, 75. Jemelka, 90+3 Dlouhý - 45. a 83. Štěpánek. Rozhodčí: Hubený – Valouch, Petr. Žluté karty: 30. Bernhauer, 63. Braun, 81. Koplík, 90. Dlouhý - 61. Dreksler, 90. Štěpánek. Diváků: 68.
Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Cetkovský, Cesar, Popelka – Owusu (77. Spálovský), Dreksler, Dadák (65. Drábek), Zapletal – Rozehnal, Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 10. kolo

2.10.2021 První dekádu zápasů probíhajícího ročníku uzavřeme na hřišti Želatovic, kde poměříme síly s tamní rezervou. První z trojice venkovních utkání v řadě budeme chtít odstartovat tím nejlepším způsobem, odčinit tak poslední domácí prohru a hlavně se udržet v popředí tabulky. Těšíme se i na vaši skvělou podporu, která i na hřišti zítřejšího soupeře bývá vždy obrovská.

Na lídra jsme nestačili

27.09.2021 Poprvé v sezóně jsme se gólově neprosadili, i když šancí jsme na to měli dostatek. V samotném úvodu jsme se dostali do velice slibných příležitostí, které ale napověděli, že jsme si střelný prach vypotřebovali v předchozích duelech. Namísto vedení a určení rázu utkání jsme inkasovali hned z první akce soupeře. I další gólovky zůstaly nevyužity, to však neplatilo o těch z kopaček hráčů vedoucích Kovalovic. Bohužel jim k tomu dopomohly i naše chyby. Když obrovskou šanci v závěru poločasu neproměnil Martin Pytela, hosté šli do šaten s tříbrankovým rozdílem. Ten dokázali udržet i v poločase druhém. V něm už nebylo k vidění tolik jasných příležitostí, naše snaha končila ještě před hranicí vápna. Sportovně musíme uznat, že soupeř zaslouženě zvítězil a odvezl si do nedalekých Kovalovic všechen bodový zisk, čímž si upevnil první místo v tabulce. Děkujeme všem fanouškům i těm hostujícím za skvělou atmosféru a doufáme, že o vás budeme slyšet i v nadcházejícím programu, kdy nás čekají tři venkovní utkání. To první příští neděli 3.10. na hřišti Želatovic, kde od 15hod změříme síly s tamní rezervou.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Kovalovice 0:3 (0:3)
Branky: 6. Vojáček, 21. Lukáš, 26. Rybovič. Rozhodčí: Zemánek – Molík, Procházka. Žluté karty: 63. Owusu. Diváků: 120.
Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Dreksler, Cesar (59. Vacek), Popelka (76. Drábek) – Zapletal, Rozehnal, Dadák, Pytela – Štěpánek, Všianský (38. Owusu). Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „V prvním poločase musím uznat, že byl soupeř lepší než my. Věděli jsme, že nás čeká těžký duel a chtěli jsme začít poctivě z defenzivy a využívat brejků. V prvních minutách jsme si díky tomu vytvořili dvě šance, ale neproměnili je. Soupeř pak trestal naše chyby a odskočil na rozdíl tří branek. Do druhé půle jsme šli s cílem udělat něco s výsledkem. Hru jsme vyrovnali, ale soupeř nás do žádné větší kombinace nepouštěl a hrál opravdu dobře. Prohra samozřejmě bolí, ale musím uznat, že to bylo proti opravdu kvalitnímu soupeři.“

Pozvánka na 9. kolo

22.09.2021 Ještě, než se třikrát v řadě představíme na hřištích soupeřů, přivítáme už dnes odpoledne současného lídra z Kovalovic. Proti sobě se postaví nejlepší útok a nejlepší obrana. Přijďte se proto přesvědčit, která fotbalová dovednost nakonec zvítězí. Nebude chybět tradiční poločasová soutěž, ve které vyhrává každý.

Další poločasová kanonáda

19.09.2021 Dnes jsme odehráli další venkovní utkání, které jsme rozhodli už v prvním poločase. Úvodní desetiminutovka ukázala, že jsme v dobrém rozpoložení a ujali se po brance Honzy Všianského a Lukáše Zapletala vedení. I nadále jsme kontrolovali hru, domácí jsme na dostřel naší brány pouštěli jen sporadicky. Pasáž bez gólu ukončil z penalty Martin Cesar, po půl hodině hry na něj navázal znovu Honza Všianský. Ten dovršil ještě v první půli hattrick a stanovil tak poločasové skóre na rozdíl pěti branek. Zdánlivě rozhodnuté utkání mohlo dopadnout jako minulý týden, kdy jsme ztratili brzy vedení. Po čtyřech minutách druhého dějství se domácím podařilo smazat nulu na jejich kontě trochu šťastnou trefou, ale rozhodně šly Vrchoslavice štěstí naproti. Z naší strany to najednou bylo nepřesné, zbytečně jsme sami sebe dostávali pod tlak a vrátili domácí do hry. Museli jsme i vinou zranění sáhnout hned třikrát ke střídání, což se na projevu hry také podepsalo. Výsledkem byl vlastní gól, kdy našemu Rayovi vyloženě míč při odkopu sklouzl tak nešikovně, že zaplaval do naší sítě. Naštěstí to byla poslední branka, která v utkání padla, a tak jsme zaslouženě dokráčeli k vítězství a opět nemalou měrou přispěli Lexince na její léčbu. Příští sobotu přivítáme na domácím hřišti od 15:30 hodin lídra z Kovalovic, kde budeme potřebovat vaši skvělou podporu, která byla dnes opět fantastická. Děkujeme.

TJ Sokol Vrchoslavice 1946 - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:5 (0:5)
Branky: 49. Machálek, 76. Owusu (vl.) - 6., 31. a 37. Všianský, 8. Zapletal, 23. Cesar z penalty. Rozhodčí: Novák – Mašek, Kopecký. Žluté karty: 39. Fialka, 42. Horák – 11. Dadák. Diváků: 78.
Sestava Klenovic: Dočkal – Prášil (20. Prášil), Owusu, Cesar, Popelka – Zapletal, Dreksler, Dadák, Pytela (46. Vacek) – Rozehnal (78. Polák), Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Za první poločas kluci zaslouží obrovský kredit. Řekli jsme si, že zkusíme soupeře překvapit, a to se nám naším nástupem opravdu podařilo. Dali jsme pět opravdu krásných branek po vytvořených akcích a bylo to dobré. Pak ale přišel moment uspokojení, kdy jsme polevili a soupeř postupně přidával, což bylo vidět i na konci první půle. Druhou zase zcela opanoval soupeř, a kdyby to skončilo remízou pět pět, asi bychom se nemohli divit. Trochu mě mrzí, že jsme ten perfektní v druhé půli trochu degradovali, ale máme tři body a daří se nám v ofenzivě, takže spokojenost je namístě.“

Pozvánka na 8. kolo

16.09.2021 Další hrací den nás zavede do nedalekých Vrchoslavic, které vstoupili do nového ročníku v podobném duchu jako naše družina. Už jen přívlastek regionální ´derby´ bude zárukou zajímavé podívané a věřme, že i dobré divácké kulisy. Proto vás všechny zveme tuto neděli do Vrchoslavic, kde bychom rádi pokračovali v trendu posledních zápasů. Vaše účast a hlasivky nám k tomu jistě pomohou.

Divoká domácí přestřelka

13.09.2021 Sobotní utkání se určitě vryje do paměti všem přítomným fanouškům, kterým se bezesporu muselo utkání líbit. Devět branek za poločas nepadne někdy v hokeji za celý zápas. Vše odstartoval už ve čtvrté minutě Radek Štěpánek, na kterého o minutu později navázal Martin Pytela. Opaření hosté se až za tohoto stavu dostávali také do hry. Dobře organizovaná hra našeho mužstva je ale do šancí nepouštěla. Naopak těsně před dovršením půl hodinky udeřil podruhé Martin Pytela, jenž využil milimetrový pas kapitána Rozehnala. V tu chvíli to vypadalo na jasný a klidný průběh utkání. Dalších dvanáct minut však zvedlo ze sedaček především oba trenéry. Radslavice nejdříve snížili, aby pak vlastním gólem opět navýšili naše vedení. To nás zřejmě uklidnilo natolik, že ve čtyřicáté minutě dokázali hostující hráči srovnat skóre a dostat nás na kolena. Naštěstí přišla další paráda kapitána Rozehnala, jehož přesný centr uklidil hlavou do sítě Tomáš Cetkovský. Do kabin se tak šlo za těsného vedení 5:4 v náš prospěch. Druhá půle už byla v naší obranné fázi mnohem povedenější, skvělé zákroky si připsal také Kuba Polák, díky němuž jsme už ve zbytku zápasu neinkasovali. Naopak své vítězství jsme ještě umocnili dvěma brankami. Nejdříve se prosadil z penaltového puntíku Tomáš Rozehnal a nadobro se usadil na druhém místě v historické tabulce střelců. Poslední slovo však měl ten nejpovolanější. Svým 80. zásahem v dresu Klenovic se lišácky prosadil Honza Všianský a uzavřel tak divoké skóre sobotního utkání. Radost tak museli mít všichni fandové klenovské kopané, především jsme ale udělali radost dalším skvělým příspěvkem naší malé fanynce Lexinka, jedna z milionu. Děkujeme opět za skvělou podporu a už teď vás zveme na další utkání, které odehrajeme příští neděli od 15:30 na půdě nedalekých Vrchoslavic.

TJ Sokol Klenovice na Hané - SK Radslavice 7:4 (5:4)
Branky: 4. Štěpánek, 5. a 28. Pytela, 33. Barot (vlastní), 44. Cetkovský, 52. Rozehnal z penalty, 80. Všianský – 32. a 40. Škrabák, 36. Suchánek, 39. Horák. Rozhodčí: Přenosil – Antoníček, Kundrát. Žluté karty: 38. Višanský, 73. Rozehnal – 44. Stoklásek, 83. Suchánek. Diváků: 60.
Sestava Klenovic: Polák – Drábek (46. Grepl), Cetkovský (46. Liška), Cesar, Popelka (78. Spálovský) – Prášil, Dreksler, Rozehnal, Pytela (50. Dadák) – Všianský (86. Vacek), Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Vzhledem k tomu, že jsme uhráli teď šest bodů venku, tak jsme je chtěli potvrdit i doma a utkání jsme chtěli rozhodnout co nejdříve. Jenže to se nám povedlo tak nějak na půl. Vedli jsme dva nula už v páté minutě, což je na mě brzo. Obě mužstva pak ukázala, že útočná fáze funguje výborně, ale obrany vázly. Vedli jsme čtyři jedna, ale poločas byl nakonec 5:4. Druhá půle už byla klidnější a podařilo se nám navýšit vedení, za což jsem rád, ale kdybychom udrželi vedení v první půli, asi to bylo klidnější. Pro diváky skvělý zápas, pro nás trenéry o něco horší.“ (smích)

Pozvánka na 7. kolo

10.09.2021 Po dvou povedených venkovních utkáních se opět představíme na domácím hřišti. Do Klenovic zavítají hráči Radslavic, kteří si před rokem připsali plný bodový zisk. I z tohoto důvodu bychom rádi svému soupeři oplatili poslední vzájemné měření sil, ale především potěšili své fanoušky. Budeme rádi, když do našeho areálu opět zavítáte v hojném počtu. Počasí by nám mělo přát, a tak si naplno budete moci užít fotbalové odpoledne. Připravena je i tradiční poločasová soutěž, proto neváhejte pořídit si klubový magazín a mít tak šanci zapojit se do střelby na bránu. Ve hře je tentokrát i polokošile FC Slovanu Liberec.

Tři povinné body z Jezernice

7.09.2021 V neděli dopoledne jsme zajížděli ke druhému venkovnímu utkání v řadě. Po minulém vítězství proti Tovačovu jsme nastupovali s dobrou náladou, což se projevilo také na hřišti. Od začátku zápasu jsme lépe kombinovali a jen vinou nedůrazného zakončení se skóre změnilo až po čtvrt hodině hry. Na Štěpánkův milimetrový centr si naběhl kapitán Tomáš Rozehnal, který touto trefou dorovnal v historické tabulce střelců Pavla Kubíčka. Na rozdíl dvou branek poslal náš tým Radek Štěpánek, brzy však domácí snížili z přímého kopu. To trochu utlumilo náš tlak, Jezernice nebyla daleko od vyrovnání. To se jim nakonec nepodařilo a když zůstaly nevyužity i další šance našeho mužstva, do kabin jsme odcházeli s těsným vedením. Uklidnění do našich řad vnesl po rohovém kopu Martin Cesar, jenž se jako nejvyšší muž prosadil opět hlavou. I ve druhém poločase jsme si vybrali pasáž, kdy se hosté dostávali na dostřel naší brany, Kuba Polák byl ale jistotou mezi třemi tyčemi. A tak přišla na řadu chvilka Honzy Všianského, kterého ke skórování vyzval Erik Dreksler. Prvně jmenovaný zachoval klidnou hlavu, domácímu golmanovi nedal žádnou šanci. Poslední slovo pak měl Martin Pytela, pro kterého byla lahůdkou hlavička na zadní tyči, kde zůstal zcela zapomenut. Dvojutkání tak dopadla na výbornou, plný počet bodů a krásný příspěvek pro naši malou fanynku Lexinka, jedna z milionu je skvělým počinem. Doufáme, že i příští zápas na domácí půdě se ponese v podobném duchu. Děkujeme za dnešní hojnou podporu.

TJ Sokol Jezernice - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:5 (1:2)
Branky: 25. Pavliska - 16. Rozehnal, 23. Štěpánek, 49. Cesar, 86. Všianský, 89. Pytela. Rozhodčí: Látal - Antoníček, Přenosil. Žluté karty: Kubeša, Dvořák (oba J.). Diváků: 69.
Sestava Klenovic: Polák - Drábek, Cesar, Cetkovský, Grepl (66. Popelka) - Prášil (71. Spálovský), Dreksler, Rozehnal, Pytela - Všianský, Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

V Tovačově i v oslabení vítězně

29.08.2021 Dnes jsme zajížděli k dalšímu kolu do nedalekého Tovačova, se kterým to v minulosti bylo s výsledky jako na houpačce. Vždy ale padalo velké množství branek. Ne jinak tomu bylo i v nedělním utkání, jenž skončilo lépe v náš prospěch. Dlouho se hrál zápas plný soubojů v rychlém tempu, šance se rodily jen zřídka. Přeci jen ale větší tlak byl na našich kopačkách. To se také potvrdilo v devětatřicáté minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil nejvyšší muž na place Martin Cesar a netradičně hlavou dal vedoucí branku. Chvíli na to předvedl parádičku Radek Štěpánek, který si z domácí obrany udělal doslova dobrý den. Je vidět, že ani v Americe na kurtech nezahálel a přivezl si střeleckou formu. Byl to totiž znovu on, kdo se prosadil i podruhé. Pytela dostal skvělý pas, který mu v poslední chvíli odskočil, ale naneštěstí jen k lépe postavenému Radkovi a ten se do prázdné nemýlil. Ještě předtím jsme se radovali z regulérní branky, ale virtuální VAR dnešních arbitrů byl jiného názoru. Nicméně zpětně nás to určitě mrzet nemusí, stejně tak šťastného střelce Honzu Všianského. Ten se stal dalším hráčem, kdo překonal lobem domácího gólmana. To už jsme více než deset minut hráli v oslabení. Drama se ale rozhodně nekonalo. Výborný výkon celého týmu musel zkousnout jen nešťastnou penaltu, kterou proměnil domácí Josef Šálek. Poslední slovo měla znovu naše družina. Radek Štěpánek dal pod sebe na Erika Drekslera, ten poslal soupeře i svých "10kg nadváhy" do protipohybu a levasou zpoza vápna nemohl trefit lépe. Plný bodový zisk a hlavně výkon na hřišti soupeře si zaslouží velkou pochvalu, což budeme chtít určitě potvrdit i příští neděli na půdě Jezernice.

TJ Sokol Tovačov - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:5 (0:2)
Branky: 83. Šálek (pk) - 41. a 60. Štěpánek, 39. Cesar, 78. Všianský, 86. Dreksler. Rozhodčí: Šmíd - Navrátil, Valášek. Žluté karty: Hajduk - Prášil, Zapletal, Cesar, Cetkovský. Červené karty: Zapletal. Diváků: 130.
Sestava Klenovic: Polák - Drábek (88. Spálovský), Cesar, Cetkovský, Grepl (83. Popelka) - Prášil (29. Zapletal), Dreksler, Rozehnal, Pytela (83. Vacek) - Všianský (88. Zbořil), Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 5. kolo

27.08.2021 Máme před sebou dvě venkovní utkání, to první už tuto neděli na půdě Tovačova. Domácí si naposledy zastříleli proti Jezernici, která je naším dalším soupeřem první zářijovou neděli. Téměř přespolní derby začíná v neděli třicet minut po šestnácté hodině, tak doufáme, že do tovačovského areálu dorazíte v hojném počtu a budete nejen vidět, ale i slyšet.

Na hody neúspěšně

22.08.2021 Sobotní, hodové, utkání nám bohužel nevyšlo dle představ. Nutno podotknout, že jsme narazili na velice kvalitního soupeře, který si po zásluze odvezl všechny body. Utkání se lámalo především v úvodu druhé půle, kdy jsme po obrovském tlaku nedokázali proměnit své šance. Hosté naše snažení utnuli druhou brankou, což nás očividně položilo na lopatky. Čestný úspěch zaznamenal Martin Cesar z pokutového kopu, který nekompromisně proměnil. Hosté ale drama nepřipustili a chvíli po našem snížení přidali ještě poslední branku utkání. I tak se musel zápas divákům líbit, ač jsme ty naše tolik nepotěšili. Přesto jsme se pak všichni opět sešli u společného stolu a s některými později i na tanečním parketu. Největším vítězstvím však byl návrat Kuby Poláka mezi tři tyče, jenž se rok dával dohromady po těžkém zranění a včera rozhodně předvedl, proč jsme na jeho návrat tolik čekali. Bohužel ani on nemohl zabránit naší prohře.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Opatovice 1:4 (0:1)
Branky: 79. Cesar - 32. Veselka, 62. Kurfürst, 71. Šigut, 82. Zela. Rozhodčí: Petr - Valouch, Jelínek. Žluté karty: Landa (Opa). Diváků: 150.
Sestava Klenovic: Polák - Spálovský, Owusu, Cetkovský (66. Vacek), Popelka (71. Drábek) - Zapletal, Dreksler, Rozehnal, Prášil (71. Zbořil) - Pytela, Cesar. Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 4. kolo

19.08.2021 Poslední léta šlo o naše první domácí utkání, tentokrát se však už podruhé na startu nového ročníku představíme před domácím publikem. Zároveň jde o zápas hodový, a tak doufáme, že si jej užijete se vším všudy. Do Klenovic dorazí hráči Sokola Opatovic, jenž patří k velkým favoritům soutěže. Nečeká nás tedy vůbec nic snadného. Díky vaší podpoře to ale můžeme zvládnout. Proto doufáme, že vás do našeho areálu dorazí co možno nejvíce. Vždyť to bude velká sláva. Už od 13:30 se můžete pokochat uměním našich "starých" pánů proti výběru Prostějovska, po našem utkání pak bude následovat hodová zábava až do ranních hodin. Nezapomeňte si opět zakoupit zpravodaj a vyhrát tak hodnotné ceny v poločasové střelbě na bránu. Jako vždy na hody bude i speciální cena, kterou jeden z vás převezme. Dále pak představíme brožurku o historii klenovické kopané, která bude také k prodeji. Proto rozhodně přijďte do areálu s předstihem na slavnostní nástup, aby vám něco neušlo.

Z Ústí vezeme bod

15.08.2021 Nedělní utkání na půdě Ústí nám přineslo bod za remízu, tentokrát jsme druhý v penaltovém rozstřelu nepřidali. Zápas se vyvíjel slibně, když se hned v úvodu mohl prosadit nikým nehlídán Honza Všianský, neměl však seřízená mířidla. Bohužel další šanci už nedostal, po deseti minutách kvůli zranění odkulhal ze hřiště. Přesto jsme se zásluhou kapitána Tomáše Rozehnala dostali po třinácti minutách do vedení. Chvíli na to opouštěl se zraněním hřiště i Martin Cesar. Domácí se snažili pozměnit skóre, do větších šancí jsme je ale nepouštěli, Lukáš Zapletal vypustil jedovku, aby navýšil vedení, gólman Ústí však vytasil bravurní zákrok. Slabší chvilku jsme si vybrali na konci prvního, respektive druhého poločasu. Nejprve jsme nechali příliš prostoru šikovnému útočníkovi, jenž mířil přesně k tyči. Hned po přestávce si pak trojice obránců dávala přednost, až se na to nemohl dívat druhý ústecký útočník a práskl do míče, který skončil až za zády Radka Dočkala. V tu chvíli to s námi nevypadalo dobře. Naštěstí jsme zbraně nesložili a po rozehraném nepřímém kopu se hlavou prosadil Erik Dreksler a začínalo se od znovu. Strhnout vítězství na naši stranu jsme mohli v několika případech, bohužel se štěstím domácí obrana odolávala. To se nakonec přiklonilo k Ústí i v posledních vteřinách, kdy se do míče opět opřel Lukáš Zapletal, orazítkoval však jen tyč, následnou dorážku Tomáše Grepla dokázal skluzem na roh vytěsnit obránce soupeře. Penalty vyšly lépe domácím hráčům, kteří si tak připsali první body do tabulky, naše družina si z Ústí odváží alespoň bod za remízu po devadesáti minutách.

TJ Sokol Ústí „B“ - TJ Sokol Klenovice na Hané 3:2pk (1:1)
Branky: 45. Frydrych, 47. Kopecký - 13. Rozehnal, 53. Dreksler. Rozhodčí: Majer - A. Horák, J. Horák. Žluté karty: 26. Martin Kuča, 43. Michal Kuča - 15. Prášil, 48. Dreksler. Diváků: 65.
Sestava Klenovic: Dočkal - Spálovský, Cetkovský, Cesar (25. Pytela), Popelka - Grepl, Rozehnal, Dreksler, Zbořil (81. Drábek) - Všianský (10. Prášil), Zapletal. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Do zápasu jsme šli s tím, že budeme hrát poctivě dozadu a snažit se využívat brejků. Povedlo se nám rychle dostat do vedení po krásné individuální akci Rozehnala. Pak jsme však museli vinou zranění stáhnout Všianského a Cesara a nebylo to ono. Ústí se pomalu dostávalo do zápasu a na konci první půle srovnalo. Start druhé půle jsme totálně prospali a dostali druhou branku. Měl jsem obavy, abychom se nepoložili, ale zabrali jsme, povedlo se srovnat a na konci mohl rozhodnout Zapletal, ale trefil tyč. Bod z venku po průběhu asi bereme.“

Pozvánka na 3. kolo

14.08.2021 Poprvé vyrážíme na půdu soupeře a to k nejvzdálenějšímu týmu v soutěži. Rezerva Sokola Ústí nás prověří tradičně v neděli dopoledne, kam se vydáme v době, kdy ještě většina smrtelníků dospává sobotní bujarou noc. Naposledy se nám s tímto soupeřem povedl vstup do sezóny, který budeme chtít určitě zopakovat. Ústí však pravidelně patří k týmům z horní poloviny tabulky, a tak pro zisk bodů budeme muset pořádně zabrat. Nic jiného od nás také fanoušci neočekávají a my pevně věříme, že je nezklameme.

Na úvod vítězně

7.08.2021 Tak jsme se dočkali a máme za sebou prvních devadesát minut a něco málo k tomu. Rozhodovat o vítězství musely pokutové kopy, které nakonec v sedmé sérii zvládlo lépe naše mužstvo. Mohlo být však daleko dříve veseleji, kdybychom v první půli proměnili obrovské šance a mohli pak v poklidu kontrolovat vývoj utkání. Bohužel nervózní závěr a školácké vyloučení vedlo snad k první střele soupeře mezi tři tyče, která byla zároveň gólová. V penaltách pak vynikl především náš gólman, jenž lapil dva soupeřovy pokusy, další dva mu doslova proklouzly mezi prsty. I tak to byl on a naše družina, kdo si připsal bonusový bodík a první výhru v sezóně. Co je ale hlavní, že se do Klenovic opět vrátil fotbalový duch, znovu společně prožíváme ty více či méně radostné chvíle, atmosféra mistrovských utkání se vryla do všech z nás. Děkujeme všem za podporu a už teď se těšíme na další domácí, hodové, utkání.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Újezdec 2:1pk (1:0)
Branky: 25. Štěpánek - 91. Mazur. Rozhodčí: Hubený - Kopecký, Marek. Žluté karty: 27. a 85. Štěpánek, 76. Dadák - 10. Zývala, 52. Ondrouch, 62. Jiříček, 90. Mazur. Diváků: 79.
Sestava Klenovic: Dočkal - Spálovský, Cesar, Owusu (59. Dadák), Drábek - Zapletal (82. Popelka), Rozehnal, Dreksler, Vacek (46. Prášil) - Štěpánek, Pytela. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Vladimíra Horáka: „Pro nás je to jednoznačně ztráta, protože jsme byli po celé utkání lepším mužstvem. Vytvořili jsme si řadu šancí, ale selhala nám koncovka, takže místo pojišťovacího gólu na dva nula jsme dostali chvíli před koncem z první vážnější střely mezi tyče branku na 1:1. Penalty už jsou loterie, ale musím pochválit brankáře Dočkala, který chytil hned dvě a podržel nás. Dva body bereme a klukům nemám za nasazení co vytknout, že ale nemáme tři body, mě opravdu mrzí.“

Pozvánka na 2. kolo

5.08.2021 Zdá se to až neuvěřitelné, ale v sobotu to bude přesně 300 dní, kdy jsme odehráli poslední mistrovské utkání. Po dvou zrušených sezónách jdeme opět do boje, a pevně věříme, že tentokrát už vše dobře dopadne a zvítězí zdravý rozum a sportovní duch. Poprvé od sestupu z 1.A třídy před šesti lety se představíme v prvním utkání sezóny před domácím publikem. Do Klenovic zavítají hráči Sokola Újezdce, se kterým jsme se naposledy utkali na konci září 2019 a zvítězili vysoko 5:1. Vůbec bychom se nezlobili, kdyby se historie opakovala a my se tak po závěrečném hvizdu mohli společně s vámi radovat z vítězství. Proto neváhejte a přijďte nás podpořit do našeho sportovního areálu, kde si můžete dát něco dobrého k snědku i k pití nebo si zasoutěžit v poločasové střelbě na bránu. Naše mužstvo i nadále pokračuje v projektu Každý gól se počítá, který pomáhá naší malé fanynce Lexince. Věříme, že nejen to je pro nás obrovskou motivací, abychom na hřišti odvedli co nejlepší výkon a potěšili všechny příznivce klenovské kopané. Takže, v sobotu od 17hod se na vás těšíme.

Zveřejnil(a) TJ Sokol Klenovice na Hané dne Čtvrtek 5. srpna 2021

PF 2021

22.12.2020 Kvapem se blíží doba, kdy se rok s rokem sejde a my budeme opět odpočítávat dny, než se znovu potkáme se společným cílem: Užít si tu krásnou hru s kulatým nesmyslem! Po zrušené loňské sezóně a neúplné té letošní musíme doufat, že na jaře nám situace dovolí důstojně odehrát všechna utkání. Už teď se na ně znovu těšíme, stejně jako na vaši podporu, po vítězství i po prohře, která nás vždy žene dopředu a dává všemu tak nějak smysl. Přejme si proto pevné zdraví, mnoho spokojenosti, radosti a společných chvil v klenovském sportovním areálu, kde je vždy radost se zastavit a kde sídlí šampióni. Vzpomeňme i na ty, kteří tu již s námi nemohou být, ale nikdy na ně nezapomeneme.

Přidej se i ty!

20.10.2020 V souvislosti s naší pomocí malé Lexince jsme dali do prodeje triko, jehož výtěžek zase o něco usnadní rehabilitace této velké bojovnice. Pokud máte o triko zájem, kontaktujte nás na email jazzed@seznam.cz. Přispějete tak na dobrou věc, ale zároveň si odnesete pěkný dárek.

Každý gól se počítá

17.10.2020 V září jsme se zapojili do projektu KAŽDÝ GÓL SE POČÍTÁ! Tím bychom rádi podpořili malou Lexinku. Každý prodaný zpravodaj v plné výši půjde na transparentní účet 2601389022/2010 a navíc za každou vstřelenou branku přidáme 300 Kč. Do dnešního dne se nám podařilo vstřelit 11 branek a prodat 42 zpravodajů. Zapojit se ale můžete i vy a to buď zasláním finančního obnosu na výše uvedený účet nebo si při nejbližší příležitosti zakoupit náš zpravodaj a rovnou se tak zapojit do poločasové soutěže a odnést si také nějakou tu hodnotnou cenu. U nás vyhrává opravdu každý.
Děkujeme za pomoc a podporu.

Fotografie z návštěvy Lexinky a její maminky Kačky najdete na našem facebooku

Lexinka, jedna z milionu

16.10.2020 Lexinka je 4 letá holčička se vzácnou genetickou vadou, DMO, epilepsií, centrální zrakovou vadou, opožděným psychomotorickým vývojem. Je usměvavá a veselá, ale nemluví a nechodí. Jsme hrdým partnerem, přispíváme na rehabilitace a rehabilitační pomůcky, aby si třeba jednou s námi Lexinka mohla zakřičet vítězný pokřik či provést čestný výkop.

I v oslabení vítězně

11.10.2020 Možná poslední utkání letošního podzimu dopadlo pro náš klub na výbornou. V ono magické datum 10. 10. 2020 jsme odjížděli k 10. kolu na hřiště Otaslavic z pozice 10. týmu tabulky. To jsme ještě netušili, že po většinu zápasu budeme hrát pouze v 10 mužích. Tohle vše se nakonec přiklonilo na naši stranu. Domácí nás v úvodu přehrávali, vážnější šanci si ale nevytvořili po celý první poločas. Pokusy z dostatečné vzdálenosti mířily buď vedle nebo s nimi Rosťa Horák neměl větší potíže. Nejnebezpečnější tak byly rohové kopy, ale ani z tohoto mráčku nezapršelo. Co se nepodařilo domácím, vyšlo našemu mužstvu. Tomáš Dadák poslal svůj centr přímo na hlavu Lukáše Fryse, který zamířil krásně do šibenice. Další desítka hrála roli u druhého gólu, protože přesně za 10 minut bylo ještě veseleji. Vybojovaný míč ve středu hřiště posunul Adam Prášil Tomášovi Zbořilovi, ten ač tísněn napřáhl svou pravačku a dalekonosnou střelu poslal pod víko. Také další šance se zrodila na naší straně. Tentokrát střelec Zbořil vyslal z první Lukáše Zapletala, ten ve sprinterském souboji měl navrch, střelu z hranice vápna však poslal pouze do tyče. Co se nepovedlo jemu, mohl zařídit opět Tomáš Zbořil, který přihrávku pod sebe na hranici malého vápna trestuhodně poslal do nebes. Možná tak chtěl sestřelit Gripeny, které před zápasem na počest místního leteckého esa v bitvě o Británii Josefa Františka kroužily nad Otaslavicemi. Zapomenout na tuto šanci mohl dát Martin Cesar, jenž nikým neatakován netrefil míč tak, jak si představoval. Větší vzruch už pak jen přinesla situace z osmatřicáté minuty. Po druhé žluté se do sprch poroučel Adam Prášil. Poločas jsme pak už zvládli bez úhony. To neplatilo ale o vstupu do druhé půle. Ač jsme si byli vědomi, že domácí nás ještě více zatlačí, neuhlídali jsme při rohovém kopu otaslavického Drmolu, který se z malého vápna nemýlil. I nadále domácí zkoušeli přelstít naši obranu, což se jim dlouho nedařilo. Deset minut před koncem už ale jejich kontr slavil úspěch. Chvojka vystřelil zpoza vápna, Rosťa míč nezkrotil, dobíhající Šubrt nahrál zcela volnému Šatnému, před nímž zela prázdná branka. V tu chvíli to s našimi šancemi nevypadlo optimisticky. Zbraně jsme ale rozhodně nesložili. O několik okamžiků později zahrával Erik Dreksler rohový kop, domácí obrana jej odvrátila zpět k nohám exekutora předchozí standardky a ten jej znovu poslal na bránu, respektive do brány. Scénář se ani po této brance nezměnil. Otaslavice se nechtěly smířit s vývojem zápasu, a tak vrhly všechny síly do útočení, než přišla devětaosmdesátá minuta. Martin Cesar poslal dlouhý odkop až před hranici soupeřova vápna, kam nabíhal střídající Tomáš Grepl. Ten se po nedorozumění domácí obrany podílel na konečném skóre sobotního mače. Objektivně musíme uznat, že soupeř byl fotbalovější, na druhou stranu jsme po většinu utkání hráli v oslabení, což vždy změní ráz zápasu. I tak jsme si dokázali, že máme sílu bojovat až do konce i když se třeba utkání nevyvíjí v náš prospěch. Velkým zadostiučiněním jsou také čtyři vstřelené branky, které v našem projektu "Každý gól se počítá" znamenají nemalý příspěvek pro Lexinku.

TJ Sokol Otaslavice - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:4 (0:2)
Branky: 48. Drmola, 79. Šatný - 16. Frys, 26. Zbořil, 81. Dreksler, 88. Grepl. Rozhodčí: Kryl - Milar. Žluté karty: 62. Vogl, 86. Maňák - 18. Prášil, 27. Dadák, 60. Zbořil, 73. Rozehnal, 90. Dreksler. Červené karty: 38. Prášil. Sestava Klenovic: Horák - Frys, Cetkovský, Rozehnal, Cesar - Prášil, Dadák, Dreksler, Popelka - Zbořil, Zapletal (70. Grepl). Trenér: Vladimír Horák.
Pozápasové hodnocení trenérů:
Jiří HON – Sokol Otaslavice: „Předpokládalo se vyhecované utkání, bohužel bez divácké kulisy. Do zápasu jsme šli v úplně jiném složení, než jsme zvyklí. V pátek přišlo šest omluvenek, takže jsme museli trošku improvizovat. Celé utkání se hrál vyrovnaný duel. Myslím si, že jsme v některých fázích byli určitě lepším týmem. Jenže soupeř trestal naše chyby, takže poločas vedl o dvě branky. Do druhého poločasu jsme udělali menší změnu a přinesla ovoce hned na začátku druhé půle. Zvýšili jsme tlak a podařilo se srovnat. Jenže gólman si dnes vybral špatnou chvilku a soupeř toho dokázal využít. Z mého pohledu jsme si prohrát nezasloužili, ale štěstí bylo nakloněno hostům. Všem hráčům ale patří poděkování. Dřeli do poslední minuty.“
Vladimír HORÁK – Sokol Klenovice na Hané: „Odehráli jsme zápasy, ve kterých jsme byli herně daleko lepší a nezískali ani bod. Tentokrát to bylo spíše naopak a se třemi body panuje velká spokojenost. V prvním poločase nás domácí trochu na začátku překvapili jejich tlakem, ale podařilo se nám s tím srovnat brzy a dostali jsme se po dvou akcích do dvoubrankového vedení. Pak jsme se ale nechali zcela zbytečně oslabit. Nemyslím si, že ty zákroky Prášila byly nutné a vyloučení bylo zbytečné. Abych se přiznal, tak ještě v sedmdesáté minutě, kdy jsme vedli, jsem nevěřil tomu, že si odvezeme body. Když se ale domácím podařilo vyrovnat, dokázali jsme vstřelit dvě šťastné branky. Tady těch tří bodů si vážíme.“

Pozvánka na 10. kolo

8.10.2020 Zřejmě poslední utkání letošního podzimu odehrajeme na půdě Otaslavic, které do soutěže vstoupily lépe než naše mužstvo. Tabulka je však v probíhajícím ročníku natolik vyrovnaná, že v případě vítězství se dostaneme právě před svého sobotního soupeře. Druhé derby v řadě bude bezesporu tou nejlepší tečkou za dekádu odehraných kol. Věřme, že i bez diváků se nám podaří utkání zvládnout a posunout se tabulkou do míst, kam rozhodně patříme.

Derby je naše!

4.10.2020 Sobotní derby nemohlo pro naše mužstvo dopadnout lépe. Nejočekávanější zápas podzimu přinesl sladkou tečku v podobě vítězství a udržení čistého konta. Hosté se ale mohli několikrát prosadit, v koncovce však selhali. Utkání poznamenal silný vítr, který tu a tam pozlobil každého účastníka víkendového klání. Na úvodní branku jsme čekali pouze 10 minut. Po faulu na Honzu Všianského si míč za vápnem postavil Martin Dostál a stejně jako v Tovačově se nemýlil ani tentokrát. Za malou chvíli bylo v našem táboru ještě veseleji. Martin Pytela se krásně trefil z halfvoleje a poslal nás do dvoubrankového vedení. Odčinil tak předchozí loženku, kterou trestuhodně zahodil. Hosté, ač je očividně tento stav zaskočil, zbraně rozhodně nesložili. Po našem nedorozumění si také oni vypracovali vyložené šance, když se řítili sami na gólmana. V jednom případě si míč na poslední chvíli pivínský Ježek příliš pokopl a dobře vyběhnuvší Rosťa Horák mu jej sebral. Ve druhém případě zakončující hráč hostí ani neposlal míč mezi tři tyče. Spíše než fotbalovosti předvedl Pivín svou druhou stránku, která jej v mnoha případech stojí body. Projevy nespokojenosti bývají někdy až za hranou, ne vždy si to však rozhodčí nechávají líbit. Stejně tak tomu bylo i v sobotním utkání. Po druhé žluté kartě se už v prvním poločase poroučel ze hřiště Jara Svozil. Větší vzrušení už první půle nepřinesla. To ta druhá přinesla větší drama. Pivín i v deseti dokázal zle zatápět, ke skórování však měl daleko. Vzruch přinesla situace po hodině hry, po které se opět projevila negativní stránka hostí, když se stejně jako v první půli nechal David Trajer napomínat za své slovní výlevy a i on se musel po druhé žluté poroučet ze hřiště. Dvojitá přesilovka vnesla klid i na naše kopačky, i když Pivín to ani v tomto oslabení nezabalil. Deset minut před koncem už ale i hostující hráči rezignovali. Pomyslný hřebík do rakve jim zasadil Erik Dreksler. Ten využil přesný pas Tomáše Zbořila, jenž mu míč posadil přesně na hlavu a klenovský středopolař tak netradičně zakončil tuto pohlednou akci. Po závěrečném hvizdu už jen mohla vypuknout pravá radost našeho týmu.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol v Pivíně 3:0 (2:0)
Branky: 10. M. Dostál, 13. Pytela, 80. Dreksler. Rozhodčí: Milek - Chládek, Spurný. Žluté karty: 50. Dreksler - 16. J. Svozil, 17. Trajer, 25. Bartoník. Červené karty: 35. J. Svozil, 63. Trajer. Diváků: 50.
Sestava Klenovic: Horák - Frys (70. Grepl) , Cesar, Rozehnal, O. Dostál (83. Holub) - Zapletal (70. Zbořil), Dadák, Dreksler, Pytela - M. Dostál (75. Pokorný), Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: „Jsem rád, že to mám za sebou. Já tyhle zápasy nemám rád. Nijak zvlášť jsem s kluky nerozebíral, že je to Pivín, protože by z toho byli zbytečně nervózní. Rozhodly rychlé dva góly. Dali jsme je, vedli dva nula a z naší strany to bylo všechno. Kdyby Pivín do poločasu vedl 3:2, nemohli bychom říct ani půl slova. Ježek šel třikrát sám na gólmana, to jsme zaspali. Myslím si taky, že utkání hodně ovlivnil vítr. V podstatě bych řekl, že ani hrát s větrem nebyla výhoda. Druhá půlka už nebyla o fotbale. Byla tam vyloučení, která nemůžu komentovat – nic jsem neviděl. Ale co jsem viděl, bylo to druhé, kdy stojí metr a půl od rozhodčího a nadává mu, tak se pak nemůže divit. Samozřejmě si může říct něco k metru rozhodčího, k tomu, co odpíská, ale nemůže stát metr od něj a nadávat mu. Po druhém vyloučení Pivín totálně rezignoval a chtěl to už jen nějak odkopat.“

Pozvánka na 9. kolo

1.10.2020 Tolik očekávané derby je tu. Už v sobotu se utkáme na vlastním hřišti s hráči pivínského Sokola. Toto regionální "el Clasico" vždy provází bouřlivá atmosféra jak na hřišti, tak i mimo něj. Díky tomu bývá zápas hojně navštěvován. Bohužel současná situace a nařízení vlády nám takřka omezuje si užít samotný fotbal, nejvíce však trpí fanoušci. Jejich počet je na víkendové utkání omezen, tak si zajistěte své místo včasným příjezdem, ať si ještě naposledy užijeme vaši podporu.

!!!Prosíme všechny návštěvníky o dodržování pravidel, dle kterých lze v současné chvíli utkání sledovat. Je povoleno pouze sezení na tribuně s nutností vynechání každého druhého místa. Je zakázáno při utkání obsazovat místa pro stání včetně míst kolem zábradlí. Důrazně se doporučuje použití roušky!!!

Pár minut chybělo

28.09.2020 V neděli jsme zajížděli do Želatovic, kde se nám tradičně daří. Bohužel jsme tentokrát odjeli s prázdnou i když jsme až do samého závěru sahali alespoň po bodu. O to více nás mrzí, že jsme toto utkání nedotáhli do lepšího konce. Musíme však upřímně přiznat, že soupeř byl fotbalovější, ač penaltu dostal od rozhodčího darem. Úvodní tlak domácích vyústil ve vedoucí branku, když střela zpoza vápna byla tečována a po změně směru zamířila až za záda Rosťu Horáka. Náznaky šancí našeho mužstva končily buď zvednutým praporkem pomezního nebo nepřesným zakončením. Domácích bylo plné hřiště, lépe kombinovali, což naopak dělalo potíže našemu týmu. Přesto jsme se záhy dočkali vyrovnání. Po dlouhém autu se ve vápně dostal k míči Tomáš Cetkovský, který byl zcela jasně nakopnut a kopala se penalta. Tu proměnil Martin Cesar. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Ve druhém poločase pokračovala dobrá kombinace domácích. Vymyšlená penalta ani po protestech odvolána nebyla, a tak se Želatovice dostaly podruhé do vedení. Postupně se hra vyrovnávala a i my začali více zlobit soupeřovu obranu. K vyrovnání měl nejblíže Lukáš Zapletal, který z malého vápna přestřelil zcela odkrytou bránu. Chvíli na to však po kombinaci Martina Dostála s Honzou Všianským se krásně trefil prvně jmenovaný a bylo opět vyrovnáno. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, vyloženou šanci si ale ani jedno mužstvo nevytvořilo. Už to vypadalo, že dojde na pokutové kopy, domácí se až moc snadno dostali do našeho pokutového území, kde měl jejich střeďák příliš času a prostoru, aby přihrál svému spoluhráči, jenž doslova protlačil míč přes rukavice našeho gólmana. Na jedné straně obrovská radost, na straně druhé velké zklamání.

FC Želatovice "B" - TJ Sokol Klenovice na Hané 3:2 (1:1)
Branky: 53. (pk) a 88. Klimek, 11. Koplík - 27. Cesar (pk), 69. M. Dostál. Rozhodčí: Němec - Votava, Drtil. Žluté karty: 69. Mackovík - 39. M. Dostál, 64. Frys, 76. Dreksler. Diváků: 50.
Sestava Klenovic: Horák - Frys, Rozehnal, Cetkkovský, Cesar - Zapletal (86. Spálovský), Dreksler, O. Dostál, Popelka (46. Grepl) - M. Dostál, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 8. kolo

26.09.2020 Po výsledkově nepovedeném domácím utkání zajíždíme do Želatovic, kde se nám dlouhodobě daří. Domácí však zažívají dobrý vstup do soutěže a drží se v popředí tabulky. Tam bychom se rádi dostali i my, a tak máme jednoznačný cíl. Proti nám však bude běhavé, dobře zorganizované mužstvo.

Lepší zakončení by znamenalo lepší výsledek

20.09.2020 Ani napotřetí jsme nedosáhli v domácím prostředí na plný bodový zisk. Podobně jako v minulém utkání na našem hřišti jsme doplatili na neproměňování šancí. Tak jak nám to na venkovních hřištích padá, doma se ne a ne více prosadit. Než nám hosté v závěru poločasu nastřelenou tyčí dvakrát naznačili, že bychom si měli dát větší pozor, nepůjčili jsme jim téměř čtyřicet minut míč a mohli, respektive po obrovských šancích měli vést tři, čtyři nula. Bohužel v jasných pozicích selhali Všianský, Popelka, Cesar, Dadák, a tak se trestalo na druhé straně. Kovalovice si v rozmezí jedné minuty vytvořily dvoubrankový náskok. Druhá půle už takovou dominanci našeho mužstva nepřinesla, přesto jsme stále lépe kombinovali, soupeř hrozil především z brejků. Branku však přidal z přímého kopu a bylo téměř rozhodnuto. Minulé kolo jsme si ale dokázali, že dokud nezazní poslední hvizd, nic není rozhodnuto. Ke snížení došlo z kopačky Marka Borovského, jenž prokázal, že má stále střeleckou mušku. Chvíli na to byl zcela jasně sražen Honza Všianský, jenž se chystal uklidit míč do odkryté brány, namísto radosti však přišla nevole z úst všech příznivců klenovské kopané. Penalta se ale nekopala. A tak jsem na snížení čekali až do devadesáté minuty. Přesný centr poslal hlavičkou za záda hostujícího gólmana Lukáš Zapletal a drama bylo na světě. I nadále jsme se tlačili za vyrovnáním, ale centry do vápna posbíral kovalovický strážce svatyně. Po jeho výkopu se pak už do otevřené obrany rozeběhl hostující Zezula, který udělal kličku i našemu brankáři a poslal míč do opuštěné brány. Více už se v zápase bohužel nestihlo.

KAŽDÝ GÓL SE POČÍTÁ! Díky dvěma vstřeleným brankám jsme za včerejší zápas v této disciplíně přispěli na konto malé Lexinky (fb: Lexinka, jedna z milionu) částkou 600Kč. I nadále se však budeme snažit, aby náš příspěvek byl co nejvyšší a pomohl tam, kde je to potřeba.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Kovalovice 2:4 (0:2)
Branky: 74. Borovský, 90. Zapletal - 42. Rybovič, 43. Židlík, 58. Zavadil, 90+2. Zezula. Rozhodčí: Antoníček - Novák, Látal. Žluté karty: 7. Všianský, 56. Dadák - 45. Zavadil, 48. Vojáček, 80. Rybovič. Diváků: 70.
Sestava Klenovic: Horák - Spálovský, Rozehnal, Cetkovský, Cesar (62. Liška) - Zapletal, O. Dostál, Dadák (67. Dreksler), Popelka (72. Holub) - Zbořil 62. Borovský), Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka: "Mám pocit, že prcních čtyřicet minut jsme byli lepší na balonu. Pak jsme udělali chybu, nepočítám to, že soupeř dal dvě tyčky, my jsme předtím měli tři vyložené příležitosti. Vůbec pak nechápu, jak jsme z rozehrávky vzápětí mohli dostat další gól. Nebyli jsme vůbec horší. Druhý poločas jsme opět začali hrát, kombinujeme, zase jsme soupeře zatlačili a místo snížení jsme z přímého kopu inkasovali na 0:3. Pak jsme schopni dát během deseti minut na 2:3, avšak do otevřené obrany jsme dostali čtvrtý gól. Mrzí mě, že neproměňujeme šance. Těch máme poměrně dost a ve 20. minutě, kdyby to bylo 2:0 pro nás, je po zápase. Nemyslím si, že jsme herně špatní."

Fotografie z utkání najdete na našem facebooku

Pozvánka na 7. kolo

17.09.2020 Už v sobotu odpoledne se opět představíme na domácím hřišti, kam dorazí vedoucí Kovalovice. Také proto nepůjde vůbec o snadné utkání. Náš cíl, zvláště před vlastními fanoušky, je ale jednoznačný. Přijďte nás v hojném počtu podpořit a dotlačit k vítězství.

Rozdíl měl být ještě mnohem větší

14.09.2020 Úvod v Tovačově nesliboval nic dobrého. Ještě před zápasem jsme museli měnit dresy, ale mít nachystané dvě sady snad mají jen v lize. A následná čtvrthodinka nevěstila také nic příjemného. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení (nutno dodat, že při prvním gólu po zcela jasném ofsajdu). To bylo ale ze strany soupeře téměř vše. Naštěstí jsme se nezalekli ani nepříznivého stavu, ani nekvalitního povrchu a nutili soupeře k chybám. Snížení a srovnání skóre ještě do poločasu obstaral Martin Dostál. Nejprve se přesně trefil z přímého kopu, druhý zásah přidal z kopu penaltového. Druhá půle pokračovala v podobném duchu jako konec té první. Náš tlak se stupňoval, bohužel vyložené šance zůstaly nevyužity. Domácí se na chvíli také osmělili a po jednom průniku si nešťastně srazil míč do vlastní sítě Erik Dreksler. Malý šok pro naše mužstvo ukončila branka snajpra Všianského, který dorazil střelu Grepla, pro něhož to byl po vystřídání první dotek s míčem. A za minutu bylo ještě veseleji. To utekl po straně Lukáš Zapletal a křižnou střelou na zadní tyč nás poslal poprvé do vedení. Obrovský tlak v závěru přinesl mnoho šancí a jen díky brankové konstrukci nebo přesného postavení domácích obránců, kteří vykopávali či jinak odvraceli již směřující míč do branky, se skóre neměnilo. K tomu ale přeci jen došlo tři minuty před vypršením řádné hrací doby. Do trajektorie střely Martina Dostála se chtě nechtě dostal opět Honza Všianský, jehož teč znamenala změnu směru a bezmocnému tovačovskému gólmanovi nezbývalo už nic jiného, než jen sledovat, jak míč míří do brány. Další přestřelka na půdě Tovačova tak tentokrát dopadla lépe pro naše barvy.

TJ Sokol Tovačov - TJ Sokol Klenovice na Hané 3:5 (2:2)
Branky: 6. Otáhal, 15. Pasz, 62. Dreksler (vl.) – 37. a 45. M. Dostál, 72. a 87. Všianský, 73. Zapletal. Rozhodčí: Stloukal – Matulík, Zdražil. Žluté karty: 45. Dočkal, 74. Jiruše – 48. Všianský, 90. Rozehnal, 90. Dostál. Diváci: 260. Sestava Klenovic: Horák – Frys, Cetkovský (73. Popelka), Rozehnal, Spálovský (70. Grepl) - Zbořil (82. Holub), O. Dostál, Dreksler, Zapletal – Všianský, M. Dostál. Vedoucí mužstva: Roman Cibulka.
Hodnocení vedoucího mužstva Klenovic Romana Cibulky: „Začátek zápasu jsme zaspali a po dvou brejcích jsme dostali dva góly. Přitom první gól byl z jasného ofsajdu. Pak jsme začali hrát. Do poločasu jsme snížili a od té doby jsme byli jednoznačně lepší. Výsledek mohl být i vyšší, spálili jsme spoustu šancí. Soupeře už jsme skoro nepustili na naši půlku.“

Pozvánka na 6. kolo

11.09.2020 V neděli zajíždíme na půdu nedalekého Tovačova, kde jsme dvakrát zažili velkou přestřelku. Vždy jsme utkání skvěle začali, poté jsme ale odjížděli bez bodu a s nemalou náloží branek. tentokrát bychom vše rádi odčinili a v Tovačově uhráli tolik potřebné body. nebude to ale rozhodně nic snadného.

Šancí spousta, soupeř efektivnější

6.09.2020 K druhému domácímu utkání přijelo mužstvo s nejlepší obranou v soutěži, což jsme poznali na vlastní kůži. Naprostá dominance držení míče v první půli nevedla ke kýženému gólu, naopak v závěru to mohli být právě hosté, kteří dvakrát pláchli, na Rosťu v bráně si ale nepřišli. Druhý poločas už byl vyrovnanější, soupeř zvládal obranou fázi na výbornou a když využil skulinky v té naší, radoval se z vedoucí branky. Také druhá chybička na konci utkání nám sebrala veškerou naději na úspěch, a tak jsme podruhé v sezóně nedokázali vstřelit ani jednu branku. Radslavice odehrály zápas velice dobře po taktické stránce, dokázaly eliminovat veškeré naše snahy o dosažení branky a udeřit ve vhodnou dobu.

TJ Sokol Klenovice na Hané - SK Radslavice 0:2 (0:0)
Branky: 67. Barot, 88. Mohapl. Rozhodčí: Valouch - Majer, Weiser. Žluté karty: 33. Dvořák, 77. Šimeček (oba Radslavice).
Sestava Klenovic: Horák - Frys, Cetkovský, Cesar, Grepl (80. Popelka) - Prášil (73. Zbořil), Dreksler, Rozehnal, Dostál M. - Zapletal, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Vladimíra Horáka – TJ Sokol Klenovice na Hané: „Byl to pro nás zápas blbec. Zavřeli jsme soupeře v prvním poločase, čtyřicet minut jsme ho nepustili přes půlku. Pak tam byly dva brejky, kdy nás podržel brankář. Ve druhé půlce to bylo nejdříve rozpačité, pak lepší. Jenže přišel brejk a prohráváme 0:1. Pak jsme vše vsadili na útok a v závěru nám dali na 0:2. Byli jsme lepší, kombinovali jsme, ale nedařilo se dát gól. To nás stálo zápas.“

Fotografie z utkání najdete na našem facebooku

Pozvánka na 5. kolo

3.09.2020 Podruhé se v právě probíhajícím ročníku představíme před domácím publikem. To první jsme uzmuli až v penaltovém rozstřelu, a tak si budeme chtít trochu polepšit reputaci a získat plný počet bodů. Jednoduché to ale vůbec nebude, Radslavice nevstoupily do soutěže vůbec špatně. Věříme však, že na konci se bude radovat naše družina. Přijďte nás proto podpořit do našeho areálu, utkání začíná už v 16hod. Připravena je již tradičně poločasová soutěž.

Bod je příliš málo

30.08.2020 Ačkoliv jsme v zápase dvakrát vedli, nakonec jsme v samém závěru vydolovali bod a šlo se do penalt. Ty lépe zvládly domácí Mostkovice a připsaly si tak rovnou první dva body do tabulky. Naší hře chyběl rozhodně větší klid, soupeři jsme v podstatě darovali vlastními chybami všechny branky, jinak ničím nepřekvapil. Bod v konečném zúčtování z venkovního hřiště bereme, chtěli jsme a měli jsme však z tohoto utkání vytěžit více. O to víc budeme muset zabrat hned v příštím utkání.

TJ Sokol Mostkovice - TJ Sokol Klenovice na Hané 5:4pk (3:2)
Branky: 18. Jančík, 37. a 39. Foret, 70. Vojtíšek - 1. Všianský, 32. Pytela, 59. Cesar, 87. Pokorný. Rozhodčí: Šmíd - Zatloukal, Duda. Žluté karty: 38. Jančík, 41. Wolker, 83. Kazda - 40. Zbořil, 51. Rozehnal.
Sestava Klenovic: Dočkal (46. Dostál) – Frys, Cetkovský, Dostál (46. Spálovský), Cesar – Zbořil (46. Grepl), Rozehnal, Dadák, Popelka (46. Zapletal) - Pytela (82. Pokorný), Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra Vladimíra Horáka – TJ Sokol Klenovice na Hané: „Můžeme být rádi za bod. Myslel jsem ale před zápasem, že budeme mít tři. Někteří hráči nám bohužel nepřišli na utkání a měli jsme v bráně kluka, co pár let nechytal. Vždy to bylo tak, že jsme dali gól a vlastní chybou dostali. Nebyl to pohledný fotbal, hra směřovala do podprůměru. Hráči do toho asi ale dali maximum, víc to nejspíš nešlo.“

Pozvánka na 4. kolo

28.08.2020 Poslední prázdninovou neděli nás los zavál do nedalekých Mostkovic, kde se popereme o mistrovské body s dalším regionálním celkem. Naposledy jsme zde přebírali pohár a slavili zisk titulu, věříme proto, že i dnes budeme tím úspěšnějším týmem. Přijďte nás podpořit, znovu se vám představíme v modrožlutém stejnokroji.

V nových dresech až na penalty

23.08.2020 Domácí zápas nám nevyšel úplně dle představ,dva body jsou ale v konečném zúčtování přijatelné. Vinou zranění naší opory mezi třemi tyčemi jsme museli narychlo najít vhodnou náhradu. Tu jsme našli v ex-klenovském Rosťovi Horákovi. Ten musel čelit pokutovému kopu,který hosté ale neproměmili,a tak jsme chvíli poté skórovali my. Průnik ze strany využil Martin Pytela - 1:0. Stejný hráč mohl využít i svou další šanci, mířil však vedle. O poločase jsme tak byli blíže k vítězství. Silný vítr,který poznamenal druhou půli hrál více v náš prospěch,naplno jsme ale tuto podporu do zad nevyužili. Vrchoslavice dobře kombinovali na středu hřiště,z toho pramenili i jejich nebezpečné akce. Vyrovnání přišlo po padesáti minutách hry. Zda šlo o ofsajdové postavení můžeme jen polemizovat,klubové VAR nám toho asi tolik neprozradí - 1:1. O deset minut později jsme ale opět šli do vedení, podruhé se prosadil Martin Pytela, jenž využil přesný pas od Lukáše Fryse - 2:1. Vedeni nám ale dlouho nevydrželo, za minutu bylo opět srovnáno. Centr ze strany náš golman Horák neudržel, míč se bohužel snesl přímo k volnému Michalovi Hradilovi, snadnou úlohu hostující hráč využil - 2:2. Brzy se misky vah opět převážily na naši stranu. Na dlouhý nákop si naběhl Honza Všianský a zakončil tradičně lobem přes vyběhnuvšího Klesnila - 3:2. Už to vypadalo, že si připíšeme plný počet bodů, přišla slabá chvilka slečny rozhodčí,která skočila na špek hostujícímu středopolaři a odpískala NEfaul. Po přímém kopu následoval kop rohový, míč se ve skrumáži objevil před Tomášem Hradilem, ten měl jako jeho předchůdce snadnou úlohu - 3:3. Skóre se už do konce nezměnilo, na řadu tak přišly pokutové kopy. V nich jsme byli úspěšnější, především zásluhou našeho golmana,který hned dvě zneškodnil. Bod navíc rozhodně bereme, ač jsme si přáli pokřtít nové dresy vítězstvím v normální hrací době.

TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Vrchoslavice 1946 4:3pk (1:0)
Branky: 24. a 61. Pytela, 67. Všianský - 51. P. Horák, 62. M. Hradil, 86. T. Hradil. Rozhodčí: Hausnerová - Hubený, Jelínek. Žluté karty: 22. Dadák, 89. Pokorný - 32. Král, 77. Horák. Diváků: 250.
Sestava TJ Sokol Klenovice na Hané: Horák - Dostál, Rozehnal, Cetkovský, Popelka - Frys (63. Zapletal), Dreksler, Dadák (75. Spálovský), Cesar - Pytela (78. Pokorný), Všianský. Trenér: Vladimír Horák.
Sestava TJ Sokol Vrchoslavice 1946: Klesnil - Vejvoda, Kaňkovský, Král, Coufalík (75. Holub) - Horák P., Hradil T., Fialka, Jašek (61. Trávníček) - Horák J., Hradil M. Trenér: Miroslav Panáček.
Pozápasové hodnocení trenérů:
Vladimír HORÁK – Sokol Klenovice na Hané: „Je to paradoxní za konečného stavu 3:3, ale řekl bych, že jsme podali lepší výkon do defenzivy jak do ofenzivy. Soupeř byl velmi těžký. Ve středu pole nás dost přehrával a nedal nám nic zadarmo. Mrzí mě, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce v devadesáti minutách, když jsme se třikrát dostali do vedení. Dnešní soupeř si ale ten bod i zasloužil. Z celkového pohledu ty dva body beru a jsem spokojený.“
Miroslav PANÁČEK – Sokol Vrchoslavice 1946: „Myslím si, že zápas byl hodně vyrovnaný. Po celou dobu jsme relativně dotahovali, soupeři jsme branky darovali vlastními chybami. Mrzí mě neproměněná penalta, kterou jsme se mohli dostat do vedení. Dobře jsme kombinovali, troufám si říct, že lépe než soupeř. Kluci bojovali celý zápas a branky je nepoložily, čehož si cením. I soupeř ukázal své kvality, o tom není pochyb. Celkově to byla zasloužená remíza.“

Fotografie z utkání najdete na našem facebooku

Pozvánka na 3. kolo

22.08.2020 3. KOLO | Dnešní hodové odpoledne má jasný cíl - mistrovské utkání našeho mužstva. Do Klenovic přijedou nedaleké Vrchoslavice, a tak očekáváme bouřlivou atmosféru. Věříme, že po konečném hvizdu budou šťastnější naši fandové. Těm se představíme v nových dresech, na které už se sami tolik těšíme.

Smutná tečka v Jezernici

17.08.2020 Že ve fotbale rozhodují góly ví i malé dítě. Přesně tak tomu bylo i v dnešním dopoledním utkání. Bohužel naše ekipa se asi až moc inspirovala včerejším výkonem Manchesteru City, kdy i v jasné pozici dokázal Sterling přestřelit zcela odkrytou bránu. Vyložené šance zůstaly nevyužity, soupeř si snad až na jednu příležitost, kterou zneškodnil Kuba Polák, nevytvořil zcela nic. Bohužel po chybě obrany šli domácí do vedení. Následný tlak však branku nepřinesl. Naopak v posledních vteřinách se po odraženém míči řítilo snad kvarteto domácích hráčů na naši branku a ten nejzkušenější alibisticky sám zakončil. V tomto ohledu domácí zaslouženě zvítězili. Malé a tvrdé hřiště naší hře vůbec nesvědčilo, přesto jsme měli z tohoto utkání vytěžit více. Nelze ale skládat zbraně, jsme teprve na začátku sezóny. Konečně si v dalším kole zahrajeme na domácím hřišti, kdy čekáme vaši obrovskou podporu. Za tu děkujeme i při dnešním zápase, kde se vás sešlo opravdu mnoho. Smutnou kaňkou utkání je nezaviněné zranění brankářské jedničky Kuby Poláka, který nám bude dlouhodobě chybět.

TJ Sokol Jezernice - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:0 (0:0)
Branky: 67. a 93. Simon. Rozhodčí: Němec - Kundrát, Šerý. Žluté karty: 83. Macháček - 8. Cesar, 37. Dadák. Diváci: 100.
Sestava Klenovic: Polák - Frys, Rozehnal, Cetkovský, Cesar (72. Popelka) - Pytela, Dadák, Dreksler, Zbořil (69. Prášil) - Všianský, Zapletal (76. O. Dostál). Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 2. kolo

15.08.2020 Také druhé utkání nového ročníku sehrajeme na půdě soupeře, opět v nedělních dopoledních hodinách. Tentokrát nám bude soupeřem TJ Sokol Jezernice, kde jsme loni na podzim zvítězili po divoké přestřelce až na penalty 6:5. Proto si přivstaňte a přijeďte nás podpořit.

Vydařené úvodní vystoupení

11.08.2020 Naposledy jsme hráli mistrovské utkání na začátku listopadu loňského roku, respektive před 280 dny, a tak jsme se nemohli dočkat, až znovu odstartuje nová sezóna. Stalo se tak o uplynulém víkendu, kdy i my jsme zajížděli k rannímu nedělnímu utkání na půdu Sokola Ústí. Už v prvním poločase jsme si vypracovali slibný náskok, který soupeř dokázal hned v úvodu toho druhého snížit a zápas tak zdramatizovat. Další přesná trefa v našem podání už ale nenechala nikoho na pochybách, jak utkání nakonec skončí.
První branku nemohl obstarat nikdo jiný, než nejlepší střelec klenovské kopané Honza ´SuperVšia´ Všianský - 0:1. Do dvacáté minuty se stejný hráč trefil i podruhé, když po rohovém kopu těsně tečoval hlavičku Tomáše Cetkovského - 0:2. Hattrick tento snajpr dokonal ještě před poločasem. Po milimetrovém pasu Martina ´Bublu´ Cesara takřka přes celé hřiště si Honza míč spracoval a pak už jen krásným lobem překonal golmana Ústí - 0:3.
Do druhé půle poslal domácí trenér dvě nové tváře a jedna z nich se po nepřímém kopu hlavičkou prosadila na vzdálenější tyč - 1:3. V tu chvíli dostalo utkání znovu na dramatičnosti. Dobrou pasáž ústecké rezervy zakončil průnik jejího středopolaře, na jehož konci stál náš Kuba Polák. Tento důležitý moment opět vlil krev do našich žil a pomyslný hřebíček do rakve soupeře. Po standardní situaci se ve stylu házenkářského zakončení prosadil dokonalou falší hlavou Lukáš Frys a bylo rozhodnuto - 1:4. Z naší strany to ještě nebylo vše. Místo Dadáka nastoupil Pepa ´Brankostroj´ Popelka a ač dle zápisu to bylo v 88.min, byl u dalšího zásahu o dvě minuty dříve. Přihrávka na nabíhajícího Pytelu byla sražena ještě k lépe postavenému Všianskému, jenž se tváří v tvář domácímu strážci svatyně nemýlil - 1:5. Utkání se pak už v poklidu dohrálo až do závěrečných vteřin. Úvod nám vyšel tedy na výbornou, potvrdit dobrý vstup bude však třeba i v dalších utkáních. Jak se říká: "První vlaštovka jaro nedělá."

TJ Sokol Ústí ´B´ - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:5 (0:3)
Branky: 47. Nedbal - 15., 18., 45. a 86. Všianský, 69. Frys. Rozhodčí: Majer - Lasovský, Hubený. Žluté karty: 20. Zlámal - 82. Prášil. Diváci: 50.
Sestava Klenovic: Polák - Frys, Rozehnal, Cetkovský, Cesar - Grepl (75. Prášil), Dadák (88. Popelka), Dreksler, Zbořil - Všianský, Zapletal (44. Pytela). Trenér: Vladimír Horák.
Hodnocení trenéra: "Po standardce a brejku jsme šli díky Všianskému do vedení. Pak soupeř začal hrát, přenechali jsme mu iniciativu, ale do šancí se nedostával. Pak Všianský krásně zvýšil na 3:0. Soupeř poté snížil, zatlačil nás, měl dvě tutovky, ale ty vychytal Polák. Zejména u druhé se blýskl. Potom jsme přidali další branky a rozhodli."

Pozvánka na 1. kolo

6.08.2020 K prvnímu zápasu jedeme k nejvzdálenějšímu soupeři v soutěži, kde se v neděli od 10 hodin utkáme s místní rezervou TJ Sokol Ústí. Domácí patří každoročně k týmům z horní poloviny tabulky, a tak nás na úvod nečeká vůbec nic snadného. Věříme však, že i po dlouhé, nevynucené pauze budeme až do posledního hvizdu bojovat o co nejlepší výsledek.

Odveta už patřila nám

27.07.2020 Poslední utkání před startem nového ročníku jsme odehráli v sobotu před vlastními fanoušky. Soupeřem nám byli, stejně jako před měsícem, hráči plumlovského Sokola. Diváci se opět dočkali spousty branek, tentokrát většinu zásluhou našeho týmu. Věděli jsme, že to nebude snadné utkání, zvláště, když ještě desítky minut před utkáním musel kouč Horák řešit problémy se sestavou. Nakonec se mu ale základní jedenáctku podařilo dát dohromady a zápas tak mohl začít. Plumlov lépe kombinoval a hrozil rychlými brejky, žádný však neskončil za zády brankáře Poláka, který se vrací do Klenovic jako jednička mezi třemi tyčemi. Co se nepodařilo hostům, povedlo se po necelé půlhodince našim borcům. Rozehnal neotálel s rozehrávkou a okamžitě poslal přesný pas Honzovi Všianskému, který stejně jako minulý týden provedl dokonalý lob a poslal Klenovice do vedení - 1:0. Do poločasu se skóre měnilo ještě jednou. Erik Dreksler si u lajny narazil s Pepou Popelkou a pak už jen stačilo přesně zamířit a navýšit vedení domácích - 2:0. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Hosté dobře kombinovali, avšak přesné zakončení jejich hře chybělo či byl proti výborně chytající Kuba Polák. Přesto došlo ke snížení, ač víceméně naši vinou. Namísto odkopnutí míče do bezpečí jsme plumlovskému snajprovi Adamu Hladkému nabídli možnost ke skórování a ten ji dokonale využil - 2:1. Naštěstí ani tahle změna stavu nás nepoložila, záhy jsme proměnili přímý kop, konkrétně Martin Cesar a vedli jsme opět o dvě branky 3:1. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, šance ale zůstaly nevyužity. Až ve dvaasedmdesáté minutě se k míči dostal Lukáš Zapletal, přehodil si z pravé na levou a zamířil přesně k tyči - 4:1. Hosté ani přes nepříznivý stav zbraně nesložili a nadále hrozili přesnými kombinacemi. Po jedné z nich se k míči dostal střelec jediného gólu Plumlova, ve snaze obejít našeho strážce svatyně byl jím faulován a kopala se penalta. K té se jako v prvním letošním vzájemném utkání postavil Patrik Parák, tentokrát si však na bravurně chytajícího Kubu Poláka nepřišel. Zákonitě tak musel přijít trest na druhé straně. ´SuperVšia´ podržel míč, poté jej lobnul do vápna, kam zabíhal Filip Pokorný. Ve stejnou dobu byl ale na místě i vyběhnuvší plumlovský golman, a tak míč odrazem putoval do opuštěné branky, kde situaci kontroloval Pepa ´Brankostroj´ Popelka. Jelikož rotace vychýlila kulatý nesmysl směrem od brány, dorazil jej posledně jmenovaný za čáru znamenající poslední změnu skóre - 5:1. Poté už zazněl jen závěrečný hvizd a přátelské podaní rukou. Ač vypadá výsledek jednoznačně, soupeř lépe kombinoval a vytvořil si i spoustu šancí, které ale buď obrana zablokovala nebo byl proti skvělý Kuba Polák. Jeho působení mezi třemi tyčemi tak vlilo potřebný klid do našich řad.
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Plumlov 5:1 (2:0)
Branky: 27. Všianský, 36. Dreksler, 59. Cesar, 72. Zapletal, 85. Popelka - 54. Hladký.
Sestava TJ Sokol Klenovice na Hané: Polák - Drábek, Zbořil, Rozehnal, Popelka - Spálovský, Poláček, Dreksler, Vacek - Zapletal, Všianský. Střídali: Cesar, Pokorný, Sigmund. Trenér: Vladimír Horák.

Fotografie z utkání najdete na našem facebooku

Pozvánka na přátelské utkání

22.07.2020 Poslední zkouškou před startem nového ročníku nám bude opět mužstvo z Plumlova, se kterým jsme v červnu odehráli přípravné utkání po kovidovém restartu. Velmi povedený match jsme ztratili v posledních vteřinách, a tak máme soupeři co vracet, ač jde stále jen o přátelské střetnutí. Proto neváhejte a dorazte do našeho sportovního areálu. Na další fotbalovou podívanou si totiž budete muset počkat až do 22. srpna, kdy ve 3.kole 1.B třídy skupiny A hostíme Vrchoslavice.

Rozlosování 1.B třídy skupiny A, ročník 2020/21

21.07.2020 Na světě je los soutěže našeho týmu. Startujeme v neděli 9. srpna od 10 hodin na půdě Sokola Ústí, o týden později ve stejný čas v Jezernici a teprve po dvou venkovních utkáních se poprvé představíme na domácím hřišti 22. srpna od 16:30 proti Vrchoslavicím.

Kompletní los najdete zde

Na startu přípravy vítězně

19.07.2020 Včera jsme odehráli první přípravné utkání na nový ročník, který co nevidět odstartuje i naše mužstvo. Po delší době jsme nastoupili proti týmu mimo náš region, ač Slatinice nejsou zase až příliš od Klenovic vzdáleny. Navíc v nedávné minulosti jsme s tímto soupeřem sváděli boje v 1.A třídě, ze které jsme se museli poroučet vinou horšího skóre právě na úkor sobotního soupeře. Ten po podzimu, před ukončením soutěže, už také figuroval v naší 1.B třídě, avšak ve skupině B, konkrétně na druhé pozici. Dala se tedy očekávat vyrovnaná bitva. Poslední měření sil, v sezóně 2015/16, skončilo na našem hřišti 2:1 v náš prospěch, když se prosadili Sláva Frýbort a Lukáš Frys. Vzhledem k počasí se utkání odehrálo na rezervním hřišti, což nás trochu zaskočilo, tolik jsme se těšili na krásný pažit ve slatinickém areálu. To ale vůbec nesnižuje kvalitu toho náhradního. Po úvodním rozkoukávání jsme získali míč a ihned vypustili Honzu Všianského, který si poradil lišácky, když přeloboval domácího Kubíčka v bráně - 0:1. Dlouho jsme se ale neradovali z vedení. Hned z následující standardní situace soupeř využil nekoncentrovanost a přesným pasem do vápna vyslal míč, kde zakončoval přesně Jan Vymazal - 1:1. Po dvaceti minutách jsme převzali iniciativu a vytvořili si několik vyložených šancí, bohužel selhali v koncovce. I tak jsme poločas strhli na svoji stranu. Ve čtyřicáté minutě byl nedovoleně zastaven pronikající Honza "SuperVšia" a rozhodčí správně nařídil pokutový kop. Sám postižený se jej ujal na výbornou - 1:2. Ani tohle vedení nám nevydrželo příliš dlouho. Hned po změně stran Slatinice srovnali krok - 2:2. I tenhle stav příliš dlouho nevydržel a my šli znovu do vedení. Tentokrát přesným pasem za obranu, který zužitkoval Tomáš Zbořil - 2:3. A mohlo být ještě veseleji, když se prosadil Lukáš Zapletal, který se ale stejně jako celé naše mužstvo divil, že mu byl odpískán faul. Jak se říká, kontakt tam byl. Domácí hrozili především průnikovými nahrávkami do otevřené obrany. Jeden takový jim vyšel před vypršením sedmdesáté minuty a bylo znovu srovnáno - 3:3. Další průniky jsme si ale už zkušeně pohlídali, ač to byla největší soupeřova zbraň. Ta naše dopředu byla však ještě o něco účinnější. Všia mohl zaznamenat hattrick, mířil ale těsně vedle. To, co se nepovedlo jemu, povedlo se Lukáši Zapletalovi a tím bylo skóre zápasu uzavřeno. Zaslouženě jsme si tak dokráčeli k vítězství a na dálku potěšili i dovolenkujícího se trenéra. Ještě je potřeba poděkovat soupeři za zapůjčení obou golmanů, kteří se po poločase spravedlivě prostřídali.
SK Slatinice – TJ Sokol Klenovice 3:4 (1:2)
Branky: 10. Vymazal, 49. Dostál, 69. Valsa – 9. a 40. Všianský (druhý z pen.), 55. Zbořil, 75. Zapletal.
Sestava FK Slatinice: Kubíček – Doležel, Muchka, Škobrtal, Kerner, Kryl – Valsa, Kalvoda, Pluháček, Vymazal – Dostál. Střídali: Svozil D., Horejčí. Trenér: Pavel Kalvoda.
Sestava TJ Sokol Klenovice na Hané: Svozil/Kubíček – Popelka, Rozehnal, César, Grepl – Zbořil, Dadák, Dreksler, Pytela – Všianský, Zapletal. Střídali: Prášil, Drábek. Vedoucí mužstva: Roman Cibulka.

Pozvánka na přátelské utkání

14.07.2020 Po malé pauze je na čase opět přejít na plný trénink. A nejlepší způsob, jak se dostat zpět do rytmu, je sehrání přátelského zápasu. Již tuto sobotu 18. července zavítáme do nově zrekonstruovaného areálu týmu Sportovní klub Slatinice, se kterými jsme v minulosti hráli svá mistrovská utkání. Budeme rádi, když nás přijedete podpořit i na prahu nové sezóny, výkop je stanoven na 16 hodin.

Ve druhé půli jasná dominance

7.06.2020 V sobotu jsme odehráli další přátelské utkání po uvolnění vládního opatření, které bylo zároveň posledním v tomto již ukončeném ročníku. Na svém hřišti jsme přivítali další regionální borce, se kterými svádíme souboje i v mistrovských utkáních. Hráči Otaslavic také nezažili zrovna povedený podzim, a tak si chtěli spravit chuť alespoň v tomto utkání, ve kterém přeci jen nešlo o důležité body do tabulky. Po pár vteřinách už ale mohli lovit míč ze své sítě, brankovou konstrukci orazítkoval Tomáš Zbořil. V dobré pozici se chvíli na to ocitl Lukáš Zapletal, mířil však vysoko nad. Nedorozumění v naší obraně v úvodu utkání využili hosté hned z první akce. Po faulu rozehrával otaslavický Drmola, Rieger míč hlavou prodloužil a pravděpodobně z ofsajdového postavení dostal míč za záda hlavičkující Šatný - 0:1. To nás však nepoložilo a záhy jsme i my skórovali z hraničního postavení, když všem pláchl kapitán Tomáš Rozehnal a poslal míč podél vyběhnuvšího golmana hostí - 1:1. Po chvíli jsme se dokonce dostali do vedení, když Honza Všianský našel přesným pasem Erika Drekslera a ten si již poradil na výbornou - 2:1. Další branky se početná fanouškovská obec dočkala o pár minut později. Příliš prostoru dostal hostující Drmola, jehož přesný projektil znamenal vyrovnání - 2:2. Obrovskou šanci měl ještě v závěru první půle Mara Borovský, který si položil Hona v brance hostí, svůj pokus ale zamířil přímo do jeho náruče. Do kabin se tak šlo za nerozhodnutého stavu. Druhý poločas už patřil jednoznačně našemu mužstvu. Vedení nám zajistil z přímého kopu nejvyšší muž na hřišti Martin Cesar - 3:2. Po další akci se střelou na přední tyč prosadil Filip Pokorný a zvýšil už na rozdíl dvou branek - 4:2. O dalších deset minut později zaváhal otaslavický Novák, čehož využil Martin Spálovský a jako přes kopírák v jednom z domácích utkání mistrovské sezóny naservíroval míč Erikovi Drekslerovi, jenž se nemohl trefit lépe - 5:2. Poslední branku utkání si připsal Marek Borovský, který tak napravil zaváhání z konce první půle a po kličce strážci svatyně Honovi poslal míč do odkryté brány - 6:2. Rozloučili jsme se tak s poněkud zvláštní sezónou vítězně a teď už budeme jen vyčkávat na informace ohledně startu nového ročníku, na který se řádně připravíme.
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Otaslavice 6:2 (2:2)
Branky: 24. Rozehnal, 29. a 75. Dreksler 56. Cesar, 65. Pokorný, 86. Borovský – 17. Šatný, 33. Drmola.
Sestava Klenovic: Pokorný – Popelka, Cesar, Dostál, Frys – Zbořil, Dreksler, Rozehnal, Grepl – Zapletal, Všianský. Střídali: Borovský, Drábek, Maňák, Pokorný, Spálovský. Trenér: Vladimír Horák.
Sestava Otaslavic: Hon – Novák, Koudela, Šatný, Ruszó – Gerneš, Drmola, Chvojka, Tkáč – Vlachynský, Rieger. Střídali: Závadský, Skalický, L. Kaláb. Trenér: Jiří Hon.

Fotografie z utkání najdete na našem facebooku

Pozvánka na přátelské utkání

4.06.2020 Třetí přátelský match v řadě, podruhé na domácí půdě k nám přivedlo hráče Otaslavic, se kterými svádíme souboje i v soutěžním ročníku. Opět jde tedy o regionálního zástupce, a tak doufáme, že si do našeho sportovního areálu najdete cestu a podpoříte všechny zúčastněné plejery. Pojďme si udělat žízeň, kterou věřme po pohledném fotbale společně všichni zaženeme a znovu užijeme si ty krásné chvíle. Výkop je stanoven na 16hod, tak si poznačte a dorazte.

V posledních vteřinách Plumlov rozhodl

2.06.2020 V sobotu jsme se opět sešli, abychom odehráli přátelské utkání s plumlovskými plejery. V kombinované sestavě jsme odehráli velice pohledné utkání, které se muselo líbit všem přítomným divákům, kterých do našeho areálu přišlo v pěkném počtu. Chuť do hry byla na našem týmu znát od prvních minut, do velké šance se ale po nedorozumění dostali hosté, proti byl však ex-klenovický Polák znovu mezi třemi tyčemi. Poté jsme otěže utkání vzali do svých rukou, bohužel přesnější zakončení či řádné dotáhnutí slibných šancí branku nepřineslo. A tak se skóre měnilo na druhé straně. Z pokutového kopu se prosadil Patrik Parák - 0:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Druhá půle začala lépe pro hosty, kteří přidali druhý zásah poté, co Laďa Ševcůj dostal až příliš prostoru v pokutovém území a hlavou poslal míč za záda domácího strážce svatyně - 0:2. V tu chvíli měli hosté více ze hry, ale naše ekipa rozhodně zbraně neskládala. O 10min později se prodíral do vápna Honza Všianský, byl zastaven nedovoleně a sám pak proměnil pokutový kop - 1:2. O dalších 10min později však hosté předvedli smrtící brejk po zahrávání našeho rohu. Okamžitý přesun do otevřené obrany znamenal další gól v naší síti. Z úhlu se prosadil Radek Bureš - 1:3. Ani tato "pohroma" nám však nesebrala vítr z plachet, začali jsme lépe kombinovat a dostávali hostující plejery pod stále větší tlak. Odměnou nám byla přesná trefa Erika Drekslera, jenž znamenala snížení - 2:3. V tu chvíli byla na našem týmu vidět touha po srovnání, což se také brzy podařilo. Energií hýřící Martin Hirsch se opřel do míče a propálil Dana Simandla v bráně Plumlova - 3:3. A mohlo být ještě veseleji, hostující obrana ale působila kompaktně a náporu odolala. Naopak v posledním kontru utkání se zrodila vítězná branka. Už už jsme očekávali závěrečný hvizd, přesnou ranou nás ale opařil plumlovský Fajstl a překlopil tak misku vah opět na hostující stranu - 3:4. Hned na to následoval onen očekávaný poslední hvizd rozhodčího. I přesto nemusíme smutnit. Zahráli jsme si s kvalitním soupeřem pohledný a férový match, předvedená hra rozhodně patřila k tomu lepšímu, co v Klenovicích v dané situaci umíme. Děkujeme všem svým fanouškům, kteří nás přišli podpořit, ale také soupeři, kterému zároveň sportovně gratulujeme k vítězství.
TJ Sokol Klenovice na Hané – TJ Sokol Plumlov 3:4 (0:1)
Branky: 57. Všianský, 77. Dreksler, 83. Hirsch – 33. Parák, 49. Ševcůj, 67. Bureš, 90. Fajstl. Střely na bránu: 6:5. Střely mimo: 8:5. Rohy: 11:1.
Sestava Klenovic: Polák – Grepl, Cetkovský, Dostál, Liška – Skřička, Dreksler, Dadák, Hirsch – Rozehnal, Všianský. Střídali: Drábek, Piňos, Pokorný, Popelka, Zapletal. Trenér: Vladimír Horák.
Sestava Plumlova: Simandl – J. Kiška, Kutný, Kotlán, Vysloužil – Aujezdský, Frantík, Ševcůj, Bureš – Parák, Fajstl. Střídali: Hůlka. Trenér: Petr Kiška.
Pohledem trenérů:
Vladimír HORÁK – TJ Sokol Klenovice
„Určitě rozhodla produktivita. My jsme hráli, kombinovali, soupeř na nás čekal. Útočili jsme do plných. My jsme naopak nechávali obranu otevřenou. Plumlov měl pár šancí a prakticky ze všeho vážnějšího dal gól. My z toho ale neděláme vědu. Chybělo nám hodně kluků a počítám, že soupeři taky. Pro nás je důležité, že jsme si opět mohli zahrát.“
Petr KIŠKA – TJ Sokol Plumlov
„Nemyslím si, že by měl soupeř mnoho šancí. Hodně nám ale pomohl náš brankář, který vychytal dobře tři branky. My jsme se pak v pár šancích taky ocitli – a co jsme měli, to jsme využili. Rozhodla tedy nejspíš hlavně produktivita.“

Fotografie z utkání najdete na našem facebooku

Pozvánka na přátelské utkání

28.05.2020 Po nedělní výhře nad rezervou Kralic se představíme také na domácí půdě. Nařízení vlády již povolilo dostatečný počet osob i na sportovní klání, a tak bychom vás chtěli pozvat na sobotní utkání, ve kterém změříme síly se Sokolem Plumlov. Věříme, že si rádi najdete cestu do klenovského areálu a přijdete nás podpořit, i když se nehraje o mistrovské body. O to víc si budeme chtít hru užít a udělat radost také vám, našim věrným fanouškům. Úvodní hvizd zazní již tuto sobotu v 16hod. Vezměte proto své drahé polovičky, milenky či známé a dorazte na víkendové přátelské klání regionálních soupeřů.

Znovu v akci!!!

25.05.2020 Tak jsme se konečně dočkali! Dnes jsme odehráli přípravné utkání na nádherném pažitu v Kralicích na Hané. Domácí rezerva s náma dokázala vydržet krok v první půli,ve druhé jsme na hřišti dominovali ještě více a vyjádřili to i gólově. Na branky Honzy "SuperVšiu" Všianského a Tomáše Zbořila navázal ve druhém dějství Pepa "Brankostroj" Popelka s Lukášem "Žolíkem" Zapletalem,aby se poté podruhé prosadili oba prvně jmenovaní. V samotném závěru pak domácí korigovali zásluhou Romana Petržely.
FC Kralice na Hané 'B' - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:6 (0:2).
Branky: R. Petržela - 2x Všianský, 2x Zbořil, Popelka, Zapletal.
Sestava Klenovic: Pokorný - Frys, Cetkovský, Cesar, Popelka - Grepl, Dreksler, Rozehnal, Pytela - Zapletal, Všianský. Střídali: Drábek, Spálovský, Zbořil. Trenér: Vladimír Horák.

Veselé Velikonoce

11.04.2020 Všem příznivcům klenovské kopané bychom chtěli popřát radostné prožití velikonočních svátků, pokud možno v kruhu rodinném. Vejce si schovejte na horší časy, kořaličku si vypijeme snad již brzy společně.

Cesta k titulu

7.04.2020 Vzhledem k nařízení vlády a rozhodnutí KFS o ukončení letošního ročníku nám nezbývá než doufat, že se brzy vrátíme na trávník a potrénujeme na podzimní restart. Při této příležitosti jsme pro naše fanoušky přichystali průřez loňské sezóny, ve které jsme slavili zisk mistrovského titulu. Na youtube budete moci každý víkend shlédnout postupně všechna domácí utkání v sezóně 2018/2019. Vše najdete na tomto odkazu. Klenovice-youtube

Prolomili jsme ledy

1.02.2020 Konec flákání, dlouhá pauza uběhla jako voda a než se nadějeme, znovu vyběhneme na zelený pažit bojovat o další soutěžní body. Máme rozhodně co napravovat, a tak nesmíme ponechat náhodě ani zimní přípravu, která příští týden odstartuje v domácích podmínkách. Než dojde k mistrovskému utkání s Tovačovem, střetneme se se třemi soupeři na prostějovské umělce. Pojďme společně zabrat, ať si jaro opět užijeme.

U toho byste neměli chybět!!!

20.01.2020 Ještě než začne pořádný dril na jarní část sezóny, pojďme se společně pobavit na plese. Obec pořádá letos již 12. ročník, tentokrát ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Klenovice na Hané. Místa k sezení na sále se budou prodávat s místenkou na obecním úřadu.
Pro fotbalisty a příznivce: vstup ve společenském oděvu, nejlépe v páru. :-)
Kapacita sálu cca 150 míst včetně balkonu

PF 2020

1.01.2020 Rok 2019 je již několik hodin minulostí, a tak jej můžeme shrnout do několika vět. Z pohledu klenovické kopané byl rozhodně dalším, který se zapsal do historie klubu. V polovině června jsme nad hlavu zvedli mistrovský pohár za celkové vítězství v I.B třídě, ze kterého se naposledy v Klenovicích radovali před 12 lety. Tentokrát jsme, po třech letech strávených v této soutěži, však právo postupu nevyužili a rozhodli se setrvat i pro nadcházející sezónu.
Rok 2020 nebude ale výjimkou a i ten se zapíše do klubové kroniky. Letos TJ Sokol Klenovice na Hané slaví 90 let od svého založení, a tak se dají očekávat patřičné oslavy tohoto významného jubilea.
Přejme si proto, aby fotbal i nadále v Klenovicích bavil své diváky i samotné hráče a především přivedl na zelený pažit další fotbaluchtivé zájemce o tuto krásnou hru. #CHAMP19NS

Okénko minulého zápasu - 14. kolo

4.11.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - FK Troubky 2:4 (1:3)
Branky: 19. César, 66. Dadák – 10. Stoklásek, 14. P. Brázda, 40. D. Brázda, 90. Petráš. Rozhodčí: Molík – Zatloukal, Klusal. Žluté karty: 44. Liška, 65. Prášil, 81. Dadák, 90. César – 19. Zatloukal, 37. Petráš, 71. D. Brázda, 81. Matela. Diváků: 99.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Frys, Prášil, Liška, César – Drexler, Dadák – Skřička, Rozehnal, Popelka – Zapletal. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Myslím, že jsme odehráli slušné utkání. Snažili jsme se kombinovat, vytvořili jsme si také dost šancí. Troubky do čeho koply, z toho byl gól. Po snížení jsme udělali chybu a dostali na 1:3. Z přímého kopu jsme dali gól a následně tlačili soupeře. Vstřelili jsme dokonce vyrovnávací branku, která nám bohužel nebyla uznána. Možná, kdyby bylo VAR i v našich soutěžích, tak to dopadlo lépe. (smích) Dadák a César měli pak ještě nějaké šance, ale nedali a v závěru nám utekl hráč a rozhodl zápas.“

Pozvánka na 14. kolo

2.11.2019 Dnešní dušičková sobota je sváteční i z hlediska klenovské kopané. Nedaleko hřbitova se totiž na zeleném pažitu utkáme v posledním letošním utkání s Troubkami. Stejně jako loni se jedná o jarní předehrávku Smoos 1.B třídy skupiny A. Všichni si dobře pamatujeme, jak dopadl zápas v minulé sezóně. Rádi bychom jej napodobili i letos. Proto jste všichni zváni nejen na fotbalový zážitek, ale i na následnou DOPÍJENOU, která bude rozhodně stát za to. Bohatá tombola, nějaké to překvapení, ale hlavně celá klenovská družina.

Zveřejnil(a) TJ Sokol Klenovice na Hané dne Středa 30. října 2019

Okénko minulého zápasu - 13. kolo

29.10.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Mostkovice 4:0 (1:0)
Branky: 51. a 84. Rozehnal, 31. Frys, 76. Skřička. Rozhodčí: Vachutka – Sedláček, Pytlíček. Žluté karty: bez karet. Diváků: 100.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Spálovský (46. Spálovský), Prášil, Cetkovský (53. Zapletal), César – Frys, Drexler (61. Popelka), Dadák, Pytela - Rozehnal - Všianský (4. Pokorný, 74. Skřička). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Řekl bych, že to vůbec nebylo tak jednoznačné, jak vypadá výsledek. V první půlce nás soupeř překvapil, byl rychlý, fotbalový, lepší než my. Těžko jsme se s tím vyrovnávali. Darovali nám ale branku. To byla výhoda, od té chvíle jsme byli klidnější. Soupeř nám daroval tři góly, byli jsme šťastnější, sami jsme si tolik šancí zase nevypracovali. Ale rozhodně Mostkovice nebyly o tolik horším soupeřem, jak napovídá skóre.“

Pozvánka na 13. kolo

23.10.2019 Ani jsme se nenadáli a je tu konec první poloviny sezóny. V sobotu přivítáme na svém hřišti poslední Mostkovice, to však neznamená, že by mělo jít o snadné utkání. Naopak. Regionální derby většinou nerozhoduje postavení v tabulce, ani současná forma. Vždy jde o velmi prestižní zápasy, ve kterých se chce každé mužstvo představit v co nejlepším světle. Věříme, že po závěrečném hvizdu bude mít více radosti naše družina a zakončí podzim vítězstvím.

Zveřejnil(a) TJ Sokol Klenovice na Hané dne Středa 23. října 2019

Okénko minulého zápasu - 12. kolo

21.10.2019
TJ Sokol v Pivíně - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:0 (1:0)
Branky: 43. Trajer. Rozhodčí: Sedláček – Stloukal, Doležal. Žluté karty: 75. M. Svozil - 56. Grepl, 66. Prášil. Diváků: 240.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Spálovský, Cetkovský, Prášil, César – Frys, Rozehnal, Dadák (78. Maňák), Skřička – Pokorný (46. Grepl, 76. Popelka), Zapletal. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Bylo to remízové utkání, my jsm eměli v prvním poločase tři střely Césara, soupeř hrozil z přímých kopů, které zahrával velice dobře, ale brankář nás podržel. V závěru utkání ještě zneškodnil nájezd Vláčilíka. Udělali jsme jednu chybu, po níž dali domácí branku, což rozhodlo o výsledku. Druhou půli jsme odehráli špatně. Po čtvrthodině jsme chtěli přeskupit sestavu, začít hrát více po zemi a útočit, bohužel balón byl pořád ve vzduchu. Problémem byla také dvě vynucená střídání. Jsem rád, že se utkání obešlo bez nějakých výtržností, akorát mě mrzí zákrok Svozila na Dadáka loktem do hlavy. Nechápu, proč se toto děje.“

Pozvánka na 12. kolo

16.10.2019 Nejočekávanější zápas podzimu je tady, proto nás přijďte opět podpořit v co nejhojnějším počtu!!! Není potřeba připomínat, jak dopadlo poslední vzájemné měření sil. Je tu ale nová sezóna a zcela jiný zápas. Cíl pro obě mužstva se ale nemění a tím je jednoznačně vítězství. Domácím se po nepovedeném úvodu daří získávat utkání jako na běžícím pásu. To nám jich několik zbytečně uteklo, a tak se i tentokrát pokusíme v derby uspět a vybojovat tolik potřebné body do tabulky.

Okénko minulého zápasu - 11. kolo

15.10.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - FC Želatovice 3:0 (1:0)
Branky: 40. Dadák, 59. Všianský, 80. Rozehnal. Rozhodčí: Lizna – Majer, Hubený. Žluté karty: 37. Dreksler - 80. Koplík, 82. Král. Diváků: 105.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Spálovský, Dreksler, Prášil (72. Grepl), César – Frys, Rozehnal, Dadák (83. Popelka), Zapletal (46. Skřička) – Pokorný, Všianský (87. Drábek). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Šli jsme do zápasu s tím, že je to pro nás důležité utkání. V prvním poločase jsme měli dvě vyložené šance, a kdybychom je proměnili, mohli jsme rozhodnout. Nedali jsme je. Soupeř toho tolik neměl. Podařilo se nám později dostat do vedení Dadákem, který krásně trefil z přímého kopu. ve druhém poločase soupeř hru otevřel a my měli více místa na útočení. Měli jsme další šance, neproměnili jsme je. Celkově to bylo spíše bojovné utkání, což se ale při pohledu do tabulky dalo čekat. Musím pochválit hráče. I když nám někteří chyběli, tak to ti hrající odmakali do poslední minuty. Uhráli jsme důležité tři body.“

Okénko minulého zápasu - 9. kolo

30.09.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Újezdec 5:1 (2:0)
Branky: 59. a 83. Pokorný, 14. Všianský, 41. César, 62. Dreksler - 76. Klobáska (pk). Rozhodčí: Šerý – Bašný, Majer. Žluté karty: 71. Rozehnal - 33. Stokláska, 33. Kocfelda, 81. Klobáska. Diváků: 100.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Liška, Cetkovský, Maňák, César – Frys (67. Skřička), Dreksler, Rozehnal, Popelka – Všianský (40. Pokorný F.), Zapletal. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Musím říct, že jsme hráli s jedním z nejlepších soupeřů v lize. Hráli jsme odzadu a na brejky. Naprostá většina branek taky z brejků padla. Chválím to, že kluci plnili pokyny, co jsme si řekli. Pěkný fotbal to nebyl, ale účelný ano. A máme tři body.“

Okénko minulého zápasu - 8. kolo

24.09.2019
TJ Sokol Jezernice - TJ Sokol Klenovice na Hané 5:6pk (3:2)
Branky: 2. a 68. Macháček, 31. a 60. Simon, 22. Maňak (vlastní) – 4. Všianský, 29. Borovský, 66. Pokorný, 74. Zapletal, 86. Cézar. Rozhodčí: Bašný – Kundrát, Hruboš. Žluté karty: 85. Klepík – 68. Pokorný, 76. Maňak, 82. Dreksler, 84. Liška. Diváků: 103.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Liška, Cetkovský, Maňák, César – Frys (90. Popelka), Dreksler, Skřička, Grepl (75. Zapletal) – Všianský, Borovský (57. F. Pokorný). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Než jsme se rozkoukali, už jsme prohrávali. Po chvilce se nám ale po hezké akci podařilo vyrovnat. Dali jsme si následně vlastňáka, do poločasu to bylo 2:3. Druhá půle byla podobná. Za stavu 3:5 se zápas zdál být v 70. minutě rozhodnutý, musím ale pochválit kluky, že nerezignovali. César nakonec srovnával na 5:5 a v penaltách nám v bráně pomohl Pokorný, který tři chytil. Za dva body jsme spokojení.“

Okénko minulého zápasu - 7. kolo

16.09.2019
TJ Sokol Otaslavice - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:3 (0:2)
Branky: 72. Vogl (pk) – 39. Pytela, 42. César, 69. Všianský. Rozhodčí: Lasovský – Vachutka, Weiser. Žluté karty: 20. Dreksler, 22. Liška, 35. Maňák, 55. Frys, 73. César, 88. Hýbl. Diváků: 120.
Sestava Klenovic: Hýbl – Liška, Cetkovský, Maňák, César – Frys, Dreksler, Rozehnal, Grepl (62. Zapletal) – Všianský (89. Popelka), Pytela (46. F. Pokorný). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Utkání bylo hodně bojovné a především nervózní. Napomohl tomu výkon rozhodčího. Byli jsme určitě nepatrně lepší a výhra je zasloužená. Oba týmy měly velmi málo bodů a teď už je chtěly vybojovat. Kluci odehráli, na čem jsme se domluvili, a jsem rád, že jsme tento zápas zvládli. Musím jim poděkovat.“

Pozvánka na 7. kolo

11.09.2019 Potřetí v řadě cestujeme na venkovní utkání. Doposud čekáme na tříbodový zisk, kterým bychom se rádi odrazili ode dna. V sobotu k tomu bude další příležitost, v cestě nám však stojí hráči Otaslavic. Další regionální derby tak bude mít obrovský náboj, neboť ani soupeř nezažívá ideální vstup do sezóny. Očekáváme vaši plnou podporu a bouřlivou atmosféru.

Okénko minulého zápasu - 6. kolo

10.09.2019
TJ Sokol Vrchoslavice 1946 - TJ Sokol Klenovice na Hané 5:3 (2:2)
Branky: 16. a 90. Machálek, 34. Jašek, 69. Buriánek, 70. Dostál – 14. Grepl, 38. Všianský, 83. Dreksler. Rozhodčí: Molík – Vachutka, Duda. Žluté karty: 85. Kankovský – 60. Pokorný, 71. Všianský, 75. César, 82. Maňák. Červené karty: 60. Spálovský. Diváků: 99.
Sestava Klenovic: Hýbl – Spálovský, Maňak, Cetkovský, César – Frys, Dreksler, Liška (72. Skřička), Grepl – Všianský, Zapletal (88. Pokorný). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„První polovina zápasu byla vyrovnaná, ve druhé nás soupeř přehrál. Byli klidnější, lépe kombinovali. Po vyloučení našeho hráče se to stalo ještě viditelnější. Na druhou stranu jsme mohli uhrát bod, když jsme za stavu 4:3 kopali jedenáctku, ale neproměnili jsme ji. Vzápětí nato padl gól na 5:3 a bylo po zápase.“

Okénko minulého zápasu - 5. kolo

3.09.2019
SK Radslavice - TJ Sokol Klenovice na Hané 5:4 (3:2)
Branky: 7. Matyáš, 15. a 20. Horák, 80. Horký, 87. Strnad – 17. Všianský, 39. César, 53. a 77. Frys. Rozhodčí: Smékal – Štěpán, Labaš. Žluté karty: 27. Matyáš – 30. Dadák, 44. Spálovský, 49. Frys, 82. Liška. Diváků: 92.
Sestava Klenovic: Hýbl – Spálovský, Liška, César, Grepl – Frys, Dreksler, Dadák (84. Skřička), Popelka – Všianský, Zapletal. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Určitě jsme nebyli horším týmem. Minimálně bod jsme si zasloužili. Kluky musím pochválit, že dokázali otočit průběh zápasu, bohužel jsme to po dvou individuálních chybách ztratili. Musíme se poučit z těch chyb, jinak ty body sbírat nebudeme.“

Okénko minulého zápasu - 4. kolo

25.08.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Ústí "B" 3:4pk (1:1)
Branky: 37. Všianský, 77. Borovský, 80. Zapletal – 41. Frydrych, 59. Kopecký, 62. Palacký. Rozhodčí: Vachutka – Majer, Weiser. Žluté karty: 23. Všianský, 68. Hýbl, 70. Dreksler – 30. Rebenda, 90. Palacký. Diváků: 220.
Sestava Klenovic: Hýbl – Maňák (57. Zapletal), Liška, Cetkovský, Prášil (76. Popelka) – Frys, Dreksler, Dadák, Skřička (80. Grepl) – Rozehnal – Všianský (67. Borovský). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Sice jsme doma ztratili body, ale chtěl bych kluky pochválit. I když se ten zápas nevyvíjel příznivě v jednu chvíli, tak kluci bojovali, jezdili na plno až do konce. V první půli jsme si šance vypracovali, ale proměnili jsme jen jednu. Na konci poločasu soupeř vyrovnal po naší chybě. Začátek druhé půle jsme si vybrali slabší chvilku. V té době jsme také obdrželi dvě branky. Řekl bych i trochu nešťastně. Takovou branku, co jsme dostali, to si myslím, že už se tomu hráči nikdy nepodaří. Ale kluci nezpanikařili a makali až do konce. Na konci jsme to utkání mohli dovést do vítězného konce, ale i to, jak se kluci do zápasu vrátili, má můj obdiv.“

Pozvánka na 4. kolo

22.08.2019 Podruhé v sezóně se představíme domácímu publiku, kterému bychom už rádi prokázali, proč jsme minulý ročník získali mistrovský titul. Soupeř však nebude vůbec snadný. Právě proti rezervě Ústí se nám ale v posledním vzájemném utkání podařilo převzít vedení v soutěži, které jsme již nepustili. Teď však obě mužstva nezažívají povedený vstup, a tak to bude tuhý boj. Věřme, že se šťastnějším koncem pro naši partu. Hodové utkání startuje půl hodinky po šestnácté hodině, poločasová soutěž na vás i tentokrát čeká. Přijďte nás v co nejhojnějším počtu podpořit, společně pak úspěch můžeme oslavit na hodové zábavě, na které jste všichni vítáni.

Zveřejnil(a) TJ Sokol Klenovice na Hané dne Čtvrtek 22. srpna 2019

Okénko minulého zápasu - 3. kolo

20.08.2019
TJ Sokol Tovačov - TJ Sokol Klenovice na Hané 5:1 (3:1)
Branky: 22. a 34. Štimpl, 61. a 79. (pk) Zajíc, 41. Zatloukal - 8. Dreksler. Rozhodčí: Kundrát - Šerý, Odstrčil. Žluté karty: 79. Dreksler. Diváků: 210.
Sestava Klenovic: Hýbl – Frys, Cetkovský, Liška, Popelka – Grepl (39. Prášil), Skřička (76. Drábek), Dreksler, Zapletal - Rozehnal - Všianský.Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Myslím si, že zase tak špatné to herně nebylo. Dostali jsme se brzy do vedení, ale pak nám hráč proběhl obranou. O poločase to bylo 3:1. Řekli jsme si, že se s tím dá ještě něco udělat. Soupeře jsme zavřeli, ale z brejku a z jedenáctky jsme dostali další dvě branky a bylo po zápase.“

Pozvánka na 3. kolo

15.08.2019 Po dvou neúspěšných kolech zavítá v neděli naše ekipa na horkou tovačovskou půdu. Všichni dobře víme, jak dopadlo poslední měření sil, a proto i vzhledem k této skutečnosti bychom rádi napravili poměr vzájemných střetnutí. Utkání začíná půl hodinky po šestnácté hodině, budeme se těšit na vaši podporu.

Okénko minulého zápasu - 2. kolo

12.08.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Horní Moštěnice 1:3 (0:2)
Branky: 75. Frys - 12., 21. a 66. (pk) Suchánek. Rozhodčí: Kryl – Pytlíček, Krátký. Žluté karty: 65. Liška, 85. Dadák - 87. Pochyla. Diváků: 100.
Sestava Klenovic: Hýbl – Frys, Cetkovský, Liška, Prášil (72. Spálovský) – Skřička (80. Maňák), Dadák, Dreksler, Popelka (66. Zapletal) - Rozehnal – Pytela (40. Borovský). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Z naší strany velice smolný zápas, udělali jsme dvě chyby a jednu penaltu. Soupeř je všechny dokázal potrestat. My jsme určitě herně nebyli horším týmem, ale za stavu 2:0 jsme nedokázali proměnit žádnou z vyložených šancí, a tím, že jsme je neproměnili, jsem se dostali do útlumu, to zápas rozhodlo. Potom si soupeř došel pro penaltu. Za stavu 3:0 byl zápas ztracený. Pak už jsme jen zkorigovali na 1:3. Je škoda, že jsme doma ztratili, byl to takový nešťastný zápas.“

Okénko minulého zápasu - 1. kolo

7.08.2019
FK Troubky - TJ Sokol Klenovice na Hané 5:1 (1:2)
Branky: 33. a 68. Brázda, 52. Koller (pk), 69. Petráš, 79. Polepil - 35. Pytela. Rozhodčí: Šafařík - Čampišová, Januš. Žluté karty: 35. Pytela, 55. César. Diváků: 150.
Sestava Klenovic: Hýbl – Grepl (70. Spálovský), Prášil, Frys, César – Pytela, Dadák (71. Maňák), Dreksler, Popelka (45. Skřička) – Zapletal - Všianský.Trenér: Vladimír Horák.

Pozvánka na 1. kolo

2.08.2019 Léto je v plném proudu, stejně tak tomu bude i na fotbalovém hřišti v nedalekých Troubkách, kam stejně jako v loňském roce zajíždíme k prvnímu soutěžnímu utkání. Skvělý start a ještě lepší odveta nám přinesla zisk titulu, soupeř se ale po skvělých výsledcích vyhoupl až na konečné třetí místo. Půjde tak o zajímavé utkání, i vzhledem k tomu, že obě mužstva chtějí do soutěže vstoupit co nejlépe. Věříme, že i marodka našich opor nebude překážkou k bodovému zisku, proto nás přijďte podpořit v co nejhojnějším počtu. Utkání startuje v 17hod.

Postup se rozplynul ve druhé půli

1.08.2019 Výborný vstup mělo naše mužstvo do pohárového utkání, kdy se Martin César opřel do míče a ten skončil až za zády bezmocného Simandla. Hosté se ale brzy dočkali vyrovnání, na které jsme reagovali další povedenou trefou Lukáše Fryse. Ještě do poločasu se však hosté s nepříznivým stavem poprali a do šaten se tak na kost promočení aktéři vydali za nerozhodnutého stavu. Druhá půle patřila plumlovským hráčům, kteří zejména ve středu hřiště dostali více prostoru a třemi góly rozhodli o postupu do dalšího kola poháru. Za zmínku stojí ještě dvě nastřelené tyče našeho mužstva, bohužel ani jedna z nich nepomohla ke vstřelení potřebné branky.

1. kolo poháru OFS Prostějov
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Plumlov 2:5 (2:2)
Branky: 8. César, 15. Frys - 8., 30, 64. a 88. Hladký, 58. Spáčil Rozhodčí: Domish – Horák, Mlčoch. Diváků: 55.
Sestava Klenovic: Hýbl – Spálovský (46. Skřička), Cetkovský, Prášil (46. Grepl), Popelka (71. Drábek) – Frys, Dreksler, César (65. Maňák), Zapletal – Pytela - Všianský (75. Pokorný). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Soupeř nás přehrával. Ve středu pole výrazně. Dostali jsme tři branky z malého vápna, to by se nám nemělo stávat. Dvakrát jsme se taky dostali do vedení a ani jednou jsme to nedokázali udržet déle a nějak toho využít. Zahráli jsme si ale dobrý zápas s kvalitním soupeřem. Byl to pro nás taky jediný test před sezónou. Určitě z této porážky nebudu dělat nějaké drama. Důležitější bude vstup do nové sezóny. “

1. kolo okresního poháru

21.07.2019 Generálkou na nový ročník nám budou hráči Plumlova, kteří do Klenovic zavítají v rámci 1. kola Okresního poháru Prostějovska. Tradičně se s tímto soupeřem potkáváme v přípravě, tentokrát bude mít zápas bojovnější náboj. Vloni jsme až na penalty padli s Čechovicemi, letos bychom rádi navázali na dobrý výkon z předešlé sezóny a vkročili tak správnou nohou do mistrovského ročníku. Utkání začíná v neděli od 17hod na klenovském pažitu.

Mistrovský ročník odstartován

16.07.2019 Dnes opět ožije sportovní areál v Klenovicích na Hané, kde si dostaveníčko dá parta fotbalových nadšenců, aby se co nejlépe připravila na nový ročník, který o prvním srpnovém víkendu odstartuje na hřišti v Troubkách. Domácí fanoušky zveme hned následující víkend, tj. 10. srpna 2019 proti staronováčkovi z Horních Moštěnic. Věříme, že přijdete v co nejhojnějším počtu. DRŽÍME TI MÍSTO!!!

Okénko minulého zápasu - 15. kolo

17.06.2019
TJ Sokol Mostkovice - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:5 (1:2)
Branky: 34. Krčal, 72. Kroupa - 20. a 81. Popelka, 35. Zapletal, 56. Borovský, 64. Dreksler. Rozhodčí: Antoníček. Žluté karty: bez karet. Diváků: 100.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Frys, Prášil, Cetkovský, César (46. Grepl) – Drábek (46. Spálovský), Dadák (46. Borovský/71. Fojtek), Dreksler, Popelka – Rozehnal, Zapletal (73. Kašuba).Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Zápas to byl spíše přátelský, oba týmy měly své jisté a podle toho zápas vypadal. Hrál se hodně útočný fotbal, šance byly na obou stranách, my jsme jich ale měli více a byli produktivnější, díky tomu jsme si odvezli všechny tři body.“

Pozvánka na 15. kolo

13.06.2019 Tak jsme se dočkali. GRAND FINÁLE jsme si ani nemohli představit lépe. Před námi je již jen poslední utkání letošního ročníku Smoos I.B třídy, skupiny A, zakončené mistrovskou korunovací. Přijďte si užít velkolepou událost a oslavte s námi zisk titulu. Věříme, že si nejen zápas, ale i následné bujaření užijete plnými doušky, stejně jako to hodláme udělat my. Po zápase společný přesun do Klenovic, kde to teprve bude stát za to!!!

Okénko minulého zápasu - 26. kolo

11.06.2019
TJ Sokol v Pivíně - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:3 (0:2)
Branky: 51. Švéda R., 53. Pospíšil - 1. Popelka, 10. Zapletal, 57. César (pk). Rozhodčí: Šteier – Dokoupil, Šafařík. Žluté karty: 55. Svozil M., 60. Vrba - 27. Dreksler, 69. César. Diváků: 400.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Spálovský, Šlézar, Cetkovský, César – Frys, Rozehnal, Dreksler, Popelka – Grepl (90. Prášil), Zapletal.Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Bylo to derby, což je vždycky těžké utkání, navíc s Pivínem nemáme dlouhodobě moc dobrou bilanci. Proto jsme se hodně soustředili sami na sebe, abychom se nenechali rozhodit atmosférou včetně případných výpadů z hlediště. Odstartovali jsme výborně a rychle vedli 2:0, na můj vkus možná příliš brzy. Po přestávce bohužel přišly naše dvě hrubé chyby vedoucí k bleskovému vyrovnání, v tu chvíli jsem po pravdě moc nevěřil v úspěšný výsledek. Viditelně nám docházely síly, naštěstí se podařilo jít z penalty znovu do vedení. A skóre 3:2 pro nás už zůstalo přes řadu šancí na obou stranách. Kvalitní soupeř tažený Svozily v závěru tlačil, ale kluci makali na doraz a vítězství udrželi. Samozřejmě jsme moc spokojení, tuhle sezónu zvládáme skvěle. Vyhrát I.B třídu je paráda. Postup výš? Musíme si všichni v klubu sednout a poradit se, jestli do toho půjdeme.“

Pozvánka na 26. kolo

8.06.2019 Domácí zápasy máme letos již za sebou, ale ještě je ve hře půltucet bodů. Část z nich se budeme snažit ukořistit na horké "turecké" půdě v Pivíně, kam zajíždíme v neděli v rámci šestadvacátého kola Smoos I.B třídy skupiny A. Důležitost zápasu není třeba připomínat, a proto očekáváme i vaši velkou podporu, aby atmosféra tohoto zápasu byla ještě více umocněna. V neděli si tedy nic neplánujte, program je daný. Úvodní hvizd zazní v 17hod.

Okénko minulého zápasu - 25. kolo

5.06.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - FC Želatovice "B" 2:1PK (0:0)
Branky: 77. César – 46. Čtvrtníček. Rozhodčí: Šteier – Vedral, Doležal. Žluté karty: 52. Prášil, 56. Spálovský, 66. Popelka, 86. Drábek – 43. Zlámal, 75. Perutka. Diváků: 75.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Spálovský, Cetkovský (46. Drábek), Šlézar, César – Frys, Prášil, Deksler, Popelka (77. Sigmund) – Zapletal, Rozehnal.Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Byl to jednoznačně zápas hostujícího mužstva. Soupeř byl lepší a přehrával nás úplně ve všem. Daleko větší důraz, daleko více šancí. My jsme byli jenom produktivnější. Jednou jsme dali tyč a podruhé jsme dali branku. Pro nás asi šťastná remíza. Na penalty je to už loterie, tentokrát jsme je dokázali zvládnout lépe a bereme bod navíc.“

Pozvánka na 25. kolo

30.05.2019 Uteklo to jako voda a je před námi poslední domácí zápas letošního ročníku Smoos I.B třídy skupiny A. Vítězství v minulém kole nás vyneslo na první příčku, kde bychom rádi setrvali i po následujícím utkání. V sobotu k nám zavítá rezerva Želatovic a na nás bude ji poslat domů s prázdnou. Přijďte se proto přesvědčit, zda se nám to podaří. Utkání začíná opět v 17hodin, poločasová soutěž je již tradicí, tentokrát však vylosujeme více šťastlivců o hodnotné ceny. Po zápase, doufejme, že vítězném, proběhne velkoplošná projekce finále Ligy mistrů, na který jste také všichni zváni.

Zveřejnil(a) TJ Sokol Klenovice na Hané dne Čtvrtek 30. května 2019

Okénko minulého zápasu - 24. kolo

28.05.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Ústí "B" 2:1 (0:0)
Branky: 50. Borovský, 85. Grepl - 78. Urbášek. Rozhodčí: Petrásek – Bašný, Hruboš. Žluté karty: 54. Liška, 68. Rozehnal - 44. Šerý, 70. Kopecký. Diváků: 102.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Spálovský, Liška (90. Šlézar), Cetkovský, César – Grepl (90. Drábek), Rozehnal, Dreksler, Popelka – Pytela (10. Borovský), Zapletal.Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Potvrdilo se, že má Ústí výborný tým. Myslím si, že to bylo nejlepší mužstvo, co zde hrálo na jaře. A z naší strany i vzhledem k sestavě jedno z nejlepších odehraných utkání. Podle mě remízové utkání, ale měli jsme více štěstí. Dali jsme dva góly, nastřelili tyč, měli jsme tam ještě další šance. U soupeře bylo vidět, že je velice dobře fyzicky připraven, přijel navíc posílen z áčka. Myslím si, že nás po fyzické stránce přehrávali. Ale my jsme trpělivě čekali na šance, proměnili je a nakonec jsme šťastnější. I když, remíza by byla spravedlivější.“

Pozvánka na 24. kolo

22.05.2019 Máme před sebou dvě domácí utkání a hned to první můžeme právem označit za ZÁPAS SEZÓNY. Všichni si moc dobře uvědomujeme důležitost tohoto střetnutí, stejně jako sílu soupeře, který v současné chvíli okupuje první příčku tabulky. A právě ta je v v sázce. Tříbodový zisk nás katapultuje na špici Smoos I.B třídy, skupiny A. Přijďte nás proto podpořit v co nejhojnějším počtu, poločasová soutěž je pro vás i tentokrát připravena.

Zveřejnil(a) TJ Sokol Klenovice na Hané dne Středa 22. května 2019

Okénko minulého zápasu - 23. kolo

21.05.2019
TJ Sokol Tovačov - TJ Sokol Klenovice na Hané 6:4 (3:4)
Branky: 37. a 50. Rous, 67. a 81. Zajíc, 22. Pasz, 32. Dočkal - 7. Dreksler, 18. Pytela, 40. Rozehnal, 43. Grepl. Rozhodčí: Majer – Winkler, Lasovský. Žluté karty: 50. Rous, 85. Hodina - 35. Liška, 90.+2 César. Diváků: 178.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Spálovský, Prášil, Cetkovský, César – Zapletal, Liška, Dreksler, Popelka (81. Drábek) – Rozehnal - Pytela (28. Grepl).Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Vybrali jsme si trochu horší den, především v defenzívě nám to hodně haprovalo. Vedli jsme 2:0 a pak 4:3 po poločase, a přesto nedokázali dovést utkání do vítězného konce, což je trestuhodné. A také jsme za to zaplatili. Venku jsme sice dali čtyři branky, ale bylo to bohužel málo, protože v obraně jsme domácím dovolili úplně vše! Spokojenost tak být nemůže ani náhodou.“

Pozvánka na 23. kolo

19.05.2019 Již za pár hodin se utkáme s tovačovským Sokolem v dalším kole Smoos I.B třídy, skupiny A. Rádi bychom navázali na předchozí výsledky, nebude to rozhodně snadné utkání. Věřme, že i bez důležitých hráčů základní sestavy se s utkáním popasujeme co možno nejlépe. Budeme rádi, když u toho budete s námi.

Okénko minulého zápasu - 22. kolo

13.05.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Otaslavice 2:0 (1:0)
Branky: 11. Rozehnal, 50. Pytela. Rozhodčí: Pytláček – Hrbáček, Keluc. Žluté karty: 77. Prášil, 79. Dreksler, 88. César - 11. Drmola, 19. Hrazdíra. Diváků: 100.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Spálovský, Prášil, Cetkovský, César – Zapletal (88. Drábek), Dadák (21. Borovský), Dreksler, Popelka (63. Grepl) – Rozehnal - Pytela.Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Nechtěli jsme, aby chodili do plných, takže jsme nechávali více prostoru na středu hřiště. Druhá polovina se nám nepovedla, tam jsme hráli špatně. Hru nám ovlivnilo i to, že musel střídat Dadák. Máme tak sice tři body, ale musím říct, že se štěstím. Lepší jsme kromě využívání šancí nebyli v ničem. Ve druhém poločase nás soupeř přehrával.“

Pozvánka na 22. kolo

9.05.2019 V sobotu se na klenovském pažitu odehraje další regionální derby v rámci dvadvacátého kola Smoos I.B třídy skupiny A. Soupeřem nám budou hráči Sokola Otaslavice, kterým máme rozhodně co vracet, ale rádi bychom potvrdili i dobrou formu v jarní části sezóny a navázali tak na předchozí úspěchy. Věřme, že nám bude přát i počasí, abyste si i vy přišli na své nejen v poločasové soutěži. Tak tedy zapiště si do kalendáře - sobota, půl hodinky po šestnácté, další fotbalová podívaná ve sportovním areálu v Klenovicích na Hané.

Zveřejnil(a) TJ Sokol Klenovice na Hané dne Čtvrtek 9. května 2019

Okénko minulého zápasu - 21. kolo

6.05.2019
TJ Haná Prostějov - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:2 (0:1)
Branky: 56. Čermák - 33. Všianský, 79. Borovský. Rozhodčí: Novák – Slota, Štěpán. Žluté karty: 66. Gábor, 82. Krupička - 36. Prášil, 65. Dadák. Diváků: 56.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Spálovský, Prášil, Cetkovský, César – Zapletal (46. Frys), Dadák (75. Grepl), Dreksler, Popelka (46. Pytela) – Rozehnal - Všianský (75. Borovský).Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Jako každý zápas jsme měli územní převahu, ale branky nám tam dvakrát nepadají. Upozorňoval jsem kluky na Gábora, což je rozdílový hráč Hané, a také na její standardky. Z jedné jsme bohužel dostali gól. Na plac pak šel ale Borovský, který dal vítězný gól. Mohli jsme i zvýšit, v závěru jsme pak měli štěstí, že šla soupeřova střela do břevna. Celkově si myslím, že jsme se zde vyrovnali s tím, co nás čekalo - tedy malé hřiště, přehuštěné a celkově bojovný zápas.“

Pozvánka na 21. kolo

2.05.2019 K dalšímu venkovnímu utkání zajíždíme na umělku do Prostějova, kde se opět popereme o co nejlepší výsledek. Prostějovská Haná zaznamenala jarní vzestup, a tak nás nečeká rozhodně snadná bitva. Budeme však chtít navázat na úspěchy z venkovních zápasů a potvrdit tak naše postavení v tabulce.

Okénko minulého zápasu - 20. kolo

29.04.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - SK Radslavice 1:0 (1:0)
Branka: 29. Všianský. Rozhodčí: Horák – Mlčoch, Látal. Žluté karty: 51. Cetkovský - 48. Stoklásek, 80. Horák. Diváků: 63.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Spálovský, Prášil, Cetkovský, Popelka – Frys (73. Drábek), Dadák, Dreksler, Zapletal (86. Grepl) – Rozehnal - Všianský (78. Borovský).Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Panuje určitě spokojenost. Potvrdili jsme předchozí vítězství a i když vyhráváme nejtěsnějším poměrem, body nám naskakují a ze třetího místa jsme nadšeni. Měli jsme v utkání územní převahu, dostali se do tří až čtyř vyložených šancí, ale momentálně nám to tam nepadá. Soupeř si vytvořil snad pouze jedinou příležitost, jinak jsme bránili bezchybně. I ve druhé půli jsme je zatlačili, oni se soustředili na brejky. Bohužel druhou branku jsme nepřidali, naopak v závěru nás zachránil brankář dvěma bravurními zákroky po rohových kopech hostů. Výhra je zasloužená.“

Pozvánka na 20. kolo

25.04.2019 K dalšímu domácímu utkání zveme všechny fandy nejen klenovského fotbalu. Soupeřem nám budou hráči Radslavic, se kterými bývají zápasy velice vyrovnané. Podzimní venkovní utkání jsme zvládli v závěru otočit v náš prospěch a přivést si plný počet bodů. Také tentokrát bychom chtěli uspět, zvláště na svém hřišti odčinit poslední domácí nešťastnou porážku. 20. kolo Smoos I.B třídy, skupiny A začíná v 16hod, na programu je již i tradiční poločasová soutěž.

Zveřejnil(a) TJ Sokol Klenovice na Hané dne Středa 24. dubna 2019

Okénko minulého zápasu - 19. kolo

22.04.2019
TJ Sokol Újezdec - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:2 (1:1)
Branky: 14. Zbožínek – 40. Všianský, 73. Prášil (pk). Rozhodčí: Šafařík – Vachutka, Látal. Žluté karty: 24. Šídlo, 26. Zývala – 60. Cetkovský. Diváků: 120.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Spálovský, Prášil, Cetkovský, César – Zapletal, Dadák, Rozehnal, Dreksler, Grepl (73. Popelka) – Všianský (88. Frys).Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Myslím, že jsme začali aktivněji, nastřelili jsme tyčku, bohužel takřka vzápětí jsme dostali branku. I v dalších minutách jsme se ale snažili o aktivní hru a v průběhu prvního poločasu měli převahu, ze které jsme pět minut před koncem vytěžili vyrovnání. Ve druhé půli jsme pokračovali v dobré hře, byli jsme lepší, dali jsme dvě břevna, až nám sudí pískli penaltu, kterou proměnil Prášil a dal konečně vítězný gól. Dle projevu hry to byl zasloužený triumf.“

Okénko minulého zápasu - 18. kolo

16.04.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Kovalovice 0:1 (0:0)
Branka: 89. Zezula. Rozhodčí: Lízna – Hruboš, Lasovský. Žluté karty: 21. Dreksler - 50. Krčmář, 69. Kantor, 71. Židlík. Diváků: 48.
Sestava Klenovic: Pokorný – Frys, Liška (66. Rozehnal), Cetkovský, César – Zapletal (77. Spálovský), Dadák, Dreksler, Prášil (60. Grepl) – Všianský, Popelka (70. Borovský). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Je to jednoznačná ztráta bodů! Sehráli jsme nešťastné utkání, ve kterém jsme byli lepší, vytvořili si více šancí, měli územní převahu, ale nedali bychom snad gól, ani kdybychom hráli ještě jeden zápas. Když jsme to v závěru otevřeli, hosté nám utekli do ojedinělého brejku a minutu před koncem rozhodli... Měli jsme opravdu plno šancí, klukům nemohu nic moc vyčíst. Až na tu koncovku. Neměli jsme prostě štěstíčko.“

Pozvánka na 18. kolo

10.04.2019 Podruhé v jarní části sezóny se představíme před svými fanoušky, kterým bychom rádi předvedli pohledný fotbal s vítězným koncem. Ačkoliv jsme v úvodních dvou střetnutích bodovali naplno, nečeká nás rozhodně nic jednoduchého. Na trenérský post se opět vrací kouč Horák, na lavičku by po zranění už měl být připraven i kapitán Rozehnal, s nímž je naše mužstvo ještě silnější.

Okénko minulého zápasu - 17. kolo

8.04.2019
TJ Sokol Jezernice - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:4 (1:3)
Branky: 10.(pk) a 39. Všianský, 26. Prášil, 70. César - 21. Simon (pk), 82. Kulhánek. Rozhodčí: Doležal – Šafařík, Matulík. Žluté karty: bez karet. Diváků: 115.
Sestava Klenovic: Pokorný – Frys, Liška, Cetkovský, César – Zapletal (70. Spálovský), Dadák (75. Šlézar), Dreksler, Prášil (45. Grepl) – Všianský, Popelka (83. Drábek) Zastupující trenér: Tomáš Rozehnal.

Hodnocení zastupujícího trenéra Klenovic Tomáše Rozehnala:

„Nálada skvělá, co víc si v neděli přát. Zvítězili jsme nad brzkým vstáváním i nad dobře připraveným soupeřem. Začali jsme velice aktivně a po krásném přenesení Césara na Zapletala jsme dostali výhodu pokutového kopu. Penaltu proměnil s přehledem Všianský. Poté hosté srovnali také z penalty, ale my jsme se stále tlačili do útoku a zaslouženě se trefil Prášil a opět kanonýr Všianský. Druhý poločas byl v naší kontrole, soupeře jsme pustili už jen do jedné šance, kterou se jim podařilo proměnit. Předtím ale navýšil historickou hlavičkou "Bubla" César a mohlo se slavit.“

Pozvánka na 17. kolo

5.04.2019 Netradičně v neděli ráno se střetneme s ambiciózním nováčkem z Jezernice. V prvním vzájemném měření sil jsme uspěli až na penalty, proto se dá i tentokrát očekávat nelehká bitva. Stejně jako my si i náš soupeř na úvod připsal cennou výhru ze hřiště lídra soutěže. Uspět však naše družina rozhodně chtít bude a pokusí se domácím zápas co nejvíce znepříjemnit.

Okénko minulého zápasu - 16. kolo

3.04.2019
TJ Sokol Klenovice na Hané - FK Němčice nad Hanou 3:1 (3:0)
Branky: 32. a 45. Dreksler, 36. César - 56. Horák. Rozhodčí: Borůvka – Valouch, Milar. Žluté karty: 59. Liška – 59. Frgál. Diváků: 150.
Sestava Klenovic: Pokorný – Frys, Cetkovský, Šlézar (56. Popelka), César (73. Spálovský) – Zapletal (86. Drábek), Liška, Dreksler, Prášil (81. Grepl) – Všianský (89. Dolák), Pytela. Zastupující trenér: Tomáš Rozehnal.

Hodnocení zastupujícího trenéra Klenovic Tomáše Rozehnala:

„Na utkání jsme se velice těšili celou zimu. Nastoupili jsme bez potrestaného Dadáka a zraněného kapitána Rozehnala, což ale ve výsledku nebylo vůbec oslabení. Kluci začali pozvolna, ale bojovně. Bojovnost se vyplatila a poločas jsme vyhráli 3:0. Druhé dějství již nebylo podle představ, pustili jsme Němčice do pár šancí, ale ti využili pouze jednu. Na závěr se nám podařilo také několik tutových šancích spálit. Vyzdvihl bych dorostence Zapletala, který odmakal a velice překvapil. Teď nás čeká těžký zápas v Jezernici a to nejen z důvodu, že domácí hrají v neděli už v 10 hodin dopoledne, ale také porazili vedoucí Ústí.“

Pozvánka na 16. kolo

27.03.2019 Tak jsme se dočkali!!! Ačkoliv poslední dny sužují region stále zimní teploty, o víkendu by se mělo jaro projevit v celé své kráse. Zejména však na klenovském pažitu bude k vidění první letošní utkání jarní části sezóny. 16. kolo Smoos I.B třídy, skupiny A odehrajeme tradičně v sobotu, se startem již v 15hod. Regionální derby s hráči němčického FK slibuje skvělý fotbal, ale také pořádnou atmosféru. Právě pro fanoušky je již samozřejmostí poločasová soutěž o hodnotné ceny. Přijďte nás proto podpořit v co největším počtu.

Pozvánka na výroční členskou schůzi

24.02.2019 Dle § 6 stanov Tělovýchovné jednoty SOKOL Klenovice na Hané, z. s., svolává předseda klubu VÝROČNÍ ČLENSKOU SCHŮZI, která se uskuteční 2. března 2019 od 17.00 hodin v klubovém zařízení Sportovního centra Klenovice na Hané.

Program:
1. zahájení
2. schválení programu členské schůze
3. výroční zpráva za rok 2018
4. zpráva o hospodaření za rok 2018
5. zprávy trenérů a vedoucích družstev
6. stanovení členských příspěvků na rok 2020
7. plán činnosti na rok 2019
8. diskuse
9. usnesení
10. závěr

Stanislav Cetkovský
předseda

Zimní příprava se blíží

12.01.2019 Opět po měsících nic nedělání začíná klenovským borcům zimní dril. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. I tak by se dal shrnout plán letošní přípravy na jarní část sezóny. Ten odstartuje v pátek 8. února od 18 hodin v místní hale. Po měsíci tvrdé dřiny se v březnu odehrají čtyři přípravná utkání. Tradiční celky Plumlov, Určice a v generálce Čechovice doplní souboj s celkem Držovic, který do posledního podzimního kola vévodil Okresnímu přeboru. Poslední březnový víkend už bude opět patřit Smoos 1.B třídě, skupiny A, konkrétně jejímu 15. kolu. Těšíme se na vaši podporu. Opět se můžete těšit na poločasovou střelbu na bránu, ale stejně jako hráči se můžete těšit na další novinky, které pro vás máme na jaře nachystány. Proto si už teď zaškrtněte v kalendáři všechny domácí utkání, aby vám některé náhodou neuniklo. Klenovský válec jede dál!!!

Okénko minulého zápasu - 14. kolo

5.11.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - FK Troubky 6:0 (3:0)
Branky: 45., 46. a 67. Všianský, 19. a 42. Dreksler, 82. Šlézar. Rozhodčí: Kašpar – Lasovský, Mlčoch. Žluté karty: 38. Dadák, 55. Cetkovský – 29. Kořínek, 80. Mlčoch. Červená karta: 86. Dadák. Diváků: 90.
Sestava Klenovic: Pokorný – Prášil, Cetkovský, Šlézar, César – Grepl (73. Sigmund), Dadák, Rozehnal, Dreksler, Popelka – Všianský (75. Borovský). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Jsem spokojen. Poslední zápas a vyhráli jsme. Prvních patnáct dvacet minut byly Troubky lepší a měl jsem obavy o výsledek, dva góly Erika Drekslera nás ale rozpohybovaly, byli jsme lepší a už jsme jim nedali šanci. Ještě do pauzy jsme dali třetí gól a hned po návratu čtvrtý, hosté se sice snažili zkorigovat, my jsme ale hráli důsledně zezadu. Terén byl nepříjemný, ale brankář dobře chytal, vyvarovali jsme se chyb a prosazovali jsme se z brejků. Byl to důležitý zápas, protože střed a závěr podzimu jsme měli špatný, chtěli jsme dokázat, že patříme ke špici I.B třídy. To se nám podařilo. A vyloučení Dadáka? První žlutá za faul byla jasná a pak to Stoklásek udělal takticky, když do něj nakopl míč. Takový je fotbal.“

Pozvánka na 14. kolo

1.11.2018 Tak rychle to uteklo a už je to tady. Všech třináct podzimních utkání máme za sebou, v sobotu je na pořadu závěrečný souboj tohoto kalendářního roku, které obstará jarní předehrávka s Troubkami. První vzájemný zápas vyzněl jednoznačně v náš prospěch, od té doby se ale soupeř zvedl a v současné chvíli je na tom bodově stejně, jako naše mužstvo. Půjde tak o důležité utkání, které zajistí vítězi lepší výchozí pozici pro jarní boje a větší klid a spokojenost do zimní přestávky. Úvodní hvizd zazní již ve 14hod, poločasová soutěž opět připravena a pak už jen společná oslava dobře zvládnutého podzimu.

Okénko minulého zápasu - 13. kolo

29.10.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol v Pivíně 2:3pk (1:1)
Branky: 11. Prášil (pk), 55. Všianský - 3. Frýbort, 84. Zapletal. Rozhodčí: Kylar – Kryl, Dömisch. Žluté karty: 74. Prášil, 78. Všianský – 10. Fürst, 28. Frýbort, 30. J. Svozil. Červené karty: 88. J. Svozil, 90. Fürst, 90. Makoš. Diváků: 250.
Sestava Klenovic: Pokorný – Frys, Cetkovský, Šlézar, Popelka – Dreksler, Dadák, Liška, Prášil (79. Grepl) – Rozehnal, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Myslím, že do vstřelení našeho druhého gólu jsme byli lepší. Povedlo se nám vyrovnat, i když jsme hned od třetí minuty prohrávali. Šance jsme si vypracovat uměli, ale také jsme neproměnili penaltu, což je ve výsledku škoda. Měli jsme územní převahu, ale bohužel po vstřelení druhé branky jsme přestali hrát a po chybě gólmana jsme nechali soupeře srovnat. Myslím, že jsme měli na vítězství.“

Pozvánka na 13. kolo

24.10.2018 DERBY JE TU!!!
Není většího zápasu pro oba týmy, než ten, který je na programu v posledním podzimním klání Smoos I.B třídy, skupiny A. V rámci 13. kola dojde na souboj dosavadně druhého a třetího celku tabulky. Ačkoliv je známo, že pro taková derby není postavení v soutěži tím nejdůležitějším faktorem, ani jedno mužstvo nebude chtít tomu druhému dát nic zadarmo, a tak se dá očekávat dramatické utkání od začátku do konce. Věříme, že si oba tábory zápas užijí a udělají potřebnou kulisu pro své hráče. I tentokrát bude připravena poločasová soutěž, tak si nezapomeňte zakoupit zpravodaj, ať máte šanci odnést si nějaký ten suvenýr.

Okénko minulého zápasu - 12. kolo

23.10.2018
FC Želatovice "B" - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:2pk (1:1)
Branky: 11. Němec - 19. Všianský. Rozhodčí: Novák – Borůvka, Labaš. Žluté karty: 43. Král, 55. Koplík – 43. Liška, 44. Spálovský, 72. Všianský. Diváků: 68.
Sestava Klenovic: Pokorný – Spálovský, Šlézar, Liška, César – Frys, Dreksler, Sigmund (51. Prášil), Popelka – Rozehnal, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Želatovice mají dobrý tým, takže zápas nebyl lehký, po deseti minutách jsme prohrávali. Zvládli jsme po chvíli vyrovnat a zápas byl vyrovnaný až do konce, takže se muselo jít na penalty, které jsme zvládli. Za dva body jsme rádi.“

Pozvánka na 12. kolo

21.10.2018 Poslední venkovní zápas odehrajeme v neděli odpoledne na hřišti v Želatovicích, kde se nám v dřívějších sezónách výsledkově dařilo. Abychom potvrdili tuto sérii a udrželi se na předních příčkách i po tomto utkání, bude zapotřebí na hřišti nechat vše a jít si za vítězstvím.

Okénko minulého zápasu - 11. kolo

18.10.2018
TJ Sokol Ústí "B" - TJ Sokol Klenovice na Hané 3:0 (0:0)
Branky: 47. Šerý, 63. a 73. Kádě. Rozhodčí: Dokoupil – Frais, Šerý. Žluté karty: 15. Pokorný, 66. Dreksler. Diváků: 70.
Sestava Klenovic: D. Pokorný – Frys, Cetkovský, Šlézar, Spálovský – Prášil (74. Grepl), Rozehnal, Dreksler, Popelka – F. Pokorný, Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„První poločas byl vyrovnaný a mohli jsme jít do vedení, utkání ale zčásti ovlivnila neproměněná penalta. Šel na ni Erik Dreksler, který při rozstřelech bývá úspěšný a věřil si, ale nevyšlo to. Soupeř měl taky šance, vedení bychom si ale více zasloužili my. Do druhé půle jsme vstupovali s cílem hrát zodpovědně, brzy jsme ale inkasovali z větší vzdálenosti a sami nedali vyloženou šanci. Během dalších dvaceti minut jsme dostali ještě dvě branky a bylo po zápase. Poslední kola se nám nedaří podle představ. Zčásti za to mohou zranění, přestalo se trénovat, nepřistupujeme k duelům, jak bychom měli. A je to vidět na hřišti. Jsme sice ofenzivní mužstvo, spoléháme se ale jen na dva hráče – Všianského a Rozehnala.“

Pozvánka na 11. kolo

11.10.2018 Před námi jsou dva venkovní zápasy. K prvnímu z nich zajíždíme do Ústí, tentokrát v nedělním odpoledni, namísto tradičních ranních hodin. Soupeř hraje již každoročně na nejvyšších příčkách, nejinak je tomu i po úvodních deseti kolech v letošní sezóně. Utkání to rozhodně nebude snadné, rádi bychom se ale svému soupeři ještě více přiblížili a přinejmenším zopakovali loňský výkon na ústeckém hřišti. Těšíme se i na vaši podporu.

Okénko minulého zápasu - 10. kolo

10.10.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Tovačov 1:2pk (0:1)
Branky: 65. Všianský – 12. Štimpl. Rozhodčí: Dokoupil – Dömish, Navrátil. Žluté karty: 4. Liška, 30. Dreksler, 77. Frys – 34. Štimpl. Diváků: 80.
Sestava Klenovic: Pokorný - Frys, Šlézar, Cetkovský, Popelka (46. Spálovský) – Dreksler, Liška – Grepl (46. Borovský), Rozehnal, Sigmund (74. Merdita) - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Z naší strany první poločas byl horší, udělali jsme dvě chyby a soupeř nás potrestal brankou. Ve druhé půli se naše hra zlepšila, soupeře jsme do ničeho nepustili a je jen škoda, že jsme proměnili pouze jednu z mnoha šancí, které jsme si vypracovali. Penalty nám úplně nevyšly, ačkoliv jsme se dostali po dvou neúspěšných zpět do hry, soupeř se přeci jen nakonec radoval z vítězství v této disciplíně.“

Pozvánka na 10. kolo

4.10.2018 K sobotnímu utkání, v pořadí již desátému, zavítají do Klenovic hráči nedalekého tovačovského Sokola. V minulém ročníku jsme body brali z venku, na domácím hřišti naopak neuspěli. I proto bychom rádi tuto bilanci vylepšili a zachovali si tak domácí neporazitelnost. Utkání začíná již v 15 hodin, budeme se těšit na vaši přízeň. Nezapomeňte na pokračování poločasové soutěže o hodnotné ceny.

Okénko minulého zápasu - 9. kolo

3.10.2018
TJ Sokol Otaslavice - TJ Sokol Klenovice na Hané 4:1 (3:0)
Branky: 13. Nejedlý, 23. a 50. Kaláb, 36. Pírek – 61. Borovský. Rozhodčí: Winkler – Kryl, Wencl. Žluté karty: 60. Šubrt, 70. Nejedlý, 89. Holinka – 47. Prášil, 85. Šlézar. Diváků: 100.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Frys, Cetkovský, Liška, Grepl - Prášil, Dreksler, Šlézar, Pokorný F. (46. Merdita) - Rozehnal - Borovský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Co k zápasu říct? Jedním slovem katastrofa. Utkání nenabídlo moc pohledných momentů. Domácí na nás vlétli od prvního okamžiku a projevili mnohem větší vůli po vítězství. Sužují nás zranění, nemoci, což se projevuje také na trénincích, kdy se sotva scházíme. To vše se negativně odráží i ve hře. Musíme zabrat a dát do toho více klidu, pak se vrátíme do pohody a ke hře, kterou jsme předváděli v úvodu sezóny.“

Pozvánka na 9. kolo

27.09.2018 Sobota je ve znamení dalšího regionálního derby. Tentokrát zajíždíme do Metlí, kde změříme síly s tamním Sokolem. A jako nováčkovi bychom jim měli ukázat, jak se hraje fotbal v 1.B třídě. Tabulkové postavení však není v tomto případě tak důležité, jako naše výhra, pro kterou si věřme do Otaslavic jedeme. Hodový zápas má výkop půl hodinky po patnácté, očekáváme vaši podporu.

Okénko minulého zápasu - 8. kolo

26.09.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Haná Prostějov 2:1pk (1:0)
Branky: 16. Všianský – 72. Čermák. Rozhodčí: Boháč – Hruboš, Kryl. Žluté karty: 28. César, 81. Dreksler. Diváků: 100.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Frys, Cetkovský, Šlézar, Liška - Grepl (73. Borovský), Prášil (53. Pytela), Dreksler, César (79. Spálovský) - Rozehnal - Všianský (34. Pokorný F.). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Věděli jsme, co bude Haná hrát, že budou zalezlí a hrát na dva útočníky. My jsme pak na začátku druhého poločasu nesmyslně přenechali iniciativu soupeři, místo abychom přidali další gól. Vzhledem k tomu, kde se nachází kluby v tabulce, jsem čekal, že získáme tři body, takže je to pro nás ztráta.“

Pozvánka na 8. kolo

20.09.2018 Na další regionální derby se mohou naši fanoušci těšit již tuto sobotu. Do Klenovic zavítá prostějovská Haná. Ač soupeř nezažívá nejlepší vstup do soutěže, utkání to nebude vůbec snadné. I když bychom regionálního zástupce viděli raději na přívětivější pozici, body, zvláště na domácí půdě, rozdávat ani v tomto případě nehodláme. Přijďte nás proto v sobotu podpořit, nezapomeňte si zakoupit také zpravodaj na poločasovou soutěž, odměnou vám budou nejen hodnotné ceny, ale také kvalitní fotbalová podívaná s vítězným koncem domácího celku.

Okénko minulého zápasu - 7. kolo

18.09.2018
SK Radslavice - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:3 (2:1)
Branky: 2. Šimeček, 34. Matyáš – 39. Prášil(pk), 75. a 77. Všianský. Rozhodčí: Vachutka – Matulík, Dokoupil. Žluté karty: 32. Suchánek, 80. Rada – 80. Pokorný. Diváků: 102.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Frys, Cetkovský, Šlézar, César - Grepl, Prášil (69. Pokorný), Dreksler, Popelka (46. Spálovský) - Rozehnal - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Herně se nám utkání vůbec nevydařilo. Kdybychom dostali čtyři branky, tak by se nebylo čemu divit. Dostali jsme dva a my dali kontaktní gól. V šatně jsme si o poločase něco vyříkali a do druhé půle nastoupili úplně jinak, z čehož jsme vytěžili dva góly a otočili zápas. Jsem rád, že to kluci nevzdali, když prohrávali, a šli za vítězstvím, i když to herně nebylo kdovíjak atraktivní. Toho si moc cením.“

Pozvánka na 7. kolo

13.09.2018 Blíží se víkend a s ním i další fotbalové utkání Klenovského válce. V neděli se představíme na hřišti Radslavic, kde to nebudeme mít rozhodně snadné. Naposledy jsme se ale na tamním hřišti radovali z vítězství, stejnou bilanci bychom si rádi zachovali i v letošním ročníku Smoos I.B třídy skupiny A. 7. kolo startuje v neděli již půl hodiny po patnácté. Těšíme se na vaši podporu.

Okénko minulého zápasu - 6. kolo

10.09.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Újezdec 5:1 (1:0)
Branky: 28. a 46. Rozehnal, 67. Všianský, 75. Spálovský, 90. Dreksler – 72. Zývala(pk). Rozhodčí: Bašný – Vachutka, Mlčoch. Žluté karty: 26. Frys, 52. Prášil, 61. Grepl, 77. César – 51. a 60. Jiříček, 66. Sova. Červené karty: 60. Jiříček. Diváků: 150.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Frys, Liška, Cetkovský, César - Grepl, Prášil (80. Borovský), Dreksler, Popelka (68. Spálovský) - Rozehnal - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Soupeř byl vysoce kvalitní a myslím, že k nám přijel s plánem vyhrát. My jsme doma ještě naplno nebodovali a chtěli jsme to už napravit. Jsem rád, že jsme se nedostali do vedení příliš brzo, jak v předchozích zápasech. O poločase jsem nabádal kluky, že je potřeba dát druhý gól, aby se uklidnili, což se povedlo, a od tak sedmdesáté minuty to byla z naší strany exhibice. Dařilo se nám dávat branky a hrálo se jen jedním směrem. Padla tam i červená karta z důvodu, řekl bych, nedisciplinovanosti soupeře, čehož jsme taktéž dokázali využít v náš prospěch.“

Pozvánka na 6. kolo

4.09.2018 Dalším soupeřem našeho týmu budou fotbalisté z Újezdce, kteří do soutěže také vstoupili s dobrou formou, a proto se dá očekávat dramatické utkání. Rádi bychom ale potěšili své fanoušky předvedenou hrou a hlavně plným bodovým ziskem, na který v domácím prostředí stále čekáme. Součástí utkání bude samozřejmě opět poločasová soutěž ve střelbě na bránu o hodnotné ceny. Proto neváhejte a přijďte do klenovského sportovního areálu, zakupte si zpravodaj a vykřičte si hlasivky.

Okénko minulého zápasu - 5. kolo

3.09.2018
TJ Sokol Kovalovice - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:1pk (1:1)
Branky: 36. Ševeček - 7. Všianský. Rozhodčí: P. Brázdil st. – Šmíd, Votava.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Spálovský, Liška, Cetkovský, Popelka - Frys, Prášil, Dreksler, César (70. Grepl) - Rozehnal - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Bod je málo. Vytvořili jsme si šance a vstřelili jsme dokonce tři branky, jenže dvě nám nebyly uznány, nechápu proč. Domácí měli nebezpečné auty a taky se dostávali do šancí, my jsme se s nimi ale v pohodě popasovali a nedovolili jim loženky. Je to sice bod z venku a chybělo nám šest hráčů, takže jsme měli jen jednoho na střídání, výsledek ale zamrzí. Když jsem ale viděl, co se tam dělo, tak to lépe dopadnout nemohlo. V Kovalovicích by dnes nevyhrál ani Juventus. Bylo to ale teprve páté kolo a sezóna bude ještě dlouhá. Jedeme dál a musíme se soustředit na Újezdec, tomu se taky daří. Doma jsme navíc zatím ještě naplno nebodovali.“

Pozvánka na 5. kolo

31.08.2018 K již pátému utkání nového soutěžního ročníku zajíždíme do nedalekých Kovalovic, kterým máme co oplácet. Samozřejmě myšleno ve sportovní rovině, ve které věříme, že se nedělní utkání ponese. Doufáme ve vaši podporu, abychom si i díky vám mohli udržet výbornou venkovní bilanci. 5. kolo Smoos I.B třídy, skupiny A startuje již v 16hodin.

Okénko minulého zápasu - 4. kolo

28.08.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Jezernice 3:2pk (1:1)
Branky: 7. a 47. Všianský - 13. Simon, 67. Schmidt. Rozhodčí: Hrbáček – Brázdil, Lasovský. Žluté karty: 78. César, 87 Sigmund – 90. Simon. Diváků: 200.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Liška, Cetkovský, Šlézar, Prášil (81. Popelka) - Frys, Dadák (64. Sigmund), Dreksler, Pytela (46. César) - Rozehnal - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Řekl bych, že po celé utkání jsme měli lehkou převahu. V utkání jsme dvakrát vedli, ale soupeř nás po našich chybách potrestal. Po remíze jsme zvládli vyhrát na penalty, ale myslím, že z naší strany bylo utkání dobré, že jsme bojovali, jezdili na sto procent. Soupeř byl silný, takže bereme i bod za remízu. Celkově to ale beru jako ztrátu, protože jsme dvakrát vedli.“

Pozvánka na 4. kolo

24.08.2018 Hody, hody, doprovody, dejte góla, chceme body! I tak by se dalo skandovat na sobotním hodovém utkání proti, již třetímu v řadě, nováčkovi z Jezernice. Rozhodně si nenechte ujít další domácí zápas klenovských borců, kteří pro vás, nejvěrnější fanoušky, připravili také novinku o hodnotné ceny. Proto neváhejte, přijďte, zakupte si zpravodaj a dál se nechte překvapit. 4. kolo Smoos 1.B třídy, skupiny A začíná v sobotu půl hodinky po šestnácté. Nezapomeňte podpořit také naše "staré" pány, kteří změří síly s Biskupicemi. Utkání začíná ve 13.30.

Okénko minulého zápasu - 3. kolo

23.08.2018
FK Němčice nad Hanou - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:6 (0:2)
Branky: 81. Horák – 7. Rozehnal, 37. Šlézar, 70. a 80. Všianský, 87. a 89. Pokorný F. Rozhodčí: Novák – Straka, Jílek. Žluté karty: 10. Navrátil, 25. Řezáč, 33. Nosek, 74. Spiller, 85. Tomek – 43. Pytela, 76. Cetkovský. Diváků: 153.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Spálovský, Cetkovský, Liška, Popelka - Frys, Šlézar, Dreksler (86. Pokorný F.), Pytela - Rozehnal - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Určitě spokojenost. Tři body z venku jsou důležité, ale i když je výsledek jednoznačný, nebyl to tak jednoduchý zápas, jak se může zdát. Soupeř měl v prvním poločase dvě nebezpečné šance, které naštěstí nevyužil. Ve druhém poločase jsme měli slabších deset minut, kdy jsme byli nervózní a nedařilo se, ale konec zápasu byl jednoznačně v naší režii, kdy jsme se zkoncentrovali a začali střílet góly.“

Pozvánka na 3. kolo

16.08.2018 Dalším z nováčků letošního ročníku, ačkoliv dobře známých, jsou fotbalisté z Němčic nad Hanou, kam v neděli zavítá i klenovská družina. Očekávat se dá nelehké utkání, rozhodně budeme chtít uspět a připsat si i ve 3. kole Smoos 1.B třídy, skupiny B další cenné body do tabulky. Očekáváme hojnou fanouškovskou podporu!!!

Okénko minulého zápasu - 2. kolo

13.08.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Mostkovice 3:2pk (2:0)
Branky: 5. Rozehnal, 10. Dadák - 52. Šlambor, 87. Milar Rozhodčí: Labaš – Majer, Šerý. Diváků: 110.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Spálovský (54. Maňák), Cetkovský, Šlézar, Popelka – Frys (81. César), Dreksler, Dadák (66. Pokorný F.), Pytela – Rozehnal - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„V desáté minutě jsme vedli o dvě branky, ani to nám nestačilo. Vletěli jsme na soupeře, dali jsme branky a v první půli předváděli to, co bychom chtěli. Ve druhé ale asi nastalo uspokojené a náskok jsme ztratili. Někteří hráči odešli fyzicky, po snížení jsme začali panikařit. Vypadli jsme ze hry a soupeř v euforii vyrovnal. Dvakrát jsme inkasovali ze standardek, dva rohy a dvě branky. Je to škoda, vyhráli jsme ale na penalty a máme aspoň dva body. Zpočátku jsme velice dobře kombinovali na dva tři doteky a přehrávali jsme je, Mostkovice mají ale dobré mužstvo, které ještě na jaře hrálo I.A třídu. Fotbal hrát nezapomněly.“

Pozvánka na 2. kolo

9.08.2018 V sobotu přivítáme regionální mužstvo, se kterým jsme se v minulosti již několikrát utkali. Mostkovičtí se museli poroučet z 1.A třídy a rozhodně nebudou chtít dát svou kůži zadarmo. V cestě jim však stojí Klenovské válec, který by rád navázal na úvodní kolo a využil domácího prostředí, které věříme, že bude nedobytnou tvrzí, jakou bylo loni na podzim. První letošní domácí utkání začíná od 17hod, přijďte nás podpořit v co nejhojnějším počtu.

Okénko minulého zápasu - 1. kolo

6.08.2018
FK Troubky - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:4 (0:0)
Branky: 54. Dadák, 60. a 90. Pytela, 88. Pokorný F. Rozhodčí: Horák – Winkler, Spurný. Diváků: 85.
Sestava Klenovic: Pokorný D. – Spálovský (89. Prášil), Cetkovský, César, Popelka – Frys, Šlézar (78. Pokorný F.), Dadák (64. Dreksler), Pytela – Rozehnal - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě. Byli jsme po celý zápas lepší a už v prvním poločase jsme měli pět vyložených šancí, které jsme bohužel neproměnili. V šatně jsem nabádal kluky, aby hráli trpělivě, že góly musí přijít, což se potvrdilo. Ve druhé půlce jsme pak začali střílet branky a dá se říci, že soupeř fyzicky odpadl, takže jsme utkání dotáhli do vítězného konce.“

Pozvánka na 1. kolo

4.08.2018 A JE TO TADY!!! Startuje nový ročník Smoos 1.B třídy skupiny A. K prvnímu utkání zajíždíme přes Bečvu do nedalekých Troubek, kde to nebudeme mít rozhodně jednoduché. Společně však půjdeme za vítězstvím a věříme, že se nám start do sezóny podaří na výbornou. Přijeďte nás podpořit, utkání začíná v neděli od 17hod.

V poháru po penaltách končíme

29.07.2018 Jak se opět ukázalo, penaltové rozstřely nejsou naší doménou. Nemuselo k nim ale vůbec dojít, když jsme na slibně rozehraný poločas nedokázali navázat i v tom druhém a soupeři povolili srovnat na konečných 3:3. Neúspěšná penalta hostí v rozstřelu mohla být naší výhodou, avšak její opakování se nám stalo osudným, ale i nám už tato výhoda jednou pomohla. Tak či tak utkání dvou rozdílných poločasů mělo výbornou úroveň a i když výsledek nakonec zamrzí, není pro klenovské vůbec špatnou vizitkou a plnohodnotnou generálkou na blížící se ostrý start v soutěži.

1. kolo poháru OFS Prostějov
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Čechovice 3:4pk (3:0)
Branky: 4. a 10. Všianský, 34. vlastní Walter - 49. Muzikant, 56. a 78.(pk) Kolečkář Rozhodčí: Svozil – Milar, Winkler. Diváků: 100.
Sestava Klenovic: Pokorný – Spálovský, Frys, César, Popelka – Sigmund (55. Maňák), Dadák (70. Borovský), Šlézar, Pytela – Rozehnal - Všianský. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„První půlka byla z naší strany výborná. Hráli jsme velice dobře, dali tři góly a zaslouženě vedli vysokým rozdílem. Bohužel jsme pak nezvládli druhý poločas. Přestali jsme kombinovat a zčásti odešli i fyzicky, projevily se také absence v obraně. Na stoperu nastoupili dva kluci, kteří tam normálně nehrávají, a navíc jsme dostali dvě trochu smolné branky po dorážkách z vápna. Rozhodující penalty jsou loterie. Do poháru jsme nešli s cílem za každou cenu postoupit, takže tohle těsné vyřazení mrzí, ale vyrovnáme se s ním. Rozhodně lepší než loňských 0:6 s Kralicemi. A výkon do přestávky mě vyloženě potěšil.“

1. kolo okresního poháru

26.07.2018 Ještě než vyběhneme k prvnímu mistrovskému utkání, sehrajeme pohárový zápas se svěřenci nového kouče Koláčka, jenž několik sezon tvořil obrannou hráz Čechovic, než se chopil trenérského žezla. Souboj je o to pikantnější, že jak v jednom, tak i druhém týmu se nachází několik hráčů, kteří v nedávné minulosti hráli na druhé straně barikády. Úvodní hvizd 1. kola okresního poháru zazní v sobotu v 17hod, proto věříme, že si do klenovského stánku najde cestu mnoho fanoušků z obou táborů.

Vítězná příprava s Kostelcem

21.07.2018 V prvním přátelském zápase před startem nového ročníku Smoos 1.B třídy, skupiny A jsme se utkali s Kostelcem na Hané a v úmorném vedru jsme si po dobrém výkonu připsali vítězství nad účastníkem 1.A třídy.

TJ Sokol Klenovice na Hané - FC Kostelec na Hané 4:1 (1:0)
Branky Klenovic: Všianský 2x, Pokorný, Rozehnal.
Sestava Klenovic: Pokorný – Spálovský, César, Cetkovský, Popelka - Frys, Šlézar, Dadák, Pokorný – Rozehnal – Všianský. Střídali: Dreksler, Grepl, Sedlák. Trenér: Vladimír Horák.

Odstartovali jsme nový ročník!!!

18.07.2018 Konec lenošení!!! Dneškem se rozjela příprava na další soutěžní ročník, který doufáme bude neméně povedený, jako ten minulý. Poznačte si jízdní řád přípravných zápasů. Možná bude ještě vloženo utkání se Sokolem Určice, v týdnu namísto tréninku. Vše bude včas upřesněno, proto nás i nadále sledujte...

Okénko minulého zápasu - 26. kolo

18.06.2018
TJ Sokol Vrchoslavice 1946 - TJ Sokol Klenovice na Hané 4:3 (1:0)
Branky: 20. Machálek, 79. a 90. Horák, 89. Hradil - 58. a 66. Spálovský, 79. Pospíšil. Rozhodčí: Antoníček – Vachutka, Lasovský. Diváků: 80.
Sestava Klenovic: Klimeš – Cetkovský, Frys, Šlézar, Dreksler – Rozehnal, Dadák, César, Spálovský (86. Fojtek) – Pospíšil, Varga (57. Grepl). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Kluci pojali tento poslední zápas poněkud lehkovážněji, což bylo dáno tím, že jsme nemohli skončit hůře než třetí. Chtěl jsem, aby se kluci bavili, čemuž napovídala i sestava. některé posty jsme proházeli. Diváci viděli spoustu branek, spoustu šancí, což se jim muselo líbit. Je pravda, že za stavu 3:1 jsem už doufal, že zápas dotáhneme do vítězného konce. S třetím místem po sezóně jsme určitě spokojeni. Podzim byl vynikající, ajro bylo ovšem z naší strany dost špatné. Možná to ovlivnil už druhý zápas doma s Lipníkem, který jsme prohráli, pak jsme ztráceli domácí zápasy. Chtěli jsme být na bedně, což se podařilo.“

Okénko minulého zápasu - 25. kolo

12.06.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - FK Troubky 0:2 (0:1)
Branky: 8. Pospíšil, 75. Mlčoch. Rozhodčí: Lasovský – Hrbáček, Mlčoch. Diváků: 82.
Sestava Klenovic: Klimeš – Spálovský, Cetkovský, Pospíšil, Popelka – Varga, Rozehnal, Liška, César (46. Grepl) – Borovský, Pokorný (65. Prášil). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„V první půlce byly Troubky nepatrně lepší. Podařilo se jim vstřelit branku po rohovém kopu, který jsme si nepohlídali. V druhé půli jsme naopak byli lepší my a zvládli si vypracovat minimálně pět vyložených šancí. Ty se nám ale bohužel nepodařilo proměnit. Soupeř pak dal z ojedinělého útoju druhý gól, což rozhodlo o osudu utkání.“

Pozvánka na 25. kolo

7.06.2018 Poslední domácí utkání sezóny odehrajeme proti nedalekým Troubkám. I když ani nám se zranění nevyhýbají, na hřišti se vždy sejde jedenáctka borců, kteří se snaží klenovským fandům navodit úsměv a spokojenost ve tvářích. Nejinak tomu bude i tuto sobotu, kdy budete mít naposledy možnost vidět naše dresy rudé v akci. A věřme, že to dotáhneme za vítězstvím a dosáhneme magickou padesátku bodů. Také po zápase zůstaňte s námi a oslavme společně úspěšnou sezónu.

Okénko minulého zápasu - 24. kolo

6.06.2018
FK Slavoj Kojetín-Kovalovice „B“ - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:1 (1:1)
Branky: 32. a 47. Zezula – 20. Štěpánek. Rozhodčí: Šerý – M. Pospíšil, Frais. Žluté karty: 72. Šafránek, 83. Zezula – 53. Pokorný, 73. Spálovský, 80. Štěpánek, 83. Dreksler. Červená karta: 80. Rybovič (Kojetín). Diváků: 150.
Sestava Klenovic: Klimeš – Spálovský, Cetkovský, Dreksler, Popelka (46. Grepl) – Frys, Rozehnal, Štěpánek (84. Prášil), Varga – Pokorný (54. Borovský), Pytela. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„První půle byla vyrovnaná. Kojetín měl sice víc šancí, my jsme ale dali gól. Poté jsme se dopustili nedorozumění v obraně a inkasovali jsme. Zaspali jsme prvních deset minut druhé půle, dostali jsme druhý gól a mohlo jich přijít i víc, po zbytek zápasu jsme už byli lepší a také jsme měli příležitosti, vyrovnat se nám už ale nepodařilo, škoda. I takový je ale fotbal a Kojetín byl o gól šťastnější. Zákrok předcházející vyloučení jsem úplně neviděl, odehrálo se to dobrých padesát metrů od míče. Radek dostal úder pěstí, měl roztržený nos a byl celý od krve. Nevím, co tomu předcházelo, byl to ale zkrat a hráč měl zareagovat jinak, je to na vyšší trest. Hned musel střídat, snad ale bude v pořádku. Víme, že skončíme třetí, jaro tak můžeme dohrát bez starostí a bavit se fotbalem.“

Pozvánka na 24. kolo

1.06.2018 Tentokrát nedělní utkání se odehraje v nedalekých Kovalovicích u Kojetína, kde se střetneme s tamější rezervou. Ačkoliv postavení v tabulce již pravděpodobně nedozná změn, naše mužstvo se jede rozhodně poprat o všechny body. Budeme rádi, když u toho budete s námi. 24. kolo Smoos 1.B třídy, skupiny A začíná tradičně v 17hodin.

Okénko minulého zápasu - 23. kolo

28.05.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol v Pivíně 2:1 (2:0)
Branky: 41. Pytela, 43. Všianský - 65. Trajer. Rozhodčí: Frais – Perutka, Dömisch.
Sestava Klenovic: Klimeš – Frys, Cetkovský, Šlézar, Popelka (86. César) – Pytela (79. Prášil), Dreksler, Rozehnal, Varga (90. Pokorný) - Štěpánek - Všianský (72. Borovský). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Dnes to nebylo tolik o fotbalu. Šlo spíš o kopanou s řadou soubojů, faulů i emocí, což k tomuhle derby asi patří. Celkově vyrovnané utkání, kdy vzduchem měli navrch hosté, po zemi jsme byli lepší my. Pivín měl hodně standardek, které jsme ustáli. Povedlo se nám rozhodnout dvěma rychlými brejky na konci prvního poločasu, zatímco soupeř snížil z tlaku po přestávce. Jinak se nám jeho závěrečnému náporu podařilo odolat a máme velkou radost z vydřeného vítězství.“

Pozvánka na 23. kolo

24.05.2018 SVÁTEK FOTBALU JE TU!!! V sobotu nás čeká dlouho očekávané regionální ´el clasico´, jedno z nejsledovanějších utkání na Prostějovsku. Derby s pivínskými ´Turky´ začíná od 17hod, poté následuje velkoplošná projekce finále Ligy mistrů...přijďte nás podpořit!!!

Okénko minulého zápasu - 22. kolo

21.05.2018
TJ Sokol Újezdec - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:1 (0:0)
Branky: 49. Štěpánek (pk). Rozhodčí: Kučera – Spurný, Dokoupil.
Sestava Klenovic: Klimeš – Spálovský, Cetkovský, Pospíšil, Popelka (71. Borovský) – Dadák (66. Pokorný), Dreksler – Frys, Rozehnal, Liška - Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Většinu zápasu jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si spoustu šancí, gól se nám však podařilo dát až na začátku druhého poločasu z penalty. S blížícím se koncem nás soupeř zkoušel zatlačit, ale kluci zabrali a neponechali nic náhodě. Chtěl bych je všechny moc pochválit, protože předvedli nadstandardně dobrý výkon.“

Pozvánka na 22. kolo

17.05.2018 Po dvou domácích utkáních zajíždíme na předměstí Přerova, kde se v rámci 22. kola Smoos 1.B třídy, skupiny A střetneme s hráči Sokola Újezdec. Rádi bychom navázali na poslední úspěšný zápas a přivezli si další body z venkovního hřiště.

Okénko minulého zápasu - 21. kolo

14.05.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - SK Radslavice 5:0 (3:0)
Branky: 11., 13., 18. a 74. Radek Štěpánek, 79. Filip Pokorný. Rozhodčí: Aberle – Čampišová, Keluc.
Sestava Klenovic: Klimeš – Spálovský (57. Popelka), Cetkovský, Pospíšil, César – Dreksler (64. Šlézar), Dadák, Prášil (31. Liška) – Rozehnal, Štěpánek (75. Pokorný), Grepl (46. Všianský). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Po dvaceti minutách jsme vedli o tři branky a o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Nicméně naše hra nebyla ideální, ztráceli jsme zbytečně míč a nehráli s klidem. To se po přestávce změnilo, na hřišti bylo pouze jedno mužstvo. Gólový rozdíl mohl být ještě výraznější, ale bylo vidět, že kluci k zakončení ke konci přistupovali lehkovážně, jelikož to bylo o pět branek. Každopádně jsme rádi, že se podařilo vyhrát na domácím hřišti. Naše minulé zápasy doma nebyly dobré, tak jsme si to, doufám, u fanoušků vyžehlili.“

Pozvánka na 21. kolo

9.05.2018 Druhé po sobě jdoucí domácí utkání nám přisoudilo soupeře z Radslavic, kde jsme na podzim uspěli a tuto bilanci bychom chtěli zopakovat i na vlastním hřišti. Podzimní nedobitnou tvrz bychom už měli opět uzavřít a protihráče hnát domů s prázdnou. V sobotu tak bude další boj v 1.B třídě, skupiny A opět velice důležitý, ne však vůbec snadný. Těšíme se i nadále na vaši podporu.

Okénko minulého zápasu - 20. kolo

7.05.2018
TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Tovačov 0:2 (0:1)
Branky: 32. a 54. Petr Štimpl. Rozhodčí: Lasovský - Vedral, Kopecký.
Sestava Klenovic: Klimeš – Liška (74. Spálovský), Cetkovský, Pospíšil, César – Frys (71. Popelka), Dreksler (67. Šlézar), Dadák, Prášil (46. Grepl) – Rozehnal – Štěpánek (82. Pokorný). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Tak jak se nám v podzimní části na domácím hřišti dařilo, na jaře jsme zatím ještě nevyhráli, a tak jsme chtěli za každou cenu bodovat. Bohužel se nám nepodařilo se prosadit do přehuštěné obrany, soupeř naopak dvě naše chyby potrestal. Šance, které jsme si vypracovali, pochytal jejich brankář.“

Pozvánka na 20. kolo

3.05.2018 Rize sportovní sobotní odpoledne odstartuje naše mužstvo, v rámci 20. kola Smoos 1.B třídy, skupiny A, proti nedalekému Tovačovu, se kterým bychom už rádi potvrdili výhodu domácího prostředí a připsali si plný bodový zisk. Věříme, že i my si uděláme žízeň na následný šlágr HET ligy mezi Slavií a Plzní, především však na start nároďáku na hokejovém MS v derby proti Slovensku. Tak neváhejte a přijďte s námi shlédnout trojici nejzajímavějších soubojů tohoto víkendu.

Okénko minulého zápasu - 19. kolo

30.04.2018 TJ Smržice - TJ Sokol Klenovice na Hané 2:5 (0:3)
Branky: 76. a 78. Kalandřík – 3., 10. a 38. Rozehnal, 69. Šlézar, 90. Pokorný. Rozhodčí: Kryl – Čásek, Holinka. Žluté karty: 58. O. Dostál – 65. Liška, 65. Dreksler.
Sestava Klenovic: Klimeš – Grepl (70. Prášil), Šlézar, Pospíšil, César (89. Spálovský) – Frys, Dreksler, Liška, Rozehnal (55. Popelka), Dadák – Štěpánek (82. Pokorný). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Vše rozhodla první půle, ve které jsme vedli o tři branky po hatricku famózního Rozehnala. Ve druhé půli z naší strany každopádně katastrofa, přestali jsme hrát a nic se nám nedařilo. Soupeř na to odpověděl dvěma góly. Je fakt, že my samy jsme dali také ještě dva góly, ale i přes ty tři góly v prvním poločase to nebylo dobré a v klidu, jak to mělo být.“

Pozvánka na 19. kolo

25.04.2018 Druhým jarním regionálním celkem, který se nám na jaře postaví do cesty, jsou Smržice, kam zajíždíme v rámci 19. kola Smoos 1.B třídy, skupiny A. V našich silách je zopakovat výsledek z prvního vzájemného měření, musíme to však podpořit dobrou, kolektivní hrou. Rádi bychom také odčinili dosavadní výsledky z úvodu jarní části letošního ročníku. Věříme, že nás přijedete podpořit v hojném počtu, budeme vás rozhodně potřebovat.

Okénko minulého zápasu - 18. kolo

23.04.2018 TJ Sokol Klenovice na Hané - FC Želatovice "B" 1:2pk (1:0)
Branky: 21. Radek Štěpánek - 61. Tomáš Čech. Rozhodčí: Zemánek - Majer, Sommer.
Sestava Klenovic: Klimeš – Liška, Cetkovský, Pospíšil, Popelka (70. Spálovský) – Frys (76. Prokop), Dreksler (63. Šlézar), Dadák, Grepl (46. Varga) – Rozehnal – Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Zbytečně ztracené body. V prvním poločase jsme byli lepším týmem, dali jsme také první branku, jak jsme chtěli. Bohužel se nám nepodařilo přidat druhou gólovou pojistku, byť jsme k tomu počátkem druhé půle příležitosti měli. Po hodině hry přišla penalta, z jejíhož odpískání byli překvapeni i hosté. Nicméně byla a od té doby se nám fotbalově nedařilo, vyrovnání nás hodně srazilo. Penalty jsou sice loterie, ale když brankář chytí dvě penalty a vy čtyři nedáte, je to tragédie.“

Pozvánka na 18. kolo

18.04.2018 Další mužstvo z Přerovska se klenovským borcům postaví v rámci 18. kola Smoos 1.B třídy, skupiny A již tuto sobotu. Po dvou předchozích výsledkových nezdarech máme na domácí půdě co napravovat, a proto neváhejte a přijďte nás podpořit, abychom se společně mohli radovat ze zisku plného počtu bodů.

Okénko minulého zápasu - 17. kolo

16.04.2018 TJ Haná Prostějov - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:0 (0:0)
Branka: 87. Jakub Novák. Rozhodčí: Frais – Kouřílek, Labaš.
Sestava Klenovic: Klimeš – Frys, Cetkovský (87. Liška), Pospíšil, César (67. Spálovský) – Grepl (60. Varga), Dreksler, Dadák, Prokop (87. Popelka) – Rozehnal – Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Počítali jsme s tím, že Haná bude hrát zatažená kolem vápna a bude spoléhat na brejky, což se nám i potvrdilo. Během zápasu jsme měli více balón na kopačkách, ale snad s výjimkou jednoho případu jsme si vyloženou šanci nevytvořili. Haná byla ve svém útočném snažení nebezpečnější. Na vítězství jsme objektivně neměli, bod jsme si ale z Prostějova odvézt mohli. Inkasovali jsme až v závěru po vynuceném střídání a naší individuální chybě.“

Pozvánka na 17. kolo

12.04.2018 Další z venkovních zápasů nás zavál do okresního města na zdejší umělku, kde svou většinu zápasů hraje prostějovská Haná, ve které dříve působilo i několik našich hráčů. Po domácím nezdaru budeme chtít opět plně bodovat i v Prostějově a upevnit si tak pozici na špici tabulky.

Okénko minulého zápasu - 16. kolo

10.04.2018 TJ Sokol Klenovice na Hané - SK Spartak Lipník nad Bečvou 1:3 (0:0)
Branky: 90+1 Štěpánek – 46. Šatánek, 57. a 65. Kovařík. Rozhodčí: Janáček – Machala, Vláčil.
Sestava Klenovic: Klimeš – Frys, Cetkovský (70. Popelka), Pospíšil, César (80. Prokop) – Dreksler (85. Borovský), Šlézar, Dadák, Grepl (46. Liška) – Rozehnal – Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„První půlka byla vyrovnaná, měli jsme tam jednu, respektive dvě šance, které jsme mohli proměnit. Nestalo se tak. Ve druhé půli si myslím, že jsme nebyli horším týmem, bohužel jsme udělali hloupé chyby a soupeř využil naši nepozornost. Při první brance jsme byli asi ještě v šatně, protože padla hned po rozehrávce druhého poločasu, druhá přišla po našem brejku a jejich odkopu, třetí padá trochu na vrub našeho brankáře, ačkoliv jej musím pochválit za předchozí zákroky. To byly tři hloupé chyby, kde jsme byli nepozorní a nedůrazní. Jinak zápas byl v dobrém tempu, myslím si i oko diváka potěšil, jen ten výsledek už tolik ne. Moc jsme se na branku nadřeli, přišla až v samotném závěru. Vyložených šancí kromě první půle jsme si tolik nevytvořili.“

Pozvánka na 16. kolo

4.04.2018 Nemohli jsme si pro první jarní domácí zápas přát kvalitnějšího protivníka, než je Lipník nad Bečvou. Svému nejbližšímu soupeři v tabulce máme co vracet z úvodního vzájemného střetnutí, a tak budeme potřebovat co největší fanouškovskou podporu. Bojujeme pro body, bojujeme za vás!!!

Okénko minulého zápasu - 15. kolo

2.04.2018 TJ Sokol Horní Moštěnice - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:1 (0:0)
Branka: 86. Dreksler. Rozhodčí: Lasovský – Vachutka, Winkler.
Sestava Klenovic: Klimeš – Spálovský (46. Grepl), Cetkovský, Pospíšil, César – Frys, Dreksler, Liška (84. Borovský), Rozehnal, Popelka (46. Varga) – Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Utkání bylo takové neupravené až bych řekl chvílemi nefotbalové, ale s tím jsem tak trochu počítal, protože šlo o první zápas. Terén, i když pro obě mužstva stejný, nepříjemný, hrbolaté hřiště, což si myslím, že také dost ovlivnilo utkání. Nedostávali jsme se tak do kombinace, jak bychom chtěli. Tím pádem to byl bojovný zápas, se spoustou osobních soubojů, a také o vůli, což si myslím, že z naší strany jsme tohle zvládli. Změnili jsme do druhé půle i herní styl. Nastoupili rychlostnější hráči a to se nám osvědčilo. Také poslední střídání nám vyšlo, kdy Marek Borovský nahrál na branku. Jsem tak spokojený, byli jsme nakonec o ten kousek lepší a šťastnější.“

Pozvánka na 15. kolo

29.03.2018 Po sto šestačtyřiceti dnech nic nedělání jdeme opět do boje, první jarní ostrý start je na spadnutí. K němu zajíždíme do Horních Moštěnic, odkud si snad kromě kyselky odvezeme také bodový příděl do tabulky Smoos 1.B třídy, skupiny A. Utkání na břehu Moštěnky začíná půl hodinky po patnácté!!!

Futsalové boje

1.03.2018 Halová sezóna vyplnila zimní pauzu také několika hráčům klenovského oddílu. V první lize se představilo pět, respektive šest hráčů. Popelka, Prášil, Rozehnal, Šlézar a Všianský (účast na jednom turnaji) reprezentovali tým SK Ariston 92 Prostějov a po velice povedených výkonech dlouho zatápěli pozdějšímu vítězi, aby se nakonec umístili na konečné druhé příčce. Nejvíce branek zaznamenal Rozehnal (8), Popelka (5), Prášil a Šlézar přidali po jedné brance. Šestým klenovským borcem byl Klimeš, jenž v několika zápasech strážil branku Sexmeraldy, která se umístila na šestém místě. Také boje ve druhé lize jsou již minulostí. Letošního ročníku se zúčastnilo i další kvarteto klenovských hráčů - Richard Prokop (pár zápasů za Pávy Bedihošť), Lukáš Frys (MK Brodek u Prostějova), Tomáš Varga a Erik Dreksler (oba BVD). Nejlépe se umístili borci z BVD na bronzovém stupínku. Střelecky se velmi dařilo Vargovi (27), Dreksler přispěl pěti brankami. Šestá pozice nakonec patří Brodku u Prostějova, jemuž k umístění pomohl Frys devíti brankami. Střelecky naprázdno vyšel Prokop, jenž toho však příliš neodehrál, Bedihošť ukončil sezónu na sedmé pozici. Všichni hráči klenovského oddílu, ať už v první či druhé lize, zanechali výraznou stopu na regionálních palubovkách a teď už se pilně připravují s týmem na blížící se start jarní části Smoos 1.B třídy, skupiny A.

Zimní příprava je tu!

13.02.2018 Počasí v posledních měsících na mnoha místech spíše připomínalo jaro než zimu. Ta ale o sobě přeci jen dala nakonec vědět, a tak mnohdy mrzlo až praštilo. Ale ani to nezastaví klenovské borce, aby se po hlavě vrhli do zimní přípravy. Startujeme již v pátek 16. února od 18 hodin v domácích podmínkách.
Úvod března strávíme na soustředění v Mutěnicích, odkud se přesuneme k prvnímu přípravnému zápasu na prostějovskou umělku. Soupeřem nám bude Kostelec na Hané. Následující víkendy se střetneme s Určicemi, Plumlovem a v generálce na první jarní kolo nás prověří Čechovice. Vše opět vypukne poslední březnovou sobotu. Klenovský válec jede dál!!!

Proběhl vánoční turnaj Klenovské pinec

27.12.2017 Tradičně se na Štěpána v klenovské hale koná velkolepá sportovní událost. Ta letošní měla příchuť velkých dálek. Ačkoliv je Británie kolébkou stolního tenisu, tato hra vznikla původně ze společenské hry v Číně. Žádný velmistr z nejúspěšnější země k nám tentokrát nezavítal, přesto se na čtyřech stolech hrál „pinec“ té nejvyšší kvality. Nekonečné výměny, falše, spiny či dokonalé smeče předvedlo celkem třiadvacet borců ve čtyřech skupinách.
S celou řadou úderů a technických fines si nejlépe poradil Honza „SuperVšia“ Všianský, který ve finále porazil svého jmenovce Honzu „Zigi“ Sigmunda. Třetí příčku si vybojoval domácí plejer Adam „Baron“ Prášil. Pavoukem těch, kterým se ve skupině příliš nedařilo, prošel nejlépe Pepe „Brankostroj“ Popelka, který až později pochopil, že tentokrát se do sítě nemá trefovat, a tak si alespoň spravil chuť cenou útěchy.
Celá třiadvacítka, většinou poloprofesionálních, hráčů si turnaj dokonale užila. První místa byla náležitě oceněna, někteří z nich si své dary možná užívají ještě dnes. O hladové krky se postarali manželé Kubíčkovi, kteří servírovali výborný gulášek extrenéra Navrátila, zvaného Pohlreich.
Všem hráčům, sponzorům i zvědavým divákům děkujeme za bezproblémový průběh vánočního turnaje Klenovské pinec a věříme, že se zase sejdeme při nějaké velkolepé události v klenovském sportovním areálu.

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde.


Výsledky turnaje

Skupina A

XŠtěpánekMarcianKlimešProkop st.RozehnalZapletal
ŠtěpánekX1:22:02:02:02:0
Marcian2:1X2:02:02:02:0
Klimeš0:20:2X0:21:20:2
Prokop st.0:20:20:2X2:02:0
Rozehnal0:20:22:10:2X2:1
Zapletal0:20:22:00:22:1X

Skupina B

XSigmundCibulkaJašurekHomolkaProkop ml.Dreksler
SigmundX2:02:02:02:02:0
Cibulka0:2X2:02:12:02:1
Jašurek0:20:2X2:01:20:2
Homolka0:21:20:2X0:20:2
Prokop ml.0:20:22:12:0X0:2
Dreksler0:21:22:02:02:0X

Skupina C
XPrášilCésarHošťálekPopelkaZbožínek M.
PrášilX2:02:12:02:1
César0:2X2:02:00:2
Hošťálek1:20:2X2:00:2
Popelka0:20:20:2X0:2
Zbožínek M.1:22:02:02:0X

Skupina D
XVšianskýJankovičHejdaKozelHalouzkaVarga
VšianskýX2:02:02:02:02:0
Jankovič0:2X2:02:02:02:0
Hejda0:20:2X2:00:20:2
Kozel0:20:20:2X0:20:2
Halouzka0:20:22:02:0X2:0
Varga0:20:22:02:00:2X

Cena útěchy semifinále:
Popelka / Homola 2:1
Klimeš / Hejda 1:2

Cena útěchy finále:
Popelka / Hejda 2:0

Čtvrtfinále:
Marcian / Zbožínek M. 1:2
Cibulka / Všianský 0:2
Prášil / Štěpánek 2:0
Jankovič / Sigmund 1:2

Semifinále:
Zbožínek M. / Všianský 0:2
Prášil / Sigmund 0:2

O 3. místo:
Zbožínek M. / Prášil 0:2

Finále:
Všianský / Sigmund 2:0

VÍTĚZ:
Jan VŠIANSKÝ

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok

24.12.2017 Děkujeme vám za přízeň v roce 2017 a přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška a věřme, že i nadcházející rok bude minimálně stejně tak úspěšný

Klenovice objektivem Karla Novotného

18.12.2017 Byla vytvořena nová kategorie Podzim 2017, která nabízí průřez podzimní části probíhajícího ročníku objektivem Karla Novotného. Fotografie budou postupně aktualizovány. Prohlédnout si je můžete zde.

Vánoční turnaj ve stolním tenise

28.11.2017 Na svatého Štěpána, každý se má za pána. Tato pranostika bude právě 26. prosince platit na dvaatřicítku borců, kteří se utkají ve čtyřčlenných skupinách na turnaji v pincu. Klenovská hala tak bude svědkem nebývalé sportovní události.A ti co nebudou bojovat o první příčky nemusí zoufat, určitě se pobaví sportem v dobrém kolektivu a u výborného občerstvení.

Poděkování všem fanouškům

7.11.2017 Zima už nám pomalu klepe na dveře, náš tým se ale k zimnímu spánku nechystá. Chtěli bychom vám poděkovat za vaši podporu v podzimní části, která nás katapultovala na bednu. Mohlo to být i lepší, ale třetí místo je dobrou výchozí pozicí do jarních bojů. Budeme doufat ve vaši podporu i ve druhé polovině sezony a uděláme vše pro to, abychom vám servírovali i nadále tu nejlepší fotbalovou podívanou.

Okénko minulého zápasu - 14. kolo

7.11.2017 TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Ústí „B“ 1:2PK (0:1)
Branky: 59. Štěpánek – 3. Šnejdrla. Rozhodčí: Milek – Valouch, Majer.
Sestava Klenovic: Klimeš – Frys, Cetkovský, Prášil (35. Pospíšil), Popelka (54. Liška) – Varga (65. César), Šlézar, Dreksler, Rozehnal, Všianský (40. Prokop) – Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Byli jsme nepatrně lepší. Soupeř sice hrozil z brejků, ale vypracovali jsme si více šancí nebo pološancí. Klimeš nás dvakrát podržel, ale celkově bych to hodnotil jako remízové utkání, kvalitní z obou dvou stran. S předvedeným výkonem jsem spokojen, věřím, že i diváci byli. Chyba na začátku zápas velmi ovlivnila, některé šance jsme měli řešit více kombinačně. Někteří hráči to občas vzali až moc na sebe, ale to je fotbal. S bodem jsme spokojeni, hráli jsme proti velice kvalitnímu soupeři, herně jsme nepropadli. Kdo by dal druhou branku, ten by asi nakonec vyhrál. Penalty už byl vabank, který lépe vyšel hostům.“

Pozvánka na 14. kolo

2.11.2017 Poslední zápas tohoto kalendářního roku obstará předehrávka 14. kola Smoos 1.B třídy, skupiny A. Na našem hřišti přivítáme současného lídra tabulky rezervu Sokola Ústí. Zabojujeme, aby všechny body zůstaly doma...po zápase se koná rozlučka i s živou kapelou. Všichni jste zváni!!!

Okénko minulého zápasu - 13. kolo

30.10.2017 TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Vrchoslavice 1946 4:1 (1:1)
Branky: 30. Všianský, 61. Varga, 62. Dreksler, 89. Cetkovský – 37. Horák ml. Rozhodčí: Rosskohl – Šmíd, Winkler. Žluté karty: 67. Štěpánek, 70. Všianský, 87. Cetkovský - 42. Gajdošík, 58. Holub.
Sestava Klenovic: Klimeš – Frys, Prášil, Cetkovský, César (78. Spálovský) – Varga (83. Popelka), Dreksler, Šlézar, Rozehnal, Všianský – Štěpánek (86. Borovský). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Myslím si, že to bylo velice těžké utkání, soupeř byl houževnatý. V podstatě k ničemu nám nebyl tlak jen po vápno. Šli jsme do vedení, soupeř ale brzy krásnou ranou srovnal a začínalo se zase od začátku. Vyplatila se nám trpělivost, neustále jsme tlačili a čekali na šanci, která přišla. Výborné čtení hry Césara, který vypíchl balon a poslal finálku Erikovi, jenž nezaváhal. Během chvilky jsme dali dvě povedené trefy, což nás trochu uklidnilo. Dál už se zápas dohrával, přidali jsme i čtvrtou branku a bylo hotovo. Měli jsme na podzim za cíl dosáhnout na třicet bodů, což se nám tímto vítězstvím podařilo, takže panuje naprostá spokojenost.“

Pozvánka na 13. kolo

27.10.2017 Poslední zápas podzimu odehrajeme na vlastním hřišti, a proto věříme ve vítězství a ve velkou fanouškovskou podporu i v dalším derby Smoos 1.B třídy skupiny A... Začínáme opět už půl hodinky po čtrnácté.

Okénko minulého zápasu - 12. kolo

26.10.2017 FK Troubky - TJ Sokol Klenovice na Hané 4:0 (2:0)
Branky: 1. Stoklásek, 20. Petráš, 65. R. Pospíšil, 73. Stískal. Rozhodčí: Hrbáček – Kučera, Molík. ČK: 39. Dadák (K).
Sestava Klenovic: Klimeš – Spálovský, Šlézar, T. Cetkovský, Grepl (74. Prášil) – Dadák, Dreksler – Frys (83. Pokorný), Rozehnal, Prokop (46. Varga) – Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Naše standardní věc, nepohlídali jsme si dvě standardky. První gól nás nepoložil, to jsme ještě nevěděli, že se hraje. Až druhý gól měl větší vliv, pak šel Štěpánek sám na brankáře a nedal. Nejvíce nás ale poznamenalo vyloučení Dadáka, je to pan fotbalista a pro nás velká ztráta. Bohužel měl zkrotit emoce. Přesto by ale bylo dobré zvážit, jestli poslat na takový zápas osmnáctiletého kluka. Nezvládal to ani na jednu stranu, pískal, co neměl, a hráče vyprovokoval k tomu, co se nemělo stát. Na čtyři branky to opravdu nevypadalo, hrál se poměrně vyrovnaný zápas, udělali jsme pak ale ještě dvě další chyby.“

Pozvánka na 12. kolo

18.10.2017 Poslední venkovní zápas podzimu nás zavál přes Bečvu do nedalekých Troubek. Jako vždy budeme chtít i ve 12. kole Smoos 1.B třídy uspět, potěšit tak naše fanoušky a zajistit si dobrou výchozí pozici do posledních letošních bojů. Ten nedělní začíná už půl hodinky po čtrnácté.

Okénko minulého zápasu - 11. kolo

16.10.2017 TJ Sokol Klenovice na Hané - FK Slavoj Kojetín-Kovalovice „B“ 5:2 (1:1)
Branky: 45. Cetkovský, 46., 63. a 71. Štěpánek, 74. Rozehnal – 37. Ernst, 76. R. Klimeš. Rozhodčí: Antoníček – Spurný, Mlčoch.
Sestava Klenovic: Klimeš – Frys, Prášil, Cetkovský, Popelka (77. Spálovský) – Grepl (46. Všianský), Šlézar, Dadák, Rozehnal, Dreksler (75. Borovský) – Štěpánek (85. Pokorný). Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„První půlku jsme soupeře jasně přehrávali, ale zase se ukázalo, že když máme územní převahu, nedáváme tolik pozor vzadu a obdrželi jsme dost nešťastnou branku. Naštěstí jsme brzo vyrovnali, což bylo velice důležité. Vstup do druhé půle byl výborný. Dali jsme rychle dvě branky, o zápase bylo takřka rozhodnuto. Přidali jsme ještě další dvě, snížení nijak dramaticky zápas neovlivnilo. Mrzí mě snad jen množství neproměněných šancí, docela jsme se na gól nadřeli. Utkání nemuselo být tak dramatické. Nesoustředěností ztrácíme spoustu míčů, ale to ke hře patří. Zápas pro nás byl důležitý po nezdaru z minulého utkání, dokázali jsme zvítězit a psychicky nám tento zápas velice pomohl.“

Okénko minulého zápasu - 10. kolo

15.10.2017 TJ Sokol v Pivíně - TJ Sokol Klenovice na Hané 6:1 (4:0)
Branky: 6. a 12. tydlačka, 9., 32., 48. (pk) a 72. J. Svozil - 89. Pokorný. Rozhodčí: Langhammer - Šebesta, Matulík.
Sestava Klenovic: Klimeš - César (83. Pokorný), Cetkovský, Prášil (46. Pospíšil), Popelka - Frys, Šlézar, Rozehnal, Dreksler, Všianský (63. Grepl) – Štěpánek. Trenér: Vladimír Horák.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:

„Průběh utkání byl velmi nečekaný. Dostali jsme krutou facku! Byla hodně přísná, ale aspoň jsme na zemi, všechno špatné je pro něco dobré. Přece nemůžeme všechno vyhrát? V derby se nedá rozlišovat, kdo je nahoře a kdo vespod tabulky. Ztratili jsme body podruhé za podzim, což bych před začátkem sezóny nikomu nevěřil, a musíme se soustředit na další zápasy. V první půlhodině jsme nechali soupeři ve vápně příliš mnoho prostoru, byli jsme statičtí a naši obránci nepohlídali hráče, kteří nám vstřelili branku. Nebyli jsme schopni na vývoj zápasu reagovat. V poločase jsem hlavně kladl klukům na srdce, ať dohrajeme v jedenácti lidech, ať se nevykartujeme a jsme připraveni na další zápasy.“

Pozvánka na 11. kolo - VSTUP ZDARMA!!!

11.10.2017 Jede se dál a nás čeká v 11. kole Smoos 1.B třídy skupiny A nepříjemný Kojetín. Přijďte nás v sobotu opět podpořit, věřte, že to potřebujeme.
Jako omluvu za minulý zápas jsme se s hráči dohodli, že vstupné uhradíme, a proto je pro vás VSTUP ZDARMA!!!

Okénko minulého zápasu - 9. kolo

10.10.2017 TJ Sokol Klenovice na Hané - TJ Sokol Újezdec 3:2 (3:0)
Branky: 4. a 45. Štěpánek, 20. César - 76. Zbožínek, 79. Stokláska. Rozhodčí: Halenka - Vachutka, Sommer.
Sestava Klenovic: Klimeš - Popelka, Cetkovský (62. Pospíšil), Prášil, César (46. Varga) - Frys (50. Spálovský), Dadák, Šlézar, Rozehnal, Dreksler (53. Pytela) – Štěpánek. Zastupující trenér: Tomáš Rozehnal.

Hodnocení zastupujícího trenéra Klenovic Tomáše Rozehnala:

„Měli jsme náročný program, během šesti dnů tři utkání. Chtěli jsme navázat na dvě úspěšná, venkovní střetnutí, což se nám nakonec i podařilo. Panuje proto spokojenost, i když dnešní výhra bylo nakonec drama až do posledního hvizdu. Ani tříbrankové vedení naši hru neuklidnilo, ztráceli jsme spoustu míčů. Bojovností, také s trochou štěstí a skvělých zákroků brankáře v důležitých momentech se nám vedení podařilo udržet.“

Okénko minulého zápasu - dohrávka 7. kola

9.10.2017 TJ Sokol Tovačov - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:3 (0:1)
Branky: 14. Cetkovský, 70. Štěpánek, 84. Šlézar. Rozhodčí: Borůvka – Kučera, Molík.
Sestava Klenovic: Klimeš - César, Cetkovský, Prášil, Popelka (46. Všianský) - Frys (79. Cibulka), Dreksler (65. Varga), Dadák (73. Spálovský), Šlézar, Rozehnal (86. Grepl) – Štěpánek. Zastupující trenér: Tomáš Rozehnal.

Hodnocení zastupujícího trenéra Klenovic Tomáše Rozehnala:

„Klenovský válec je hezky rozjetý. Jediná kaňka na hřišti u rybnika v Tovačove bylo vystřídání kapitána dvěma asistenty těsně před koncem. (smích) Jinak vládne v Klenovicích spokojenost a už se těšíme na návrat čínského sponzora.“

Okénko minulého zápasu - 8. kolo

8.10.2017 SK Radslavice - TJ Sokol Klenovice na Hané 1:4 (1:1)
Branky: 36. Jemelka - 37. Dadák, 48. Pospíšil, 60. Štěpánek (pk), 86. Rozehnal. Rozhodčí: Bašný - Dokoupil, Lasovský.
Sestava Klenovic: Klimeš - Grepl (46. César), Pospíšil, Prášil (70. Cetkovský), Popelka - Frys (46. Pytela), Dreksler (51. Varga), Dadák, Šlézar (75. Spálovský), Rozehnal – Štěpánek. Zastupující trenér: Martin Pytela.

Hodnocení zastupujícího trenéra Klenovic Martina Pytely:

„Zápas měl být rozhodnut již v úvodní půlhodince, šance se ale bohužel proměnit nepovedlo, a tak přišel trest z ojedinělého útoku hostí. Naštěstí se nám však brzy podařilo vyrovnat a druhý poločas jsme zavčas rozhodli o vítězství. I vzhledem k atmosféře utkání a agresivitě domácích se jedná o důležité a ne jednoduché tři body, které jsme potvrdili ve čtvrtek v Tovačově, dnes doufáme budeme stejně úspěšní doma s Újezdcem.“

SK Radslavice pohledem brankostroje

3.10.2017 Do Radslavic jsme se vydali upoceným autobusem, zatímco tréňa lovil perly a válel si šunky na prosluněné čínské pláži Tianya Haijiao. Slivovička, rum a koblihy, taková byla naše příprava během několikahodinové cesty na zápas. Konečně na místě. „A to má být jako co?“ zakřičelo mužstvo sborově. Brány, které pamatují vznik třineckých oceláren, hřiště, jak špatně vyorané erteple. „Lepší než drátem do oka,“ zamumlal kdosi. Po krátkém zděšení jsme zjistili, že se jedná o tréninkové hřiště. Moc se nám ulevilo. Hlavní areál, to už bylo jiné kafe. Tribuna jak v Praze na Letné, trávník snad ještě lepší.

Když jsme zatejpovali všechny bolístky, nagelovali holé hlavy, vyběhli jsme spořádaně na zelený pažit. Spíše by se nám ale hodily kánoe, protože hřiště bylo více nasáté vodou, jak nedaleký přerovský bazén. A tak začalo vodní pólo s nádechem fočusu. Domácí na nás vlítli jak Irma na Floridu, spoušť za sebou ale nezanechali. Kdo mohl a měl mít na svém kontě několik zářezů na pažbě, byla naše skvadra. Jako první k útoku zavelel náš kapitán, jeho střela ale nenašla ani hnízdo čápa sídlícího na nedalekém komíně. To ale nikdo z přítomných netušil, že hrajeme o to, kdo nejvíce krát trefí domácího brankáře nebo některého z obránců. O vedení se přetahovala trojice Dady, Róza a Štěpec.
Domácí nějak toto pravidlo nepochopili, vyslali dopředu nejvyššího borca, který prý Kimiho trefit chtěl, ale sjelo mu to po hlavě a skončilo v bráně. Nepomohlo ani žalování u rozhodčího, že to jsme si teda nedomluvili. Gól platil. „Já už se na to nemůžu dívat,“ řekl si brankostroj a našel volného Dadyho, na kterého ještě zakřičel. „Dej to na zadní.“ No a jak to mohlo dopadnout? Dal to na přední. Ne, samozřejmě, že nedal domácímu rybáři šanci. Začínalo se tak od znovu.
Burácení, facky, kopance v šatně nám o poločase vyloženě prospěly. Do obrany jsme postavili stožár Bublu, zálohu vystužili rychlonožkou Pytym. Zanedlouho padl vítězný gól. Pyty vyslal dělovou ránu asi pět metrů vedle, před kterou marně uhýbal Kryštof, míč se za brankovou čáru stejně dokutálel. I nadále to vypadalo, že nechceme místním kopáčům darovat vysokou nadílku, proti byl ale Zajíc, strážce svatyně, jenž zařídil penaltový kop. „Kam to chceš?“ zeptal se Štěpec. Stejně to bylo jedno, protože by proti jeho střele neměl šanci ani tankista Péťa Čechů. Když si domácí tatar spletl fotbal s tenisem a loboval Kimiho i branku, bylo jasné, že body nám už nikdo nevezme. Neuspěl ani sto devadesát milimetrů vysoký radslavický hulvát, který si na nás celý zápas brousil kólíky. „Já bych si nebyl tak jistý,“ pronesl Róza. Jedna klička, druhá klička, pojď sem, kam jdeš, polostřela, tyč, gól. Celá radslavická jedenáctka jako jeden muž žalovali u arbitra, pro jejich smůlu se nejednalo o Jílka, který stejně jasnou situaci na Slavii jako jediný přehlídl. Klenovské válec tak jede dál.
Pivo teklo proudem, hlasivky z vítězného pokřiku lítají po světě snad doteď. Běžecký výkon hodný Useina Bolta nám předvedlo jamajské duo Majkl a Jarda (čti jamajsky Džarda). Upocený, zpívající dvoupatrák se pak už vydal vstříc malebné vísce Klenovice na Hané. Po mnoha útrapách na českých silnicích naše posádka, nutno dodat, že složena z extrémně správňáckých a povětšinou velmi přitažlivých jedinců, konečně a úspěšně dosáhla cíle.

Profil můžstva

19.08.2017 Byla vytvořena nová profilová stránka mužstva pro nadcházející sezonu. Prohlédnout si ji můžete zde.Proběhl 6.ročník badmintonového turnaje

28.12.2016 V sobotu 26.12.2016 proběhl již 6. ročník badmintonového turnaje čtyřher. Turnaje se účastnilo 9 párů, tedy o jeden více než ve všech předchozích ročnících. Snad již tradičně se turnaje účastnil i jeden smíšený pár ve složení Tomáš Polák a Petra Křivánková, kteří si nevedli špatně a celkově skončili na 3. místě. Oproti předchozímu ročníku si tedy o jednu příčku pohoršili. Vítězem turnaje se stala nově vytvořená dvojice Richard Ondra a Roman Vykopal. Smutnou událostí turnaje se stalo zranění Roman Cibulky, který si při nešťastném došlapu, v zápase proti dvojici Ondra Richard/Vykopal Roman, poranil achilovku (zřejmě přetrhl) a musel podstoupit operaci.

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde.Výsledky turnaje

Skupina A

XOndra Richard/
Vykopal Roman
Buchta Franta/
Pecník
Cibulka Roman/
Rozehnal Tomáš
Zbožínek Tomáš/
Mašek
Ondra Richard/
Vykopal Roman
X2:02:02:0
Buchta Franta/
Pecník
0:2X0:22:0
Cibulka Roman/
Rozehnal Tomáš
0:22:0X2:0
Zbožínek Tomáš/
Mašek
0:20:20:2X

Skupina B

XRubáč Ivo/
Spáčil Čestmír
Polák Tomáš/
Křívánková Petra
Vylášek/
Mlčoch
Jankovič Kamil/
Ondra Jaromír
Spáčil/
Králíček
Rubáč Ivo/
Spáčil Čestmír
X2:02:12:02:0
Polák Tomáš/
Křívánková Petra
0:2X2:02:12:0
Vylášek/
Mlčoch
1:20:2X0:22:0
Jankovič Kamil/
Ondra Jaromír
0:21:22:0X2:0
Spáčil/
Králíček
0:20:20:20:2X

Semifinále 1:
Ondra Richard / Vykopal Roman - Polák Tomáš / Křivánková Petra 2:0

Semifinále 2:
Rubáč Ivo / Spáčil Čestmír - Buchta Franta / Pecník 2:0

O 3. místo:
Polák Tomáš / Křivánková Petra - Buchta Franta / Pecník 2:0

Finále:
Ondra Richard / Vykopal Roman - Rubáč Ivo / Spáčil Čestmír 2:0

Můj první gól

26.05.2016 Ve čtvrtek 26. května se konala ve sportovním areálu fotbalového hřiště akce „Měsíc náborů – Můj první gól“ určená pro děti mateřských a základních škol. Účastnilo se jí celkem 134 dětí z MŠ Čelčice, Ivaň, Polkovice, Klenovice na Hané a první dva ročníky zdejší základní školy. Organizátoři připravili sportovní aktivity a soutěže na 12ti stanovištích, do jejichž plnění se děti se zapálením zapojily. Na závěr byli všichni malí sportovci dekorováni medailemi, obdrželi drobné upomínkové předměty, sladkosti, diplomy a vůbec se jim nechtělo odcházet. Doufejme, že si některý z nich cestu k fotbalu najde.

Proběhl 5.ročník badmintonového turnaje

29.12.2015 V sobotu 26.12.2015 proběhl 5. ročník badmintonového turnaje čtyřher. Turnaje se jako obvykle účastnilo 8 mužstev. Turnaj probíhal od 9 do 15hod a následné doplňování tekutin pivním iontovým nápojem ještě dlouho poté. Na letošním ročníku nedošlo k žádnému zranění, takže se dá říci, že byl úspěšný pro všechny zúčastněné. Poprvé se turnaje neúčastnili bratři Ondrové, kteří turnaj ovládli ve všech předchozích ročnících. Cesta k prvnímu místu se tedy zdála býti snadná, což si ovšem říkaly téměř všechny dvojice, takže výsledkem bylo mnoho vyrovnaných soubojů a také jedno překvapení, o které se postaral jediný smíšený pár Tomáš Polák a Petra Křivánková, kteří celkově skončili na druhém místě! A v prvním zápase celého turnaje dokonce porazili pozdější vítěze turnaje Jaromíra Ondru st. a Kamila Jankoviče, kteří jim ve finále porážku oplatili.

Výsledky turnaje

Skupina A

XCibulka Roman/
Rozehnal Tomáš
VylášekJašurek Jarek/
Mlčoch
Šedek Ondra/
Zbožínek Tomáš
Cibulka Roman/
Rozehnal Tomáš
X2:02:02:0
Vylášek0:2X2:02:1
Jašurek Jarek/
Mlčoch
0:20:2X2:0
Šedek Ondra/
Zbožínek Tomáš
0:21:20:2X

Skupina B

XJankovič Kamil/
Ondra Jaromír
Polák Tomáš/
Křívánková Petra
Pytela Martin/
Cetkovský Tomáš
Spáčil/
Nezval
Jankovič Kamil/
Ondra Jaromír
X0:22:02:0
Polák Tomáš/
Křívánková Petra
2:0X2:02:0
Pytela Martin/
Cetkovský Tomáš
0:20:2X1:2
Spáčil/
Nezval
0:20:22:1X

O 7. místo:
Šedek Ondra / Zbožínek Tomáš - Pytela Martin / Cetkovský Tomáš 2:0

O 5. místo:
Jašurek Jarek / Mlčoch - Spáčil / Nezval 0:2

Semifinále 1:
Polák Tomáš / Křívánková Petra - Vylášek 2:0

Semifinále 2:
Jankovič Kamil / Ondra Jaromír - Cibulka Roman / Rozehnal Tomáš 2:1 (skreč)

O 3. místo:
Cibulka Roman / Rozehnal Tomáš - Vylášek 2:0

Finále:
Jankovič Kamil / Ondra Jaromír - Polák Tomáš / Křívánková Petra 2:0

Badmintonový turnaj

15.12.2015 Letos o vánočních svátcích se bude konat již 5. ročních badmintonového turnaje dvojic. Termín je 26.12 od 9hod. Turnaj je určen pro 10 dvojic. Startovné 300kč/pár Registrace na tel. 739 510 446

Konečně 3 body!

15.08.2015 Šňůra 273 dní bez bodu konečně prolomena vítězstvím 3:1 v Plumlově! Naposledy jsme bodovali doma s Konicí 15.listopadu 2014.

Pivín - Klenovice 2:2

3.08.2015 přípravné utkání 2.8.2015

Vrchoslavice - Klenovice 3:5

31.07.2015 přípravné utkání 26.7.2015

letní příprava

14.07.2015 začátek letní přípravy: úterý 14.7.2015 v 18:00

konec sezóny

14.06.2015 V sobotu Klenovice odehrály poslední zápas v krajském přeboru. Nadějný bezbrankový poločasový stav nevyzdržel a nakonec v druhé půli hosté ze Šternberka vstřelily 4 branky. Nastává letní pauza a přípravy na novou sezonu. Někteří hráči odejdou a bude se hledat i nový trenér.

Padl rekord

23.04.2015 Klenovské mužstvo si prohrou 10:1 v Nových Sadech zapsalo nejvyšší prohru od roku 1998. Do této doby byla nejhorším výsledkem prohra 8:0 a to také v Nových Sadech v roce 2013! No zřejmě jsme jejich oblíbeným soupeřem!

Propad na dno tabulky

8.04.2015 Po úvodních prohraných zápasech jarní části se Klenovice propadly na poslední místo tabulky. Za prohranými zápasy stojí částečně také velká marodka mezi hráči základní sestavy.

Sezona odstartovala

21.03.2015 Po poctivé zimní přípravě zahájili fotbalisté jarní část sezony prohrou v Hněvotíně. Snad se povede lépe příští víkend na domácím hřišti proti Kojetínu!

Vánoční turnaj v badmintonu

29.12.2014 V sobotu 27.12 proběhl vánoční turnaj v badmintonu. Turnaje se jako vždy zúčastnilo 8 párů, z toho 4 páry se turnaje účastnily poprvé. Díky štědrým sponzorům se hrálo o velké množství cen, převážně tekutých skupenství. Každý zúčastněný pár si tedy odnesl nějakou tu lahvinku. Nutno říci, že zaslouženě, protože všichni byly do desátého místa, což je krásné umístění i pro ty poslední :-). Letos naštěstí nedošlo ke zranění žádného z hráčů takže se dá turnaj považovat za úspěšný i po téhle stránce. Turnaj měl "tradiční" vítěze a to bratry Ondrovi, nicméně bylo k vidění také několik výsledkových překvapení. Podrobné výsledky budou doplněny...

Vánoční turnaj v badmintonu

18.11.2014 Po vánočních svátcích se letos bude konat, již 4. ročník badmintonového turnaje ve čtyřhře. Počet startujících párů je omezen na 8. Přihlášky osobně nebo telefonicky u:
Roman Cibulka 776277632

Nový profil mužstva

1.10.2014 Byla vytvořena nová profilová stránka mužstva zde.

Kojetín - Klenovice 1:0, 30.8.2014 16.30

31.08.2014 Naši fotbalisté chtěli v sobotu navázat na bodový zisk z minulého týdne v nedalekém Kojetíně, který v této sezoně ještě nebodoval. Od začátku zápasu bylo už jasné, že domácí nastoupili v početní převaze a to v podobě všech rozhodčích. Domácí několikrát zahrozili, ale přestřelovali pouze síť za brankou. Na to už se nemohl dívat pomezní rozhodčí a při útočném faulu na našeho brankáře Poláka poradil hlavnímu a ten ukázal pokutový kop. Klenovičtí se snažili hrát a pokusit vyrovnat, ale byla to marná snaha. Rozhodčí pískal snad každý kontakt a tasil pro naše hráče žluté karty. Frustraci ještě do poločasu nevydržel Matěj Hatle a šel předčasně do sprch. Domácí ve druhém poločasu i v početní převaze nebyli schopní Klenovice přehrát a dokonce inkasovali regulérní vyrovnávací branku, ale to už byl opět v hlavní roli stejný pomezní s praporkem nahoře. Chtěli jsme dohrát utkání bez karet a zranění ale sudí dál rozdával. Nejprve vykázal našeho vedoucího družstva Jaroše na tribunu a další červenou kartu uviděl Tomáš Lakomý. To už se nelíbilo dokonce domácímu fanouškovi, který šel osobně vynadat domácímu brankářovi, že se na to nedá dívat. Další snaha o vyrovnání už byla marná. Ve středu 3.září v 17:30 se pokusíme urvat body v domácím zápase s 1.HFK Olomouc "B".

Klenovice - 1.SK Prostějov U19 3:1

3.08.2014 3.8.2014 - poslední přípravné utkání před startem nové sezony

Otaslavice - Klenovice na Hané 2:8

30.07.2014 30.7.2014 - prvního kolo okresního poháru

Klenovice - Čechovice 4:1

26.07.2014 26.7.2014 - druhé přípravné utkání

Tovačov - Klenovice 2:6

21.07.2014 20.7.2014 - první přípravné utkání na novou sezonu

Pohár už je náš!

7.06.2014 Klenovice - Čechovice 2:1, 7.6.2014 16:30. Předposlední kolo druhé nejvyšší krajské fotbalové soutěže doprovázelo pálící sluníčko a letní teploty vybízející k trávení času u vody. I tak si cestu do špičkového areálu v Klenovicích na Hané našla stopadesátka diváků. A ti, kteří přišli, nemuseli litovat. Oba týmy totiž vsadily na kombinační hru po zemi a od počátku bylo na co koukat. Už v osmé minutě nacentroval od pravého rohového praporku Pytela a Klimeš to z okraje šestnáctky zkusil přímo z voleje, i za pokus mířící kousek nad si vysloužil potlesk. Z hranice velkého vápna chvíli po něm vypálil i Šlézar, ale jeho pokus obrana hostí zablokovala, poté se hned do několika výrazných možností dostali Čechovičtí. Nejprve se po rohu zprava téměř dostali na malém vápně k nebezpečné hlavičce, poté se křižnou střelou z pravé strany prezentoval Jahl, sám před gólmanem, ale z úhlu mířil trochu vedle vzdálenější tyče. A na konci úvodní dvacetiminutovky vysunul Zacpal Strouhala, jenž z levé strany překonal vybíhajícího Poláka, leč míč skončil na břevně. Následně měl uvnitř vápna prostor Otratický, přihrávku se mu ale nepodařilo úspěšně zpracovat. Domácí kontrovali průnikem Všianského až před Pitáka a nepřesným zakončením v gólové pozici, po rohu z pravé strany a chycené hlavičce v podání hostujícího Radka Jana se pak Klenovičtí ujali vedení. Hra se totiž rychle přesunula na opačnou stranu a Pytela i v pádu dostal míč do brány - 1:0. Hosté i nadále nebyli daleko od vsítění gólu. Do nákopu z pravé strany se položil Jahl a ve skluzu zamířil do boční sítě, stejný hráč poté téměř využil hrubky v rozehře soupeře. Na půlící čáře se dostal k míči a úspěšně přešel přes obránce, jenže do cesty se mu položil Polák a míče ho hluboko za velkým vápnem zbavil. Lobem to ještě zkusil Kolečkář, z padesáti metrů, ale nemířil přesně. A nepřesná byla i na druhé straně Klimešova přihrávka a klenovický brejk se v poslední minutě první půle nekonal. Také v úvodu druhé půle zahrozili hosté. Jahl vypálil z hranice šestnáctky, míč směřující k Polákově pravé tyči ale domácí gólman vyboxoval. A o pár minut se mohl radovat, jeho spoluhráči totiž podruhé dostali míč do sítě. Základem byl úspěšný průnik podél pravé autové čáry, následovala přesná přihrávka do prostoru šestnáctky, tlak na míč a vše uzavřela přesná střela Hatleho, na níž Piták nedosáhl – 2:0. Čechovičtí nepřestávali být aktivní, brzdila je ale těžkopádnost v útoku, kdy potřebovali minimálně o dotek více, než si situace vyžadovala. A na své straně neměli ani štěstí, po rohu zleva totiž naskakující Varga hlavičkoval spíše do Jana, od nějž putoval míč nad. Nebezpečí ale hrozilo i ze strany domácích. Radek Cetkovský se krátce po svém příchodu na hřiště odhodlal ke střele, kterou Piták skokem ke své levé tyči vyrazil, po Pytelově ztečované dorážce se konal roh. Posléze Pytelu zastavil těsný ofsajd, kdy ho ale stejně Piták tváří v tvář vychytal, a o krásné momenty se znovu postarali Čechovičtí. Po střele z výrazné vzdálenosti se blýskl Polák, proti Jahlově hlavičce na delší tyč už ale nestačil a hosté měli ještě dvacet minut na vyrovnání. To se jim ale už nepodařilo, naopak ještě po Rozehnalově střele z pětadvaceti metrů se vzduchem proletěl Piták. A po konci utkání mohla propuknout velká radost domácích, převzetí poháru si náležitě užili.

Mistři !!!

24.05.2014 Tři kola před koncem sezony si naši fotbalisté zajistili vítězství v celé soutěži. Výsledkem 5:0 doma deklasovali soupeře z Lipníku a postupové oslavy mohly začít.

Hlubočky - Klenovice 3:4, 3.5.2014

5.05.2014 V sobotním chladném počasí Klenovice zavítaly na hřiště v Hlubočkách. V úvodních minutách zápasu se hostům nedařila jejich kombinační hra, ale přece jenom se naskytla šance jít do vedení z pokutového kopu. K exekuci se postavil Pytela, ale trefil pouze levou tyč domácího brankáře. Tentýž hráč však po několika minutách otevřel skóre po krasné přihrávce Borovského. Domácí několikrát zahrozili a nakonec přišlo vyrovnání z penalty. Klenovičtí se ujali vedení zásluhou Hatleho umístěnou střelou na zadní tyč opět po dokonalé přihrávce Borovského. Po změně stran hosté hráli aktivněji a těžili z toho nejprve Šlézar střelou z poza velkého vápna a na 4:1 zvyšoval Všianský z penalty. Vedení mohli ještě navýšit, ale další slibné šance nevyužili. Hosté se spokojili s výsledkem a s přibívajícími minutami se také domací snadno dostávali do šancí a dvakrát se jim povedlo snížit. Záverečnou snahu o vyrovnání Klenovice ustály a na jaře si stále drží vítěznou šňůru.

Klenovice - Opatovice 1:0, 26.4.2014

28.04.2014 Souboj lídrů pro domácí! Klenovice šlágr jara I.A třídy zvládly. Fotbalově kvalitního protivníka z Opatovic, přetlačily v domácím prostředí rozdílem jediné branky a v čele tabulky jdou do vedení. Jediný gól nervózního duelu vstřelil Tomáš Cetkovský, jenž si v závěru poločasu naskočil na volný kop Hatleho. „Po dnešku už hrajem o postup. Opatovice dnes potvrdily, že mají zkušený a kvalitní mančaft,“ pronesl po utkání domácí lodivod Petr Navrátil. Jeho tým tak zvládl i čtvrtý jarní zápas beze ztráty bodu!

3. ročník badmintonového turnaje

28.12.2013 V sobotu se ve sportovní hale v Klenovicích konal již 3. ročník badmintonového turnaje čtyřher. Turnaje se účastnilo 8 mužstev, přičemž poprvé se účastnil i jeden smíšený pár. Turnaj byl zahájen v 9hod a probíhal až do pozdního odpoledne do 15hod. Během celého turnaje panovala na kurtu pohodová sváteční atmosféra. Jedinou černou tečkou celého turnaje bylo zranění jednoho z háčů a to Zdenka Sedláře, kterého po zranění, v boji o třetí místo zastoupil Zdenek Novák a to i přesto, že již absolvoval sprchu a dvě piva! Vítězem turnaje se již po třetí stali bratři Ondrové.

Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde.

Výsledky turnaje

Skupina A

XCibulka Roman /
Rozehnal Tomáš
Paprstka Laďa /
Novák David
Rubáč Ivoš /
Sedlář Zdeněk
Marcián Staňa /
Valtr Pavel
Cibulka Roman /
Rozehnal Tomáš
X2:02:12:0
Paprstka Laďa /
Novák David
0:2X0:22:1
Rubáč Ivoš /
Sedlář Zdeněk
1:22:0X2:0
Marcián Staňa /
Valtr Pavel
0:21:20:2X

Skupina B

XOndra Richard /
Ondra Jaromír
Vítek Jara /
Novák Zdenek
Ondra Jaromír st. /
Jankovič Kamil
Polák Tomáš /
Petra
Ondra Richard /
Ondra Jaromír
X2:02:12:0
Vítek Jara /
Novák Zdenek
0:2X0:22:O
Ondra Jaromír st. /
Jankovič Kamil
1:22:0X2:0
Polák Tomáš /
Petra
0:20:20:2X

O 7. místo:
Polák Tomáš / Petra - Marcián Staňa / Valtr Pavel 2:1

O 5. místo:
Vítek Jara / Novák Zdenek - Paprstka Laďa / Novák David 2:0

Semifinále 1:
Cibulka Roman / Rozehnal Tomáš - Ondra Jaromír st. / Jankovič Kamil 2:1

Semifinále 2:
Ondra Richard / Ondra Jaromír - Rubáč Ivoš / Sedlář Zdeněk 2:0 (skreč)

O 3. místo:
Rubáč Ivoš / Novák Zdenek - Ondra Jaromír st. / Jankovič Kamil 1:2

Finále:
Ondra Richard / Ondra Jaromír - Cibulka Roman / Rozehnal Tomáš 2:0

Vánoční turnaj ve stolním tenise

26.12.2013 Na druhý svátek vánoční se ve sportovní hale konal tradiční turnaj ve stolním tenise. Turnaje se účastnilo 21 hráčů, což je o něco méně než v minulých letech, ale na kvalitu turnaje to nemělo žádný vliv, ba naopak má kvalita stuopající tendenci např. letošní vitěz turnaje Pavel Kubíček trénoval s měsíčním předstihem 3x týdně a vítězství neměl vůbec jednoduché.

Výsledky turnaje

  • 1. Pavel Kubíček
  • 2. Pavel Valtr
  • 3. Svaťa Hájek
  • 4. Honza Všianský
  • 5. Adam Prášil
  • 6. Richard Ondra
  • 7. Michal Šimek
  • 8. Staňa Marcián

V poločase druzí

17.11.2013 Zimní přestávku přečká naše mužstvo na vynikající druhé příčce tabulky. Jedná se o nejlepší umístění, po polovině sezony, za dobu našeho účinkování v 1.A třídě! Nejlepšího střelce za podzimní část není možné určit, jelikož máme hned čtyři hráče se stejným počtem vstřelených branek a to 5!!!

Klenovský válec

2.11.2013 V posledním zápase deklasovali naši fotbalisté hosty z Hranic vysoko 8:0, což je výsledek, který dlouho nepamatujeme. Naposledy Klenovice vyhrály podobným výsledkem doma 28.10.2006, kdy zdolali soupeře z Nezamyslic 7:0. Tehdy však ještě v 1. B třídě. Zápas probíhal po celou dobu v režii domácích fotbalistů, kteří nenechali nikoho na pochybách o tom, v jaké formě se tým aktuálně nachází. O osudu utkání bylo rozhodnutu již v poločase, kdy se odcházelo do šaten za stavu 3:0. Jiný názor na osud utkání však měli hosté, kteří začali druhý poločas velice aktivně a snažili se zápas ještě zdramatizovat. Snaha hostů však přišle v niveč jelikož se záhy, našim podařilo vstřelit 4. gól, který nastartoval následující kanonádu.

5.10.2013 Po výborném začátku sezony se mužstvo postupně propadá příčkami tabulky. Na vině jsou i četná zranění, se kterými se mužstvo v současné době potýká. Nezbývá než doufat, že se situace v brzké době obrátí. V posledním utakání jsme se postavili hráčům ze Štěpánova, kteří byly po celých 90 minut nebezpečnějším týmem a dávali pořádně zabrat naší obraně. Klenovští se jen těžko dostávali do šancí a když nejnadějnější z nich, při níž se podařilo skórovat, zastavil praporek čárového rozhodčího, tak jsme museli smeknout před lepším soupeřem, bez vstřeleného gólu.

Klenovice - Bělotín (1:0)

9.09.2013 V sobotu odehráli fotbalisté vyrovnané utkáni s týmem z Bělotína. První poločas zápasu byl přehlídkou neproměněných šancí, když na obou stranách brankáři předváděli vynikající zákroky a když už byly překonáni, tak jim pomohla branková konstrukce. Nejprve hostující tým nastřelil břevno, na které jsme odpověděli za několik minut nastřelením tyče. Do další šance se dostal Tomáš Cetkovský, který hlavičkoval do břevna. Do šaten se tak v poločase odcházelo za bezbrankového stavu. Druhý poločas nabídl také kvalitní podívanou, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou a na obou stranách byla patrná chuť, strhnou vítězství na svou stranu. O osudu zápasu rozhodl střídající Tomáš Přikryl (alias Koler), který se po pár minutách pobytu na hřišti dokázal prosadit ve skrumáži před vybíhajícím hostujícím brankářem a s mírnou dávkou štěstí tak vsítil výtěžný gól.

Další tři hodové body

3.09.2013 Po výhře na domácím hřišti v hodové atmosféře, jsme tentokrát dovezli tři body i z Dubu na Moravě, kde o víkendu také probíhaly hodové oslavy. Naši fotbalisté se hned od úvodu zápasu snažili navázat na výborný výkon z předchozího zápasu a vypracovali si několik slibných šancí. Nejpovedenější z nich zakončoval Marek Borovský z hranice velkého vápna, ale domácího brankáře tentokrát zachránila tyč. Hodovou atmosféru domácím fotbalistům, ještě v prvním poločase, definitivně pokazil Luboš Smékal (alias Chleboň), který po pěkné kombinaci zakončoval opět z hranice velkého vápna, ale tentokrát již přesnou střelou k pravé tyči. Druhý poločas se nesl v duchu neproměněných šancí na obou stranách. Domácí si v poli vypracovali mírnou převahu, ale Klenovice byly nebezpečnějším týmem, když hrozili z brejků. Dvě vyložené šance promarnil Richard Klimeš, který dvakrát běžel téměř od půlící čáry sám na brankáře, ale pokaždé zakončil nepřesnou střelou mimo bránu. Ke konci zápasu, kdy se převaha domácích stupňovala, se Klenovicím podařilo definitivně rozhodnout o osudu utkání, když po vydařeném brejku zvyšoval na 0:2 Martin Pytela. V posledních minutách utkání se ještě blýsknul náš brankář, který neuvěřitelným zákrokem zlikvidoval střelu z malého vápna a udržel tak čisté konto.

čí so hode, naše!

25.08.2013 V sobotu jsme na našem hřišti přivítali nováčka soutěže Beňov. Začali jsme aktivně a postupně si vypracovali několik slibných šancí. Naše vedení po rohovém kopu zařídil Borovský pěknou hlavičkou. Po zbytek poločasu převládala naše útočná snaha, ale v dalších tutovkách jsme branku nepřidali. Naopak, gólem do šatny hosté srovnali střelou z velkého vápna, na kterou už náš brankář nedosáhl. V druhé půli několikrát zahrozil i Beňov, ale skóre se zatím neměnilo. Po vyloučení hostujícího hráče náš tlak ztupňoval, ale brankář byl proti. Vedení na naši stranu přece jenom zařídil Všianský, který prokličkoval obranu soupeře a obhodil brankáře. Třetí branku přidal Přikryl po dalekonosné střele, kterou překvapil špatně postaveného brankáře. Konečný výsledek 3:1.

další bod z venku

18.08.2013 Druhý zápas sezony se odehrál na hřišti v Náměšti, odkud vozíme body jen zřídka. V úvodních minutách převládaly nepřesnosti přihrávek obou týmů. Dlouhé nakopávané míče neměli šanci na úspěch a většinu z nich nám pomezní zastavil zvednutým praporkem. Vedení se ujali domácí přízemní střelou k tyči po chybné rozehrávce ve středu hřiště, kdy přečíslili naši obranu. Druhý poločas patřil našim fotbalistům. Několik slibných šancí měl Všianský, ale selhal. Touženého vyrovnání jsme se dočkali 5 minut před koncem po centru z levé strany zakončil Klimeš. Konečný výsledek 1:1.

Sezona 2013/2014 začala

10.08.2013 První utkání nové sezony jsme začali na hřišti nováčka soutěže Konice "B". Domácí se ujali vedení po nepříliš prudké střele z dálky na kterou už náš brankář nedosáhl. Povedlo se nám brzo vyrovnat po rohovém kopu, kdy se k zakončení dostal Borovský 1:1. V druhém poločasu se domácí ujali opět vedení tečovanou střelou z dálky. Pět minut před koncem po standartní situaci hlavou vyrovnával Vogl. Krátce na to nevyužil obrovskou šanci Přikryl a z následného protiútoku zahodili obrovskou šanci také domácí. Konečný výsledek 2:2.

zakončení sezony

1.07.2013 Sezonu jsme zakončili v sobotu 29.6.2013. Srandamač a hlavně střelba na pytel měl velký úspěch. Trenér pronesl hodonocení a už se těšíme na záčátek sezony následující. Pečené sele a kvalitní nápoje zpříjemnili slavnostní zakončení sezony dlouho do noci.

přípravné utkání 7.4.2013

7.04.2013 1.SK Prostějov B - TJ Sokol Klenovice na Hané 0:5, umělka Prostějov

Odložení dalšího jarního kola

4.04.2013 STK O KFS rozhodla dne 4.4. o odložení zápasu, které se mělo hrát v Hlubočkách v sobotu 6.4. Náhradní termín byl stanoven na středu 8.5. v úředně stanovených termínech.

sobotní utkání odloženo

29.03.2013 Rozhodnutí STK O KFS Vzhledem ke změně počasí, nepříznivým podmínkám a neregulérním terénům rozhodla STK O KFS dne 29.3.2013 o odložení 19.kola KP – muži, 15.kola I.A a I.B třídy muži, 17.kola KP dorostu a 15.kola I.třídy „B“ dorostu ze dne 30. – 31.3.2013. Na základě RS O KFS čl.3.9 STK nařizuje odehrát mistrovská utkání v termínu 22.6. – 23.6. 2013. Mgr. Jiří Lužný sekretář O KFS, Stanislav Brablík předseda STK O KFS

přípravné utkání 23.3.2013

23.03.2013 Klenovice - Kralice 5:3, přípravné utkání 23.3.2013, umělka Chropyně

přípravné utkání 16.3.2013

16.03.2013 FK Skalka 2011 - Klenovice na Hané 0:8 přípravné utkání 16.3.2013, umělka Chropyně

přípravné utkání 26.2.2013

26.02.2013 Hněvotín - Klenovice 3:0, přípravné utkání 26.2.2013, umělka Sigma

přípravné utkání 16.2.2013

16.02.2013 1.SK Prostějov U19 - Klenovice 1:4 přípravné utkání 16.2.2013, umělka Prostějov

zimní příprava

21.01.2013 zimní příprava - úterý, pátek od 18:00, oblečení a obuv do haly i na venek

začala nová sezona

11.08.2012 začala nová sezona 2012/2013

závěr sezony

18.06.2012 V posledním domácím utkání sezóny naši fotbalisté podlehli Slatinicím 0:1.

konečně výhra

3.06.2012 V sobotním utkání, ve kterém naši fotbalisté zahodili nespočet šancí nakonec zdolali Náměšť 2:0. O pěkné branky se postaraly Rozehnal z přímáku a Borovský hlavou po rohovém kopu.

prohrané derby

20.05.2012 Sobotní derby s Čechovicemi byl snad nejhorší výkon našich fotbalistů v této sezoně. Po uspěšném minulém utkání byly Klenovice jako vyměněné. Nedařila se rozehrávka a v útoku se naši vůbec neprosadili. Hosté si proto vezou zaslouženou výhru, když potrestaly hrubé chyby v obraně. Konečný výsledek 0:2.

bez trenéra první jarní výhra

14.05.2012 Trenér Zdeněk Válek složil funkci, takže do Bělotína jeli Klenovice bez trenéra. Z Bělotína se body vozí velmi těžko. Naši fotbalisté nastoupili v trochu pozměněné sestavě oproti minulému zápasu. Utkání bylo plné osobních soubojů, rozdalo se i několik žlutých karet. První poločas skončil bez branek. Domácí ve druhém poločase několikrát nebezpečně zahrozili, ale plný bodový zisk vezou nakonec Klenovice. Po dlouhém výkopu Poláka, utekl všem obráncům Labounek a překonal i domácího brankáře, 0:1.

zase remíza

23.04.2012 V neděli se odehrálo utkání s posledním Jesencem. Klenovice stále oslabené o zraněné hráče se dostaly do vedení po pěkné akci, kterou zakončoval Prášil. Ihned po přestávce se domácím podařilo vyrovnat. Jesenec se následně dostával do zakončení velmi snadno a hrozilo otočení brankového stavu. Naši fotbalisté se však také dostali do velmi slibných šancí, ale v koncovce selhali. Z Jesence tak nakonec vezou Klenovice pouze bod.

marodka

15.04.2012 Klenovice zasáhla četná marodka. Pro nemoc a zranění nemohlo o tomto víkendu nastoupit šest hráčů. K sobotnímu utkání s Kojetínem dokonce musela do obrany zasáhnout i naše nová brankářská posila Polák. Hosté se po chybné rozehrávce v naší obraně ujali vedení. Kojetín je na třetím místě tabulky, ale utkání bylo spíše vyrovnané. V oslabené sestavě se našim podařilo dvě minuty před koncem vyrovnat. Po trestném kopu z pravé strany si na centr naběhl a krasně hlavou zavěsil Tomáš Cetkovský. Konečný stav po záverečném hvizdu 1:1.

studená sprcha

9.04.2012 První jarní utkání fotbalisté Klenovic nezvládli. V chladném a deštivém počasí podlehli Plumlovu 2:0. Našim se sice povedlo vstřelit branku jako prvnímu, ale rozhodčí ji neuznal kvůli ofsajdu. Domácí po chybách v obraně využily dva rychlé protiútoky.

zimní příprava

24.03.2012 Příprava na jarní část sezony vrcholí. Trénuje se třikrát týdně, největší tréninková účast je tradičně v pátek. Odehrála se již tři přípravná utkání s Kralicemi, 1.SK Prostějov a Majetínem se stejnými výsledky 2:1 ve prospěch našich fotbalistů.

Konec podzimní části sezóny

14.11.2011 V sobotu se na hřisti v Klenovicích odehrálo poslední podzimní utkání. Hosté z Bělkovic vedli brankou z penalty, ale v závěru se našim fotbalistům podařilo z rohového kopu vyrovnat na konečných 1:1.

Jaro začalo.

6.11.2011 První listopadový víkend a fotbalisté Klenovic už vezou první jarní 3 body z Hluboček. Na střeleckou formu navázal dvěma góly Labounek a o další branky se postaraly Borovský a sváteční střelec Kaděra. Domácí v závěru dvakrát snížili, ale radost už našim fotbalistům nepřekazili. Konečný výsledek 2:4.

Konečně 3 body!

30.10.2011 Pět hracích kol čekali fotbalisté Klenovic na plný bodový zisk. Po dvou prohrách venku a dvou remízách doma odváží 3 body po vydařeném utkání ve Slatinicích, které přestříleli 4:3.

Průběh nad očekávání

25.09.2011 Po nepříliš úspěšném zahájení sezony se fotbalisté postupně probojovali do popředí tabulky na 5. místo. Navíc tým povětšinou bral body, pro diváka, po atraktivních výkonech.

Sezona 2011/2012

28.07.2011 Do nové sezony půjde naše mužstvo s novými posilami, které doufáme, přispějí k lepším výkonům než, které fotbalisté předváděli v jarní části. Nemilou zprávou ovšem je, že pumelenice obávaného střelce Pavla Kubíčka nebudou soupeře děsit ani v letošní sezoně, jelikož v brzké době má podstoupit další operaci kolene.

Fotbalový turnaj

16.06.2011 V sobotu 18.6.2011 se klenovští fotbalisté zúčastnili turnaje, který pořádalo městečko Tovačov. Na turnaji se utkali s domácím Tovačovem, kterému podlehli 4:2 a následně v boji o třetí místo s přehledem zdolali Dub nad Moravou výsledkem 5:1.

Pronájem haly

22.02.2011 Pronájem haly 22-12hod 100Kč; 12-16hod 150Kč; 16-22hod 200kč. Rezervace na tel.774830495.

Junáci & Pardálové

23.08.2010 Dnes 23.8.2010 byl odehrán každoroční zápas, ve kterém se utkali svobodní draví junáci z Klenovic proti zkušeným ženatým Klenovským pardálům. V tomto zápase dravost zvítězila nad zkušenostmi asi 6:4!


Aktuálně

Poslední zápas

Klenovice na Hané - Radslavice

1:1

Další utkání

20.5.2023 17:00

Tovačov - Klenovice na Hané


Aktuality

12.09.2022
Pozvánka na 4. kolo
Už ve středu nás čeká dohrávka 4. kola proti Otaslavicím, se kterými jsme si na podzim otevřeli navzájem střelnici a potěšili nejednoho diváka. Jak se...

více v sekci aktualityTOP střelci aktuální sezony

Hirsch Martin 12
Všianský Honza 10
Zapletal Lukáš 6


Náš klub podporuje Olomoucký kraj

MSMT