Přeskočit na obsah

Interview

Pondělí 1. dubna 2024

Samozřejmě, že jsem každý víkend sledoval, jak se klukům daří, klenovský fotbal mi moc chyběl

Začněme s posledním zápasem, který jsme bohužel s papírově slabším soupeřem výsledkově nezvládli. Čím to?
Soupeř hraje o přežití v soutěži a na hřišti to šlo vidět, nedal nám nic zadarmo. Hlavní příčinou naši prohry bylo, že jsme neproměnili šance. I když náš výkon na hřišti nebyl optimální, tak jsme si vytvořili opravdu spoustu příležitostí, které jsme nedokázali gólově vyjádřit. Musíme se z prohry oklepat a zabrat v prvním domácím zápase, který hrajeme s Horní Moštěnicí o první místo v tabulce.

Vstřelil jsi branku z pokutového kopu, která se však opakovala. Nesvazovalo tě neproměnění té první k další exekuci?
Nervózní jsem byl při prvním pokusu, možná proto jsem střelu špatně umístil. (smích) U druhého jsem si řekl, že to kopnu na stejnou stranu, ale umístím to lépe a prostě dám gól. (smích)  Penaltu jsem naštěstí proměnil a doufám, že mě k ní SuperVšia ještě pustí.

Celý podzim jsi absentoval kvůli pracovním povinnostem. Sledoval jsi Klenovice i na dálku a co říkáš podzimnímu tažení svého klubu?
Samozřejmě, že jsem každý víkend sledoval, jak se klukům daří. Klenovský fotbal mi moc chyběl a jelikož kluci po podzimu skončili na druhém místě, tak jejich tažení hodnotím skvěle. (smích)

Za tu dobu, zahrál sis i se svými kolegy někdy fotbálek nebo k tomu nebyl na misi prostor?
Fotbálek jsem si zahrál asi dvakrát, prostoru moc opravdu nebylo.

„Těžké zápasy nás teprve čekají, musíme pořádně potrénovat a v každém zápase se držet naší kombinační hry, která nám, podle mého názoru, sedí.

Do jara jsi už naskočil znovu v základu. Jak se cítíš zpět na hřišti?
Moc jsem se těšil na návrat, takže si hru užívám a doufám, že budeme předvádět pěkný fotbal.

Čeká nás šlágr kola a další soupeři z horní poloviny tabulky. Co udělat pro to, abychom uspěli?
Musíme pořádně potrénovat a v každém zápase se držet naší kombinační hry, která nám, podle mého názoru, sedí. Když se nám to podaří, můžeme porazit každého a pomýšlet na tu nejvyšší příčku.

Soutěž máme skvěle rozehranou, v současnosti se nacházíme na špici tabulky. Jaké vidíš šance na celkový triumf?
Jak jsem řekl v předchozí odpovědi, když se budeme držet naší hry, tak můžeme porazit každého. Těžké zápasy nás teprve čekají. Nejprve šlágr kola s Moštěnicí a potom venkovní zápas v Radslavicích, kde to nebude vůbec jednoduché. Pokud bych měl vypíchnout další těžký zápas, na který se těším, tak je to zápas s Otaslavicemi, kde hraje náš bývalý spoluhráč Erda Drekslerů. (smích)

Poprvé se představíme před domácím publikem, jak bys pozval fanoušky na toto střetnutí?
Myslím si, že nás čeká pěkný kombinační fotbal, kde doufám padne i hodně gólů. Počasí by mělo také vyjít. Když si k tomu připočtu pivečko a výbornou udírnu, tak mě na sobotní odpoledne prostě nenapadá lepší plán.

MARTIN CESAR
obránce