Přeskočit na obsah

Interview

Neděle 24. března 2024

Vždy jsem měl Klenovice rád a chtěl si ještě zahrát s klukama, které moc dobře znám

Máš za sebou obnovenou premiéru v dresu Klenovic. Jaká byla?
Premiéra v Klenovicích byla z týmového hlediska úspěšná jak výsledkově, tak si myslím, že i herně to bylo dobré. Z osobního hlediska sem toho v zimě moc neodtrénoval, spíš vůbec, takže jsem úplně nevěděl, jak to bude se mnou vypadat. Myslím si, že to nebylo ale zlé. (smích)

Co rozhodlo v náš prospěch?
Do prvního gólu to bylo vyrovnané, hodně bojovné, domácí dobře bránili. Pomáhal jim i těžký terén, na kterém se úvodní kolo hrálo. Těžko se kombinovalo. Pak nám tam padly góly a myslím si, že už to bylo v naší režii po celý zbytek zápasu.

Už jsi nějakou chvíli s námi trénoval, ale do poslední chvíle nebylo jasné, zda k přestupu nakonec dojde. Ulevilo se ti, když to nakonec klaplo?
Ano, jsem rád, že k přestupu došlo a já tak mohl hned nastoupit k utkání, i když jsem moc tréninku neměl. Ale vždy, když budu k dispozici, tak budu chtít pomoct týmu k dobrému výsledku. Jsem týmový hráč. (úsměv)

Co nakonec rozhodlo o tom, že se vracíš do našeho klubu?
Rozhodla především moje práce, kdy je to časově náročnější. Kolikrát nestíhám tréninky, což se moc neskloubilo s dalším působením v Čechovicích, kde těch tréninkových jednotek je přeci jen v krajském přeboru více. Přiznám se, že kolikrát se mi už taky nechce trénovat a obětovat tomu ten čas, ale zase stále to mám rád a baví mě to. A vždy jsem měl Klenovice rád, chtěl sem si ještě zahrát s klukama, které dobře znám. Je tu pořád dobrá parta.

Mezitím uběhlo deset let, většina hráčů se za tu dobu obměnila. Vidíš ještě nějaké rozdíly?

Tak určitě už je to jiné, než před deseti lety. (smích) Pořád jsou tu ještě kluci, s kterými jsem hrával. A s těmi, které ještě tak dobře neznám se určitě brzy poznáme a budeme fungovat jako jeden tým. Už teď můžu říct, že mě kabina skvěle přijala.

„Ambice mám vždy ty nejvyšší, tedy vyhrávat a porvat se o postup. Proto byl i velký zájem ze strany klubu, abych zde působil, tak bych je nerad zklamal.

Co se za tu dobu u tebe událo? Jaký moment bys dokázal vyzdvihnout?
Asi bych vyzdvihnul dva momenty a tím jsou postupy do krajského přeboru. Ten první byl ještě tady s Klenovicemi, druhý pak v mém posledním angažmá v Čechovicích. Na to budu rád vzpomínat. Poznal jsem za tu dobu hodně dobrých hráčů, ze kterých se vyklubalo i několik skvělých kamarádů.

Jak už jsme několikrát zmínili, přicházíš z krajského přeboru. Jaké hlavní rozdíly vidíš ve hře mezi touto soutěží a tou naší?
Rozdíl tam určitě je, hlavně asi ve fyzičce. (úsměv) V krajském přeboru se více běhá a je to o trochu soubojovější. Samozřejmě i fotbalovost je na vyšší úrovni, ale myslím si, že je to o tom, kolik máte v týmu technických hráčů. Fyzička se dá natrénovat lépe než věci s míčem, ale i na tom se dá samozřejmě pracovat.

Přišel jsi do velmi dobře rozehrané sezóny. Jakého cíle bys rád s týmem dosáhl?
Hlavně to tady klukům nepokazit. (smích) Ambice mám vždy ty nejvyšší, tedy vyhrávat a porvat se o postup. Proto byl i velký zájem ze strany klubu, abych zde působil, tak je nechci zklamat a pomoct jim k co nejlepším výsledkům.

Příští zápas sehrajeme na hřišti posledního celku tabulky. Co udělat pro to, abychom se i v tomto případě radovali z vítězství?
Každý na hřišti musí udělat opět maximum. A když se nám tohle povede, tak se nebojím, že bychom nevyhráli.

TOMÁŠ LAKOMÝ
záložník