Přeskočit na obsah

Interview

Úterý 18. června 2024

Vyhrát titul je cílem každého hráče, ať už na profesionální nebo na amatérské úrovni

Poslední utkání je minulostí. Jak složitý byl poslední krok?
Stejně jako tým, tak i já měl odhodlání vyhrát a zapsat se tak do historie týmu.

Vstřelil jsi nádherný gól, pravděpodobně tvůj nejlepší, souhlasíš?
Můj gól byl velkolepý, ale myslím, že za mého působení ve Španělsku se mi podařila ještě krásnější branka (utkání Burgos Promesas vs Mirandes – pozn. red.). Ale dávat takové góly ve finálových zápasech je úžasný pocit.

To vše znamená, že jsme vyhráli titul a získali pohár pro vítěze. Jak se ti to poslouchá?
Vyhrát titul je cílem každého hráče, ať už na profesionální či amatérské úrovni. Jsem nesmírně šťastný, že jsem mohl být součástí dalšího historického okamžiku klenovické kopané.

Jak jsi viděl naši sezónu? Co se povedlo a co naopak nepovedlo?
Sezóna byla lepší než ta loňská. Mám pocit, že jsme mohli vyhrát soutěž daleko dříve, než v posledním zápase. Měli jsme jasné zápasy, které bychom měli vyhrát, ale takový je fotbal. A kvůli zranění některých klíčových hráčů nám v závěru trochu chyběla síla, ale zvládli jsme to.

Byl jsi docela často zraněn, nejvíce z našeho týmu. Kde byl problém a jak to teď vypadá?
Jak jsem již uvedl, zranění se tu a tam objeví asi v každém klubu, což pak ovlivní hru celého mužstva. Myslím, že jsem viděl, kde jsou aktuální problémy, a jako bojovník jsem byl vždy připraven je překonat. Teď se cítím lépe a doufám, že v budoucnu budu ještě lépe připraven.

„Sezóna byla lepší než ta loňská. Mám pocit, že jsme mohli vyhrát soutěž daleko dříve, než v posledním zápase. Měli jsme jasné zápasy, které bychom měli vyhrát, ale takový je fotbal.“

Vzhledem k výhře máme šanci na postup. Jaký je tvůj názor?
Postoupit na další úroveň by mělo být nutností, protože vzhledem k tomu, jak to v této soutěži vypadá a jaký typ hráčů máme, si myslím, že se kvalifikujeme a ukážeme ostatním týmům, že jsme Sokol Klenovice. Na tuto kategorii máme dostatečně kvalitní hráče.

Můžeš říct pár slov našim skvělým fanouškům, kteří nás podporovali?
Naši fanoušci jsou úžasní, vždy nás přijdou podpořit. S některými je opravdu legrace, když spolu komunikujeme. Hrajeme pro ně, bez nich by to nemělo takový smysl. Všechny opravdu respektuji, jsme jedna velká rodina.

Od tvého prvního startu v Klenovicích uplynuly tři roky. Jak se tu cítíš a byla to zatím ta nejlepší sezóna?
Je skvělý pocit být tady třetí sezónu a získat titul. Je to vždy ohromující, když se vyhrávají poháry. Zároveň to motivuje mladší hráče v další práci, aby i nadále zabojovali o vítězství. Jsem tu opravdu šťastný.

Právě probíhá evropský šampionát v Německu. Fandíš nějakému týmu a máš i svého favorita na zisk trofeje?
Jak víš, jsem Moravák (smích). Rád bych viděl Českou republiku co nejdále, ale ve fotbale se může stát cokoliv. Doufám, že ve finále uvidíme Francii a Čechy. (úsměv)

RAYMOND OWUSU
ZÁLOŽNÍK