Přeskočit na obsah

Interview

Středa 3. července 2024

KLUB FUNGUJE UVNITŘ I NAVENEK SKVĚLE, JAK MEZI SAMOTNÝMI HRÁČI, TAK MEZI REALIZAČNÍM TÝMEM.

Máme za sebou povedenou sezónu, zakončenou mistrovským titulem. Jak se to poslouchá?
Získat titul je vždy mimořádná událost spojená s emocemi a projevy obrovské radosti. Za mého působení od roku 2009 je to v pořadí už 3. získaný mistrovský titul a oslava každého z nich je neopakovatelná, krásná, ale vždy jiná. S přibývajícím věkem si však člověk váží více toho posledního, protože možností na obhajobu nebo pozdější vítězství bude spíše ubývat.

Kdy jste začal věřit, že se to nakonec povede?
Věřil jsem už po vybojovaném utkání v Brodku u Prostějova a tím jsme měli vše ve svých rukou. Při vší úctě k soupeři posledního kola jsem nepochyboval o ničem jiném, než o vítězství vstříc titulu.

Co bylo tím hlavním faktorem, že jsme vystoupali až na vrchol?
Úspěch spočívá v odhodlání a bojovnosti, chtít se obětovat pro spoluhráče, pro výsledek a pro dobré jméno klubu. A právě klub funguje uvnitř i navenek skvěle, jak mezi hráči, tak mezi realizačním týmem. Všichni ví, jaká je jejich pozice, kde a jak mohou přispět svým dílem, který následně vede k úspěchu.

Letos byl boj o titul nesmírně vyrovnaný. Je to o to větší úspěch nebo to ukázalo spíše na rozdílnou kvalitu týmů?
Bojovalo se do posledního hvizdu. O to více byla situace napínavá a radost spontánnější než tehdy, když je výsledek známý daleko před koncem soutěže. Týmy z horní poloviny tabulky byly herně velmi vyrovnané a mnohdy jsme potřebovali k vítězství notnou dávku štěstí. To však ke sportu také patří.

Jako vítězové jsme měli možnost postupu. Jaké padlo nakonec rozhodnutí a co rozhodlo?
Možnost postupu do I. A třídy jsme odmítli. Pro realizační tým by se v podstatě vůbec nic nezměnilo, ale rozhodnutí jsme přenesli na hráče. Na jejich herním projevu a výkonech by záležela účast ve vyšší soutěži. Vůli hráčů respektujeme.

Vítězství se povedlo po pěti letech (když pomineme dva nedohrané ročníky vinou pandemie). Můžeme očekávat další pětiletku nebo se titulu dočkáme dříve?
Dalšímu titulu se nebráníme, i když obhajoba je vždy těžká. Pokud opět vyhrajeme, přihlásíme v dalším soutěžním ročníku I. A třídu.

“Děti se svými rodiči pravidelně navštěvují soutěžní utkání mužů a hledají svě vzory. Slušně povzbuzují a během poločasu si mohou také zasoutěžit.“

Jak jste si vlastně užil mistrovské oslavy?
Oslavy intenzivně prožijete, jen pokud slavíte dohromady s týmem. A tak tomu také bylo, tedy do doby, na kterou si pamatuji. Omlouvám se, dva dny v kuse jsem nevydržel. (smích)

Jaký moment v sezóně byste vyzdvihl, který byl tím největším, nejlepším, rozhodujícím, zkrátka nezapomenutelným?
Střípků je mnoho, ale utkvěl mi v paměti gól, který vstřelil na hřišti Troubek útočník Josef Popelka, a který se nakonec ukázal jako rozhodující v pokračující bitvě o titul. Však ho také za odměnu svezl kapitán na zádech. (smích)

Práce s mládeží nese také své ovoce. Co říkáte na skvělou docházku našich mladých pušek i na mužských utkáních a práci trenérů?
Neustále vyzdvihuji práci a obětavost trenérů dětí a mládeže a činím tak i nyní. Je hezké sledovat zájem dětí o fotbal a připojují se také rodiče. Děti pravidelně navštěvují soutěžní utkání mužů a hledají své vzory. Slušně povzbuzují a během poločasu si mohou také zasoutěžit.

S čím půjdeme do nové sezóny? Spokojíme se pouze s tím nejlepším? (úsměv) Můžeme očekávat nějaké novinky?
Cíl je jasný, dosáhnout co nejlepšího výsledku. Veškeré informace naleznete na našem webu, který splňuje nad obvyklý rámec kvalitativní parametry a také v klubovém zpravodaji vždy v den domácího utkání.

Co byste na závěr vzkázal všem lidem, kteří se o klenovský fotbal zajímají?
Přeji všem hráčům, realizačnímu týmu, členům TJ SOKOL a fandům pevné zdraví, radost z fotbalu, ze společného setkávání a těším se na začátek nového soutěžního ročníku 2024 – 2025.

STANISLAV CETKOVSKÝ
PŘEDSEDA KLUBU