Přeskočit na obsah

Interview

Středa 29. listopadu 2023

POHLED NA TABULKU JE OPRAVDU HEZKÝ, PROSTĚ PŘÍJEMNÝ POCIT, ZA KTERÝM JE POT A DŘINA.

Polovina sezóny je za námi, držíme se na krásném druhém místě. Jak se Vám to poslouchá?
Samozřejmě se to hezky poslouchá, hezký je taky pohled na tabulku. Prostě příjemný pocit, za kterým je pot a dřina.

Jen krůček k dílčímu prvenství. Co tomu chybělo?
Chybělo tomu odehrát předehrávku jarní části soutěže v Újezdci, tedy zápasu, který bychom zřejmě zvládli a zároveň klopýtnutí vedoucího týmu Horní Moštěnice. (smích).

Jaké vidíte šance našeho klubu v jeho druhé polovině?
Šance na úspěch je vždy, nebude to však lehké. Týmy z horní poloviny tabulky jsou silné a bude třeba přistupovat k zápasům s nimi s naprostou koncentrací a bojovností. Opačně, týmy z dolní části tabulky neradno podceňovat. Bude třeba i štěstí, na které však nelze spoléhat.

Je sice před námi ještě mnoho zápasů, ale je na stole i případný posun o patro výš? Jak vám osobně by se to zamlouvalo a co bude hlavní faktor, který v případě úspěchu rozhodne?
K tomuto tématu je třeba přistupovat realisticky, vyšší soutěž znamená větší prestiž, na druhou stranu má také svá úskalí. Hlavní slovo musí mít v tomto případě samotní hráči.

Po časech půstu můžeme mít radost z mládeže, kdy pravidelně na trénink dochází až dvacítka fotbalu chtivých kluků i holek. Co na tuhle skutečnost říkáte?
Ano, to je opravdová radost. Bohužel do soutěže dospělých se podaří vychovat hráče jen ojediněle. Bez obětavosti trenérů dětí a mládeže Tomáše Rozehnala a Romana Cibulky bychom se ani z tohoto zjištění radovat nemohli. Oběma patří velký dík.

“Bez divácké kulisy to není nikdy ono, stojíme o vaši podporu a to i tehdy, když se zrovna moc nedaří. Snad vaše počty na utkáních nepoklesnou a neváhejte nás podpořit i při zápasech na hřištích soupeřů. Doprava zdarma prozatím zajištěna.“

STANISLAV CETKOVSKÝ
předseda klubu

Nikdo si neuvědomuje, co vše stojí za chodem klubu. Můžete nám trochu nastínit, jak klub vlastně funguje?
Klub řídí a spravuje výkonný výbor, jehož jsem předsedou. Díky své pracovní pozici mohu využít zkušenosti ve prospěch fungování klubu. Hlavní náplní výkonného výboru je finanční a materiální zajištění podmínek pro soutěže dětí a mužů. Dále zajištění provozu a údržby pronajatých sportovních zařízení, fotbalového hřiště i celého sportovního areálu. Samozřejmostí je spolupráce s obcí Klenovice na Hané, s fotbalovými svazy okresním i krajským a také s Okresním sdružením České unie sportu Prostějovska.
Nezištně spoléhám na několik dalších srdcařů, jako jsou všichni tři trenéři, Pavel Kubíček a Josef Popelka. Velkým přínosem pro kvalitní přípravu hráčů je příchod klubového maséra Martina Hájka, člověka s obrovskými zkušenostmi v dané oblasti. Mám radost, že mohu pozorovat zájem o chod klubu u mladších členů, jmenovitě u Adama Prášila.

Průměrná návštěvnost na domácích utkáních je zhruba stovka fandů. Je to dostatečný počet nebo si představujete lepší diváckou komunitu? Co případně pro to udělat?
Těžko říct, zda chodí diváků málo nebo moc, je to dáno atraktivitou zápasu nebo očekávaným derby jako tomu bylo v minulosti s Pivínem. Obecně na zápasy s kluby Prostějovska chodí více diváků a nyní nejvíce na Tovačov. Na své si určitě přijdou všichni návštěvníci sportovního areálu, i když je fotbal třeba vůbec nezajímá.

Spustili jsme zbrusu nový web, jak jste s ním spokojen a jak často jej Vy osobně sledujete?
Jsem pravidelným návštěvníkem nového webu a musím konstatovat, že má opravdu vysokou úroveň. Za takový web by se nemusely stydět kluby z nejvyšších fotbalových pater v naší zemi. Zde je na místě velké poděkování „tátovi“ webu Josefu Popelkovi.

Součástí našeho klubu je i kvalitní merch, který je k dostání také na našem webu. Kolik kousků máte ve svém šatníku Vy?
Opět to svědčí o kvalitní úrovni mimosportovních aktivit. Postupně se projevuje zájem i ze strany fanoušků a tím více dochází k propagaci našeho klubu na veřejnosti. Osobně mám ve skříni téměř všechny nabízené produkty, jsou hezké a nosím je rád.

Co byste na závěr vzkázal našim fanouškům?
Bez divácké kulisy to není nikdy ono, stojíme o vaši podporu a to i tehdy, když se zrovna moc nedaří. Snad vaše počty na utkáních nepoklesnou a neváhejte nás podpořit i při zápasech na hřištích soupeřů. Doprava zdarma prozatím zajištěna.