Přeskočit na obsah

sobota 6. dubna 2024 – 15:30 | Sportovní areál Klenovice na Hané

16. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

H. MOŠTĚNICE

Že jde o šlágr kola, o tom není vůbec pochyb. Pouze bodový rozdíl mezi oběma týmy, v sázce prvenství v tabulce, to jsou jasné signály, že půjde bezesporu o dramatické utkání. Horní MOštěnice přezimovala právě o bod před naší družinou, první dvě kola ale s tabulkou zamíchala tak, že se na špici v současné chvíli nacházíme my. Na podzim jsme na hřišti soupeře uspěli za plný počet bodů, když jsme si především v závěru první, respektive druhé půle vybrali štěstíčko a vstřelili rozhodující branky, které nám přineslo vytoužené vítězství. Také dnes jsme si vědomi důležitosti utkání a kvalit soupeře, proto se budeme snažit, abychom poprvé na jaře před domácím publikem uspěli a potěšili tak své nejvěrnější fanoušky. Věříme, že si poté společně užijeme pozápasové posezení se zlatavým mokem a nějakými těmi dobrotami z udírny.

Od prvního hvizdu jsme se snažili o kombinační hru, která také přinesla brzy své ovoce. Po ose Spálovský, Pytela, Hirsch a Všianský, se posledně jmenovaný prosadil z bezprostřední blízkosti hlavou a otevřel skóre zápasu. To nás trochu uklidnilo a i nadále jsme se snažili o hru po zemi. Poté se dvakrát předvedl Kuba Polák v bráně, jenž zneškodnil samostatné úniky moštěnickým hráčům. Nakonec přeci jen kapituloval po rohovém kopu z hlavičky domácího borce. Těsně před poločasovým hvizdem si po faulu na půlicí čáře postavil míč Rozehnal, který následně poslal až za záda domácího Vaculíka a zaznamenal tím svou PADESÁTOU TREFU v dresu Klenovic. A že stála opravdu za to!

Ve druhé půli se domácí snažili o srovnání skóre, což se jim povedlo v sedmašedesáté minutě po dlouhém nákopu. Po faulu na Všianského zůstala píšťalka rozhodčího tichá, Honza však musel pro zranění střídat. Pak se zastřeloval Martin Hirsch, kterého chvíle přišla v samotném závěru utkání. S notnou dávkou štěstí a přispěním domácího gólmana se prosadil z přímého kopu a otevřel tak svůj střelecký účet letošní sezóny.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Tohle bylo dle mého názoru jedno z lepších mužstev, silný ve středu hřiště, silný v osobních soubojích. Prvních třicet minut se vyvíjel podle toho, co jsme předpokládali, soupeř nás zatlačí a my můžeme hrozit z brejků, což se také stalo a Honza Všianský dal na 1:0. Měli jsme tam i další šance, kdy Martin Hirsch nastřelil tyčku a další jeho pokus také nevyšel. Po vyrovnání bych řekl, že se soupeř trochu zatáhl a my si s tím nedokázali poradit, ale na závěr prvního poločasu Rozehnal neskutečně ze čtyřiceti metrů vstřelil svůj padesátý gól. To byla jedna z nejhezčích branek, kterou jsem v poslední době viděl. Druhou půlku hodně ovlivnilo počasí. V momentě, kdy jsme ale začali kombinovat po zemi, tak si s námi soupeř nevěděl rady. Martin Hirsch neprostřelil, penalta na Honzu Všianského nebyla odpískána. No a v devadesáté minutě jsme kopali přímý kop, kdy Martin Hirsch i s přispěním domácího gólmana vstřelil krásný gól. A tím byl zápas rozhodnutý.”

Poslední vzájemné utkání

19
srpna
2023

MOŠTĚNICE
0
3. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
KLENOVICE
0

Branky: 35. Keňo, 67. Suchánek – 5. Všianský, 45. Rozehnal, 90. Hirsch
Rozhodčí:
Petr – Novák, Navrátil
Žluté karty: bez karet
Diváků: 86

Sestava Klenovic: Polák – Grepl (75. Buček), Procházka, Bridzik (70. Owusu), Popelka – Spálovský, Neoral, Rozehnal, Pytela (66. Liška) – Hirsch, Všianský (73. Chlud).
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

Klenovice

Bilance

9 – 3 – 3

Skóre

41:21

Umístění

1. místo

Kanonýr

Hirsch (12)

Forma

 


Moštěnice

9 – 2 – 4

Bilance

45:23

Skóre

3. místo

Umístění

Ďopan,Suchánek (9)

Kanonýr

Forma