Přeskočit na obsah

sobota 23. BŘEZNA 2024 – 15:00 | Sportovní areál Újezdec

14. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

ÚJEZDEC

VS

KLENOVICE

Dočkali jsme se. Po 150 dnech tu máme opět zápas o body do tabulky 1.B třídy skupiny A. Tak, jak jsme skončili podzimní část, tak začínáme tu jarní. Posledním soupeřem nám bylo mužstvo z Újezdce u Přerova, kam právě už zítra zajíždíme ke čtrnáctému pokračování ročníku 2023/2024. Naposledy jsme se na domácí půdě radovali z jasného vítězství 5:1, v sobotu začínáme znovu od nuly. Věříme, že jsme přes zimu dostatečně potrénovali a zvládneme i druhé měření se stejným soupeřem. Budeme rádi, když se k nám přidáte a podpoříte naši družinu. Autobus odjíždí ve 13:30 od hřiště v Klenovicích.

Hned od úvodu posledního utkání vše naznačovalo, že bychom se po konečném hvizdu mohli radovat z vítězství. Když k tomu připočteme faktor Všianský, pak nebylo žádných pochyb. Ten měl lví podíl na první brance, která přišla docela brzy. Po faulu na Hirsche se kopala penalta, kterou s přehledem Honza proměnil – 1:0. Hosté se na naší polovinu dostávali jen sporadicky, do vápna se podívali poprvé až po čtvrt hodině hry, ale bránu nakonec ani neohrozili. To kontr naší družiny znamenal navýšení skóre. Kapitán Rozehnal pláchnul po křídle, zamířil si to poté do vápna a ačkoliv v pádu a s míčem na lajně, našel ještě naběhnuvšího Hirsche, který se zblízka nemýlil – 2:0. Pátý roh pak přinesl své ovoce. Odražený míč si na vápně zpracoval Martin Hirsch a poslal jej přesně k tyči – 3:0. Pak se ještě po lajně prosmýkl Nehera, přihrávku pod sebe však pozorná obrana hostí zblokovala na roh. Stejně skončil i pokus Zapletala těsně před přestávkou.

Druhá půle začala dalším faulem na aktivního Hirsche a žlutý kartonek pro hráče Újezdce. Ti se pak jen dívali, jak naše další akce znovu končí brankou. Všianský zťukl centr na Hirsche, jehož ránu Koudelka vyrazil, ale jen k nohám volného Všianského, jenž se nemýlil – 4:0. Poté nám hosté nabídli další pokutový kop, když obránce zahrál nesmyslně rukou. V tu chvíli se nabízel exekutor jeden ze dvojice dvoubrankových střelců Hirsch, Všianský, publikum si však vyžádalo našeho gólmana Kubu Poláka. Ten zachoval klid a chladnokrevně poslal míč za háčky – 5:0. Chvíli na to mohl přeci jen hattrick dovršit Martin Hirsch, před vyběhnuvším brankářem dokázal míč trknout, ten ale těsně minul opuštěnou bránu. Po dalším rohu se mohl prosadit střídající Pytela, který se po delší době objevil na hřišti. Míč však v síti ani po dorážce neskončil. Pak došlo na první a jediný úder hostí. Po naší obrovské chybě jsme zbytečně inkasovali, což asi nejvíce mrzelo Kubu Poláka, který se situací nemohl nic udělat – 5:1. V další roli pak byl opět Martin Hirsch, svůj pokus ale poslal mimo tři tyče. Chvíli na to měl spoustu času ve vápně náš kapitán, jeho dobrý pokus ale Koudelka s vypětím všech sil zneškodnil. Tlak naší družiny stále trval. Po chybě hostí si Martin Pytela zkrotil míč, branka z toho však nebyla. Akce však pokračovala i po vyraženém míči, ale ani jmenovec Hirsch nezužitkoval Popelkovu přihrávku. I tak jsme si dokráčeli pro jasné vítězství a posun na druhé místo v tabulce do zimní přestávky. Následná závěrečná se znovu protáhla do pozdních hodin a jako vždy stála za to.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Do zápasu jsme vstoupili velice dobře, začali jsme aktivně. Určitě nám pomohl i návrat Honzi Všianského, protože vstřelil dva góly. Od začátku jsme si vypracovali několik šancí a bylo po chvíli jasné, že tohle utkání zvládneme. Soupeř nepředváděl nijak oslnivou hru. Poločas jsme vyhráli o tři branky.

Do druhé půlky jsme vstoupili opět aktivně, vypracovali jsem si další a další šance. V momentě, kdy bylo rozhodnuto, jsme prostřídali a i dále jsme hráli aktivně se spoustou povedených akcí. Myslím si, že diváci museli být spokojeni. Jsem rád, že konečně vstřelil gól Kuba Polák, protože kličkování ve vápně mu jde, branky chytat umí, tak teď vidíme, že je umí i dávat. (smích) Máme závěrečnou, dobrá nálada panuje určitě, takže jsme spokojeni.“

Poslední vzájemné utkání

4
listopadu
2023

ÚJEZDEC
0
1. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
KLENOVICE
0

Branky: 7. a 46. Všianský, 17. a 36. Hirsch, 57. Polák (pk) – 65. Mlčuch
Rozhodčí:
Bažant – Kašík, Tomášek
Žluté karty: 40. Spálovský, 74. Owusu – 23. Ondrouch, 42. Černošek, 46. Plch, 56. Kocfelda, 74. Zývala
Diváků: 100

Sestava Klenovic: Polák – Buček, Procházka, Owusu, Nehera (46. Grepl) – Spálovský (46. Popelka), Bridzik, Rozehnal, Zapletal (57. Pytela) – Všianský (57. Chlud), Hirsch.
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

ÚJEZDEC

Bilance

2 – 3 – 8

Skóre

22:49

Umístění

13. místo

Kanonýr

Perutka (4)

Forma

 


KLENOVICE

8 – 3 – 2

Bilance

34:18

Skóre

2. místo

Umístění

Hirsch (8)

Kanonýr

Forma