Přeskočit na obsah

sobota 4. listopadu 2023 – 14:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

1. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

ÚJEZDEC

Většinou jdeme do zápasu se sobotním soupeřem jako papírový favorit, to však neznamená, že jde o snadná utkání a jasný výsledek dopředu. Konečné skóre pak toto tvrzení jen a jen potvrzuje. Stejně tak poslední vzájemné střetnutí dlouho vypadalo na jasnou záležitost pro naši družinu, vedení o dvě branky ale nebylo dostatečným náskokem. Domácím jsme naštěstí povolili pouze utkání zdramatizovat a zaslouženě jsme si tak dokráčeli pro vítězství a tři body do tabulky.

Do utkání jsme od začátku vlétli jako uragán a šance na sebe nenechaly dlouho čekat. Bohužel chyběla jen ta gólová tečka. Netrvalo ale dlouho a po čtvrt hodině hry jsme se ujali vedení. Tomáš Rozehnal vyslal přesným pasem Martina Neorala a ten nás svou první brankou v dresu Klenovic poslal do vedení – 0:1. O tři minuty později bylo ještě veseleji. Stálý tlak vyústil v rohový kop, po kterém se, jak jinak než hlavou, prosadil Raymond Owusu a navýšil naše vedení – 0:2. V podobném duchu pokračovala i druhá polovina prvního poločasu, bohužel už bez další gólové radosti.

Druhá půle už nebyla z naší strany tak dominantní, přesto jsme hru víceméně kontrolovali. Domácí jsme na dostřel naší brány příliš nepouštěli, přesto jsme stále museli myslet na zadní vrátka. S blížícím se koncem utkání hráči Újezdce ještě více přidali na důrazu, hra se často kouskovala, některé fauly byly až za hranou. Bohužel v případech, kdy měl zakročit hlavní arbitr se nic nestalo, a tak často docházelo k nepříjemným situacím z obou stran. To vedlo k menší koncentraci naší družiny, což vedlo ke snížení a zdramatizování samotného závěru utkání. Vše ale rozsekl domácí střelec jediné branky Újezdce, který svému týmu příliš nepomohl a minutu před dovršením řádné hrací doby se musel poroučet ze hřiště. Nutno podotknout, že za své počínání v průběhu zápasu měl být takto potrestán již mnohem dříve. To nás ale nemuselo mrzet, protože jsme si své vedení už do konce pohlídali a zaslouženě se vraceli do Klenovic s úsměvem na rtech.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Měli jsme v úvodním dějství jasnou převahu a zdálo se, že utkání musí skončit debaklem. V prvních pěti minutách jsme měli dvě vyložené šance, které jsme neproměnili. Po čtvrthodině jsme se dočkali po skvělé přihrávce Rozehnala na Neorala. O chvíli později přidal Owusu hlavou z rohu. Měli jsme i další šanci, ale nedali jsme. Do druhého poločasu bych řekl, že jsme z naší hry polevili a soupeř nás zatlačil. Neměl vyložené šance, ale už jsme nebyli dominantní. Krátce před koncem vstřelil branku a připustili jsme tak ještě drama. Už jsme to však uhráli, za tři body jsem rád.“

Také dnes je situace podobná té minulé. Újezdec se na podzim trápí, z posledních pěti utkání dokázal vytěžit pouze bod. Nesmíme však nic podcenit a jít do zápasu jako do každého jiného a to s jediným cílem – uspět za plný počet bodů. Jedině tak si pak můžeme společně užít závěrečné posezení tohoto roku s našimi fanoušky. Výkop je stanoven na 14 hodin. Dorazte proto v hojném počtu, nezapomeňte na zpravodaj a bude také bohatá tombola s krásnými cenami.

Poslední vzájemné utkání

7
května
2023

ÚJEZDEC
0
21. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
KLENOVICE
0

Branky: 87. Zývala – 14. Neoral, 17. Owusu
Rozhodčí:
Rosskohl – Stříž, Pospíšil
Žluté karty: 8. Zývala, 90. Mazur – 41. Owusu, 69. Neoral, 90. Rozehnal
Červené karty: 89. Zývala
Diváků: 166

Sestava Klenovic: Polák – Bridzik, Procházka, Owusu, Popelka – Grepl, Neoral, Rozehnal, Zapletal (90+4 Drábek) – Všianský (90. Vacek), Spálovský (63. Chlud).
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

Klenovice

Bilance

7 – 3 – 2

Skóre

29:17

Umístění

3. místo

Kanonýr

Hirsch (6)

Forma

 


ÚJEZDEC

2 – 3 – 7

Bilance

21:44

Skóre

13. místo

Umístění

Perutka (4)

Kanonýr

Forma