Přeskočit na obsah

sobota 18. května 2024 – 17:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

22. kolo 1.B třídy skupiny A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

VS

ÚSTÍ

Tak jako poslední domácí utkání jsme mluvili o jednom z nejkvalitnější mužstev v soutěži, v sobotu tomu nebude jinak. Ústí se pravidelně umísťuje na nejvyšších pozicích, letos se drží o dva body za naší družinou na druhém místě. Už proto půjde znovu o velmi důležitý souboj o čelo tabulky. My budeme chtít určitě navázat na povedené výkony, ač to ve Vrchoslavicích vypadalo všelijak, povinné body jsme si připsali a teď bude jen na nás, jak si poradíme s dalším soupeřem na domácí půdě. Věříme, že právě vy budete tím dvanáctým hráče, hnacím motorem, který nás požene za co nejlepším výsledkem. Podzimní měření na půdě Ústí jsme neodehráli špatně, i když jsme museli dotahovat jednobrankové manko, což se nám v závěru podařilo, a tak se v říjnu zrodila cenná remíza. Před svými fanoušky se samozřejmě vynasnažíme, aby to tentokrát bylo ještě o něco lepší a mohli se tak společně s vámi po posledním hvizdu radovat.

I na podzim se jednalo o souboj prvního s druhým. Oba týmy si byly vědomi důležitosti utkání, podle toho to také tak po celých devadesát minut vypadalo. Spíše opatrnější fotbal, s minimem šancí. Přesto se dvě nakonec ujali, i když té první v podání hostů předcházel jednoznačný faul na našeho Kubu Poláka. Bohužel VAR v nižších soutěžích není prozatím k dispozici, museli jsme tak zatnout zuby a hrát dál i s jednogólovým mankem. Ústeckého brankáře protáhl pouze Hirsch, na dorážku nedosáhl Zapletal, střela Rozehnala či Owusa neměla potřebnou razanci.

Druhá půle pokračovala v podobném trendu. Po pár vteřinách ještě musel Kuba Polák vytasit bravurní zákrok proti střele domácího kapitána. Postupem času jsme zlepšili přechodovou fázi a čím dál více domácím zatápěli. Až čtyři minuty před koncem se nám povedla akce, na jejímž konci se nejlépe orientoval Raymond Owusu a rozradostnil i věrné fandy, kteří vážili dalekou cestu až do Ústí. Velký podíl na brance měl neúnavný Martin Hirsch, jenž si pokryl míč a přesným centrem našel hlavu právě svého ghanského spoluhráče.

Hodnocení trenéra Klenovic Vladimíra Horáka:
„Tohle utkání bylo spíše bojovné, než fotbalové. Setkali se dvě mužstva ze špice tabulky, a tak jsem čekal více fotbalovosti. My jsme hráli v bloku a na brejky. Poprvé se tak stalo, že nás soupeř zatlačil a my měli více otevřenou jejich obranu. Moc se nám ty útoky ale nedařily. Po skrumáži ve vápně jsme dostali branku na 1:0, tím jsme trochu znervózněli, následovala spousta faulů a zbytečných zákroků, za což jsme dostávali žluté karty. O poločase jsem kluky nabádal, abychom dohráli v jedenácti, protože nás čekají další důležitá utkání a ať trpělivě čekáme na svou příležitost, která přišla pět minut před koncem. Remízu jsme si dle mě zasloužili. Bylo to vyrovnané utkání. Soupeř měl dvě velké šance, my jsme měli v podstatě jednu, další nebyli tak nebezpečné. S bodem jsme určitě spokojeni.

Poslední vzájemné utkání

1
října
2023

ÚSTÍ
0
9. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A
KLENOVICE
0

Branky: 18. Kuča – 86. Owusu
Rozhodčí:
Dohnal – Koníček, Čásek
Žluté karty: Škařupa, Palacký – Hirsch, Procházka, Neoral, Spálovský, Owusu
Diváků: 150

Sestava Klenovic: Polák – Grepl (46. Buček), Procházka, Neoral, Nehera – Spálovský, Owusu, Bridzik, Zapletal – Hirsch – Rozehnal.
Trenér: Vladimír Horák.

Statistiky

Klenovice

Bilance

13 – 5 – 3

Skóre

52:26

Umístění

1. místo

Kanonýr

Hirsch (18)

Forma

 


Ústí

12 – 6 – 3

Bilance

68:33

Skóre

2. místo

Umístění

Šnejdrla (17)

Kanonýr

Forma