Přeskočit na obsah

sobota 30. března 2024 – 15:00 | Sportovní areál Hustopeče n/B

15. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

HUSTOPEČE

12. Blažek, 44. Kopecký, 90+3. Hajlman

0

0

KLENOVICE

29. Cesar (pk), 62. Všianský

Jsou chvíle, kdy se vám nedaří to, co za jiných okolností děláte téměř s automatickou přesností. Přesně takových jsme si užili do syta v sobotním klání proti Hustopečím nad Bečvou. Po domácí kanonádě na podzim jsme si tentokrát velikonoční nadílku představovali jinak, šancí na to přesto bylo dost a dost. Přesto jsme odjeli s prázdnou. O to víc musíme zabrat v dalších utkáních a to nejlépe hned ve šlágru kola příští sobotu, konečně na domácí půdě.

Úvod utkání jsme odehráli o jednoho hráče v poli méně, což byl trochu vabank, ale mírné zpoždění jednoho našeho člena základní jedenáctky nás k tomuto kroku logicky přimělo. Domácí, vědomi si této nenadálé situace, vrhli se hned do velkého tlaku, z jehož mráčku však nezapršelo. Naopak ihned po doplnění plného počtu se v jasné pozici objevil čtyřgólový střelec z minulého utkání Hirsch, proti byl ale domácí Horák v bráně soupeře. Jak se později ukázalo, ten byl spasitelem svého týmu, když pochytal opravdu mnoho obrovských šancí. Tu další znovu Martinu Hirschovi, a tak přišel trest na druhé straně. Dlouhý nákop Hustopečí se dostal až na hranici velkého vápna, kam vyběhl i Kuba Polák, jenže silný vítr míč natolik zbrzdil, že u něj byl o vteřinku dříve nakonec domácí kapitán, aby pak podruhé i jeho lob zpomalil vítr tak, že jej stejný hráč dorazil do opuštěné brány – 1:0. To nás trochu rozhodilo z naší hry, ale i přesto jsme se tlačili do útočení. V dalších šancích vyhořeli Všianský, Hirsch, Cesarova hlavička už mířila do odkryté sítě, kde brankáře zastoupil domácí obránce a míč vykopl. Nakonec došlo přeci jen k vyrovnání po faulu na Všianského. Cesarovu penaltu Horák chytil, jenže předčasně vyběhl, a tak se exekuce kopu opakoval. To už se náš nejvyšší muž na hřišti nemýlil a vyrovnal stav – 1:1. Těsně před poločasem se však po další chybě na hranici vápna opřel do míče Kopecký a nechytatelnou bombou poslal svůj tým do vedení – 2:1.

Druhá půle začala opět dlouhým nákopem a i když se Kuba Polák vehementně a s jasným otiskem na tváři dušoval, že míč mimo vápno rukou nezasáhl, obdržel žlutou kartu a domácí výhodu standardní situace. Tu ale nevyřešili dle představ. Začalo tak dobývání hustopečské svatyně. Ta byla až na jednu výjimku pro nás zamčena. Místy až agresivní hra domácích nám dělala potíže, stejně tak vysoký trávník, či silný vítr zastavil několik slibných šancí. Přesto jsme si jich vypracovali dostatek a mohli utkání zvrátit ve svůj prospěch. V největších šancí se ocitlo trio Hirsch, Lakomý, Všianský, kdy alespoň posledně jmenovaný zařídil vyrovnání přesnou ranou k tyči – 2:2. Posilněni vyrovnáním jsme se nechtěli s tímto výsledkem spokojit a stále do domácích bušili. Ti se jen zmohli na nakopávání, s čímž si naše obrana věděla rady. Už to vypadalo na dělbu bodů, kdy ale přišel znovu dlouhý nákop a s velkou pravděpodobností nepovedený centr do vápna, jenž ovšem skončil v naší sítí – 3:2. Vypukla tak domácí euforie, smutek naopak na naší straně. Kromě závěrečného hvizdu se už více v utkání neudálo.

I když jsme nebyli rozhodně horším týmem, naopak šancí na poklidný zápas s jasným výsledkem jsme si vypracovali dost a dost, poznali jsme, jak je důležité využít nabídnuté šance. Soupeř nám dnes ukázal, že i z mála jde vytěžit maximum. Vyzdvihnout snad musíme výkon domácího gólmana, který byl hlavním strůjcem naší prohry. Pozitivum při návratu bylo už jen zjištění ztráty bodů i našich pronásledovatelů, a tak jsme o první příčku ani po nepovedeném utkání nepřišli.  

Sestava:

Střídali:

46. Grepl za Neheru

Rozhodčí: Vláčil – Stříž, Sup
Žluté karty: 27. Horák, 78. Hajlman J., 90+3. Hajlman A. – 25. Procházka, 46. Polák, 73. Cesar
Diváků: 100

Střídali:

46. Grepl za Neheru

Rozhodčí: Vláčil – Stříž, Sup
Žluté karty: 27. Horák, 78. Hajlman J., 90+3. Hajlman A. – 25. Procházka, 46. Polák, 73. Cesar
Diváků: 100

„Z naší strany nepovedené utkání. Nebylo to o tom, že kluci nebojovali, nebo nechtěli hrát, zkrátka se nám nedařilo. Šancí jsme si za celý zápas vypracovali opravdu hodně, bohužel jejich proměnění byl problém. Soupeř nás zaskočil v úvodu brankou, byli jsme schopni vyrovnat, pak jsme ale opět udělali chybu v obraně a soupeře pustili znovu do vedení. I na tuto branku jsme dokázali zareagovat vyrovnávací brankou s kopeček Honzi Všianského. Ve druhé půlce jsme soupeře za půlku moc nepouštěli, vypracovali jsme si několik jasných šancí, ve kterých se ocitli Martin Hirsch, Tomáš Lakomý, Honza Všianský. Bohužel soupeř jen odkopával a v poslední minutě po jednom takovém odkopu zvýšil na 3:2 a bylo po zápase. Z naší strany byl zápas opravdu nepovedený. Byly chvíle, kdy jsme si moc nerozuměli, možná spoléhali jeden na druhého, zkrátka se to dnes nepovedlo.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0

|

15. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování realizačního týmu volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

MARTIN
CESAR

#11