Přeskočit na obsah

neděle 17. března 2024 – 10:30 | Sportovní areál Biskupice

Přípravné utkání | Zima24

KLENOVICE

Všianský 3x, Hirsch 2x, Zapletal, vlastní

0

0

KOSTELEC „B“

42. Plajner

Nedělní dopoledne jsme si zpestřili generálkou na blížící se jarní část sezóny, která nám začíná už příští sobotu na hřišti v Újezdci u Přerova. Soupeřem nám byla rezerva Kostelce na Hané. Dnes to však byla pro lídra okresního přeboru těžká zkouška, která vyzněla jednoznačně pro naši družinu.

Nerovný terén sváděl spíše k nakopávaní, to se ale příliš nedělo ani z jedné strany. I toto byla dobrá zkouška na možné terény v úvodních kolech, ačkoliv letošní březnové počasí je přírodě velmi nakloněno. Nějaké nepřesnosti, ať už vinou zmiňovaného terénu či zvykání si na velké hřiště a přírodní terén po zimní pauze, se v utkání objevilo, přesto bylo vidět i mnoho pohledných akcí s gólovým efektem. Docela brzy jsme se ujali vedení, na které jsme zareagovali navýšením skóre. Míč jsme měli téměř po celou dobu v držení, přesto se i soupeř snažil o nějaké kontry. Ty buď zpacifikovala pozorná obrana nebo se hráčům Kostelce příliš nepovedlo zakončení. To naši borci byli v tomto ohledu úspěšnější. Do poločasu se třikrát prosadil Honza Všianský, přesný zásah si připsal také Martin Hirsch a Lukáš Zapletal. Další šance už zůstaly nevyužity. Soupeř mohl snížit po jednom úniku, ve finální fázi ale útočníkovi kostelecké rezervy míč spíše zavazel, a tak si mohl Kuba Polák oddechnout.

Druhá pětačtyřicetiminutovka nabídla podobný obraz, jako ta první. Kostelec poslal mezi tři tyče čerstvého gólmana, který bránu doslova začaroval. My udělali změnu ve stoperské dvojici po odstoupení Ondry Procházky z rodinných důvodů. Na jeho místo se postavil Radek Bridzik. Ani on však se svými spoluhráči a strážcem naší svatyně Kubou Polákem za svá záda žádný gól nepustil. I když se Kostelec dostal do zakončení, přesnost však v této dovednostní disciplíně hráčům chyběla. To naše družina si vypracovala spoustu příležitostí. Několik přečíslení jsme nedotáhli do konce či chyběla přesnost střelám z jasných pozic. Proti střele Nehery, Popelky a Grepla pak vytasil gólman Kostelce bravurní zákroky, po střele Martina Bučka se otřásla jen branková konstrukce, která pak dle některých skončila po odrazu za čárou, VAR však neintervenoval, digitálky rozhodčího také zůstaly klidné, takže jsme se ani nepokoušeli tuto situaci uhádat. Když už to vypadalo, že se nám ve druhé půli nepodaří skórovat, pomohli nám sami hráči kostelecké rezervy, kteří si přihrávku do vápna sami srazili do sítě. Za zmínku pak stojí ještě ekvilibristická vložka v podání Lukáše Zapletala, jenž vystřihl parádní nůžky. Míč však netrefil dle představ, a tak z tohoto mráčku nezapršelo. To se pak povedlo nejlepšímu střelci podzimu Martinu Hirschovi, který s nabídnutou šancí nepohrdl a dal tak finální podobu dnešního zápasu.

Soupeři děkujeme, marodům přejeme brzké uzdravení a úspěšnou cestu za postupem. Příští sobotu už půjde o body do tabulky 1.B třídy, skupiny A, a tak už máme jen týden na doladění posledních nedostatků. Věříme, že se nám to povede a úspěšně vstoupíme do jarní části probíhajícího ročníku. Těšíme se i nadále na vaši podporu.

Sestava:

Střídali:

Buček, Chlud, Grepl

Rozhodčí: Lasovský

Střídali:

Buček, Cetkovský R., Nehera

Rozhodčí: Lasovský

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0