Přeskočit na obsah

neděle 10. března 2024 – 16:00 | Sportovní areál Olympijská, Prostějov

Přípravné utkání | Zima24

KLENOVICE

22. Rozehnal, 65. Chlud

0

0

PLUMLOV

42. Plajner

Dnes jsme znovu na prostějovské umělce odehráli druhé přípravné utkání. Našim tradičním soupeřem bylo mužstvo Plumlova, se kterým se pravidelně střetáváme v předsezónním období. Stejně jako poslední vzájemné měření sil, skončilo i to dnešní v náš prospěch. Po vyrovnaném poločase jsme se v tom druhém dočkali už jen jedné branky, která naštěstí padla z našich kopaček. 

Kouči Horákovi nebyli dnes k dispozici střelci Hirsch se Všianským, v obranné řadě zase chyběl Neoral či Owusu. Do sestavy se pak vrátil po minulé absenci Spálovský. Na lavičce pak byl připraven i Radek Cetkovský, který naposledy nastoupil za Klenovice v dubnu 2017 ve vítězném utkání s Nezamyslicemi. Oproti minulému týdnu jsme se od začátku více soustředili na zabezpečenou obranu. I když nám svým důrazem dělal z počátku Adam Hladký potíže, do zakončení se dostal jiný jeho spoluhráč, kterého ale vychytal Kuba Polák. Na druhé straně se zastřeloval Tomáš Rozehnal, aby ve dvaadvacáté minutě už mířil přesně. S rozehrávkou neotálel Ondra Procházka, za obranu poslal přesný pas, s ním už si náš kapitán věděl rady – 1:0. I v další velké šanci se ocitl stejný hráče, proti však stála tyč plumlovské brány. Zbývající část poločasu se odehrávala převážně mezi vápny až do dvaačtyřicáté minuty. První roh soupeře trestuhodně proletěl až k nehlídanému Plajnerovi, pro nějž nebyl problém míč uklidit do brány – 1:1.

Druhá půle se nesla v podobném duchu, jako ta první. Spíše se hrálo mezi šestnáctkami, do zakončení se obě mužstva dostávala jen sporadicky. Dobrou pasáž našeho mužstva odstartovala pumelice Lukáš Zapletala, která ale těsně minula Simandlovu branku. O chvíli později už ale nakonec došlo k vítěznému momentu. Čerstvě odpočinutý Lukáš Chlud si naběhl za obranu Plumlova, proti vyběhnuvšímu Simandlovi zvládl kličku a zasunul míč do odkryté brány – 2:1. I poté jsme byli nebezpečnější, převážně po stranách jsme vedli své útoky, přesné zakončení tomu však chybělo. Až na jedno, jehož autorem byl Lukáš Zapletal, který se opřel do centru Michala Nehery. Bombu našeho snajpra však bravurně vykryl plumlovský gólman. Jeho spoluhráči však zbraně nesložili, nebezpečné situace nakonec ve vyrovnávací branku nepřetavili, a tak jsme si připsali těsné vítězství. Bylo vidět, že další utkání na velkém hřišti se promítlo i na lepší organizaci hry. Nějakých nepřesností jsme se samozřejmě nevyvarovali, vždy jsme ale dokázali včas zatáhnout za záchranou brzdu.

Do výkopu mistrovského utkání zbývá už jen dvanáct dní, mezitím sehrajeme ještě jeden přípravný zápas a to v neděli 17. března v Biskupicích. Na přírodní trávě se střetneme s lídrem okresního přeboru, rezervou Kostelce na Hané. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit.

Sestava:

Střídali:

Buček, Cetkovský R., Nehera

Rozhodčí: Lasovský

Střídali:

Buček, Cetkovský R., Nehera

Rozhodčí: Lasovský

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0