Přeskočit na obsah

neděle 3. března 2024 – 16:00 | Sportovní areál Olympijská, Prostějov

Přípravné utkání | Zima24

KLENOVICE

20. Hirsch

0

0

SLATINICE

65. Mlčuch

Uplynulou neděli jsme odehráli první přípravné utkání v rámci zimní přípravy sezony 2023/24. Na prostějovské umělce jsme se střetli s hráči Slatinic a i přes poločasové vedení jsme nakonec museli skousnout porážku. Srazily nás především individuální chyby, na kterých budeme určitě pracovat.

Úvod zápasu patřil našemu soupeři. Ten byl silnější na míči, snažil se zahrozit především po stranách či průnikovými přihrávkami. Po jedné takové se blýskl zákrokem vyběhnuvší Kuba Polák, čímž nás trochu probral. Bylo vidět, že nám trénink na velké ploše několik měsíců chyběl. Přeci jen jsme se po čtvrthodině hry probrali a začali hrozit i my. Nepřesná finálka však poznamenala první útoky, přesto jsme se po dvaceti minutách ujali vedení. Lukáš Zapletal podržel míč, přepustil jej Honzovi Všianskému a ten přesným pasem našel Martina Hirsche, jenž si věděl rady – 1:0. Slatinice se i nadále snažily o změnu skóre, v první půli už však naši branku příliš neohrozily. Naopak my mohli navýšit vedení, zvláště pak z kopaček Lukáše Zapletala, jehož střela vypadala, že skončila v síti, přesto pouze po odrazu obvodového plotu ze zadní strany brány. Když se neprosadil ani Tomáš Rozehnal a několik dalších centrů nenašlo svého adresáta, skončila první půle těsným vedením naší družiny.

Ta druhá byla diametrálně odlišná. Soupeř od začátku vysokým presinkem vyvíjel tlak především na obranu, díky čemuž eliminoval souvislou hru našeho družstva. K vyrovnání proto došlo docela záhy. Nutno podotknout, že po nešťastném podklouznutí našeho kapitána, který tak nechtěně soupeři nabil. Ač se natahoval jako na skřipci, přesto na utaženou ránu na zadní tyč Kuba Polák nedosáhl – 1:1. O chvíli později se Slatinice ujaly vedení. Dle našeho názoru po zcela evidentním neodpískání faulu se k soupeři ještě přiklonilo štěstí, když se střela hráče z lázeňské obce otřela o našeho obránce. Na tuto změnu směru byl i Poliš krátký – 1:2. To nás trochu rozhodilo z tempa, přesto je potřeba sportovně uznat, že soupeř byl v tu chvíli lepším týmem. Po hrubici ve středu hřiště nám soupeř poodskočil už na dvoubrankový rozdíl, aby pak individuálním průnikem po straně předložil další lahůdku svému spoluhráči slatinický plejer a bylo o osudu utkání rozhodnuto. Optická převaha soupeře však nemusela nic znamenat, kdybychom i my proměnili své šance. Především aktivní Martin Hirsch se řítil sám na brankáře, jenž vytasil skvělý zákrok, přečíslení tři na dva jsme také nezakončili úspěšně, několik dalších střel nejlepšího podzimního střelce pak skončilo v rukavicích slatinického strážce svatyně. Do konce střetnutí už tak žádná branka nepadla.

Další přípravné utkání sehrajeme na stejném hřišti už tuto neděli, tj. 10. března 2024. Znovu od 16 hodin se utkáme s Plumlovem a ani tentokrát to nebude snadný boj. Než o výsledek nám jde v této fázi především o znovu získání půdy pod nohama a sehrání se v různých fázích zápasu. Budeme rádi, když nás přijdete podpořit.

Sestava:

Střídali:

Popelka, Buček, Chlud

Rozhodčí: Lasovský

Střídali:

Popelka, Buček, Chlud

Rozhodčí: Lasovský

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
Ž. KARTY
0
Č. KARTY
0