Přeskočit na obsah

sobota 9. září 2023 – 16:00 | Sportovní areál Klenovice na Hané

6. kolo 1.B třídy, skupina A | Sezona 2023/24

KLENOVICE

48. a 83. Hirsch, 51. Zapletal

0

0

TOVAČOV

31. a 79. Mezulianík, 44. Hopan

V sobotu jsme odehráli další utkání nového ročníku. Do Klenovic přijeli hráči z nedalekého Tovačova, se kterými dorazila i početná fanouškovská základna. Jak jsme předpovídali, opět padlo poměrně dost branek, na každé straně to byly tři přesné zásahy. Po poločase to s námi nevypadlo příliš dobře, druhá půle však hlavně střelecky vyzněla v náš prospěch, a tak se zrodila remíza. Nutno podotknout, že soupeř byl v mnoha ohledech lepším týmem, počítají se však branky a s těmi to dopadlo smírně.

Začátek přesto patřil nám. Ve velmi dobré pozici se ocitl kapitán Tomáš Rozehnal, střela měla potřebnou razanci, ale ne přesnost. Po rohovém kopu se mohl prosadit Popelka, míč však měl na dlouhou nohu, a tak i v tomto případě se jednalo o nepřesný pokus. Válkova pumelice naštěstí Poláka neohrozila, na druhé straně se řítil znovu náš kapitán na gólmana hostí. V poslední chvíli jej ale zablokoval tovačovský stoper. Kdo mohl změnit skóre, byl Lukáš Zapletal, jenž dostal přesný pas do uličky, jeho pokus přehodit soupeřova brankáře skončil ale nad horní tyčí. Po rohovém kopu se do třetice dostal do šance Tomáš Rozehnal. I přes svou výšku se dostal k zakončení hlavičkou, bohužel mířil jen do rukavic připraveného Patrika Navrátila. Ten se blýskl zákrokem proti střele Martina Hirsche, dorážka Spálovského se nevměstnala mezi tři tyče. Pak už přišly šance Tovačova. Na brankové čáře zachraňoval Kuba Polák hlavičku Válka, aby o několik okamžiků později znovu skvěle zasáhl proti Hopanovi. Na druhé straně opět pláchl Zapletal, i zde mu skvělým zákrokem překazil radost z gólu hostující brankář. Po půlhodině hry se přeci jen Tovačov prosadil. Jak jinak, než po rohovém kopu, kdy přetavili svou výškovou převahu ve vedoucí branku. Prosadil se Tomáš Mezulianík – 0:1. Další průnik hostů jen zvedl ze sedadel soupeřovy fanoušky, ohrožení nakonec pro naši družinu z toho nebylo. Vyrovnání měl na kopačce Spálovský, znovu však střelu z vápna poslal nad Navrátilovu bránu. Naopak navýšit vedení mohli vzápětí hosté, Kuba Polák ale opět čaroval. Bohužel o pár okamžiků později už i on byl krátký na velmi povedenou střelu Ondřeje Hopana – 0:2. Hned z protiútoku jsme mohli snížit. Prášilovu střelu Navrátil jen vyrazil, povedenou dorážku Zapletala stačil vyrazit na roh. Více se už v první půli na hřišti neodehrálo.

Druhý poločas načala střela Spálovského nad, o chvíli později už ale snižoval Martin Hirsch, jehož střelu nešťastně tečoval hostující hráč do protipohybu bezmocného brankáře – 1:2. O další tři minuty bylo srovnáno. Po ose Rozehnal – Hirsch – Zapletal si posledně jmenovaný převzal míč a pelášil s ním až do vápna soupeře, odkud už pro něj nebyl problém poslat míč podél gólmana k tyči – 2:2. A začínalo se tak od začátku. V tu chvíli jsme měli psychickou převahu, bohužel se nám ji nepodařilo využít k dalšímu potrestání soupeře. Naopak jsme zapadli opět do stereotypu první půle. Tovačov si mohl vzít hned vedení zpět, proti však byl znovu náš strážce svatyně. Střela Prášila nemohla hostujícího gólmana vystrašit, na druhé straně hasil skluzem protiútok Procházka, po následném rohu zase střelu zblokoval Zapletal. Pak se z pozice stopera vydal na výlet Marek Válek, prokličkoval až před Kubu Poláka, který ale zakročil tak, že z toho byl nakonec jen odkop od brány. I v dalším případě úřadoval Kuba. Průnik Hopana nohou vyrazil, dorážku domácí obrana už nepřipustila. O chvíli později ale opět doplatila na výškovou převahu hostí. Po dlouhém autu se znovu prosadil Tomáš Mezulianík a jedenáct minut před koncem poslal znovu svůj tým do vedení. Naštěstí s tím se ale naše družina neuspokojila a o čtyři minuty přišlo vyrovnání. Přímý kop Rozehnal otřel o soupeřovu zeď, Navrátil se sice rychle složil k zemi, ale míč stačil jen vyrazit k volnému Hirschovi, který měl snadnou úlohu a tu do puntíku splnil – 3:3. Nakonec to byla tečka za tímto utkáním, ze kterého jsme vytěžili alespoň bod. Nutno uznat, že soupeř byl lepším týmem. Přesto i my měli dostatek šancí ke skórování a tím pádem se mohl obraz hry zásadně změnit. To se ale nestalo, a tak bod bereme všemi deseti. V dosavadním průběhu šlo o nejlepší mužstvo, na které jsme v letošním ročníku narazili.

Příští týden zajíždíme do Dubu nad Moravou, který se poroučel z vyšší soutěže a je tak nováčkem v 1.B třídě. I když jej úvod nezastihl v nejlepší formě, rozhodně to nebudeme mít na jeho půdě jednoduché. Proto očekáváme vaši hojnou účast, aby nás hnala za dalším vítězstvím. Utkání začíná v sobotu už v 15:30.

Sestava:

Střídali:

46. Čarapic za Popelku
77. Chlud za Prášila
90. Buček za Bridzika

Rozhodčí: Vachutka – Antoníček, Weiser
Žluté karty: 57. Zapletal, 60. Spálovský, 75. Prášil – 60. Unhurian, 75. Zatloukal, 81. Hopan.
Diváků: 150

Střídali:

46. Čarapic za Popelku
77. Chlud za Prášila
90. Buček za Bridzika

Rozhodčí: Vachutka – Antoníček, Weiser
Žluté karty: 57. Zapletal, 60. Spálovský, 75. Prášil – 60. Unhurian, 75. Zatloukal, 81. Hopan.
Diváků: 150

„Asi nejlepší soupeř, co tady hrál, z minima jsme vytěžili maximum. Myslím si, že bod je zlatý. Chtěli jsme začít hodně aktivně, soupeř nás ale do kombinací, do šancí moc nepouštěl. Byly tam takové pološance. Hlavou Rozehnal, Lukáš Zapletal a Martin Hirsch. Nás musel podržet Kuba Polák. Dostali jsme gól z rohu hlavou, kdy soupeř využil výškovou převahu. Druhý jsme pak inkasovali po nedorozumění v obraně. Byli jsme hodně zataženi, řekl bych, že jsme hráli hodně špatně.

Do druhé půlky jsme vstoupili aktivně, podařilo se nám šťastnou střelou Hirsche snížit a vzápětí po pěkném prostrčení Zapletala jsme skóre srovnali. Myslel jsem si, že nás to nakopne, bohužel se tak nestalo. Soupeř nás opět zatlačil, dostali jsme úplně nesmyslně gól z autu po nepokrytí jejich hráče. V závěru jsme srovnali z dorážky na 3:3, což bylo pro nás ideální. Jinak musím říct, že nám dnešní zápas vůbec nevyšel, zpracování míče, přihrávky na soupeře, Tovačov byl ve všem lepší. Asi je to tak lepší, že to tak dopadlo, aspoň stojíme na zemi a začínáme zase makat od začátku.“

Vladimír Horák
Trenér mužstva

STATISTIKY UTKÁNÍ

TJ SOKOL KLENOVICE NA HANÉ

GÓLY
0
STŘELY
0
ROHY
0
ŽLUTÉ KARTY
0
ČERVENÉ KARTY
0

|

6. KOLO 1.B TŘÍDY, SK. A

hráč utkání

Na základě hlasování fanoušků či trenéra volíme
hráče utkání každého hracího dne.

min

0

hodnocení

0

BRANKY

0

ASISTENCE

0

HIRSCH
MARTIN

#9